IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

    Ами това може би е добра идея за адвокатски кантори. В САЩ се съдят, като за световно. Не знам тук става ли, ама защо не?
    Мога да ти обясня, но е дълга и широка. принципно става, но при определени положения и при определена активност на другата страна, извън мажото. Но тъй като на никого не му пука, щото парите не са негови, всичко е точно
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Дълбок въпрос и точно в десятката! Кой е луд? Който изяжда зелника ли? А кога пенсионните фондове ще влязат в естествената си роля да си търсят интересите от компаниите в които са инвестирали и да се грижат за хората, които са им поверили парите си? Защо ако някой мажоритар в другите държави сгази лука, на същият ден има заведни десетки и стотици дела от големи акционери и фондове а нашите не си правят труда дори да минат на едно ОСА?
      Ами това може би е добра идея за адвокатски кантори. В САЩ се съдят, като за световно. Не знам тук става ли, ама защо не?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Защо ако някой мажоритар в другите държави сгази лука, на същият ден има заведни десетки и стотици дела от големи акционери и фондове а нашите не си правят труда дори да минат на едно ОСА?
        Това е валидно най-вече за Щатите, в Европа като цяло рамката е доста по-"крива". Срещу мажоритарен акционер нямаш много опции - чел си устава, знаеш какви решения може да взема без или дори срещу теб - прави си сметката, ако не те устройва, продай си акциите. За да търсиш отговорност от управител за вреди причинени на дружеството ти трябва минумум процент от капитала, отговорността е договорна (познай какви са договорите за управление), управителите се освобождават от отговорност с гласовете на мажоритарния собственик, трябва да се доказват вредите и т.н. и т.н. В западна Европа тези дела се броят на пръстите, като има едно по-голямо срещу управител на Сименс от преди почти десет години. В никакъв случай не оправдавам фондовете, просто знам, че обратната страна на монетата срещу тях е в един момент просто да се разкарат - когато и както могат, или им се налага. И те точно това правят. Щото истина е, че опитът им досега с Агрия не е от най-добрите. А съм сигурен, че мажо ще е много шастлив да замени два твърди гласа срещу себе си в ОС с няколкостотин безгласни мишока. Иначе съм съгласен и с перспективите пред Агрия, и с реалната цена на бизнеса, и с колко големи нещастници са самите ПФ. Имам акции, доста, но това не ми пречи да гледам мача без розови очила и откровеното лъгонтене също ме дразни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Дълбок въпрос и точно в десятката! Кой е луд? Който изяжда зелника ли? А кога пенсионните фондове ще влязат в естествената си роля да си търсят интересите от компаниите в които са инвестирали и да се грижат за хората, които са им поверили парите си? Защо ако някой мажоритар в другите държави сгази лука, на същият ден има заведни десетки и стотици дела от големи акционери и фондове а нашите не си правят труда дори да минат на едно ОСА?
          Защото съдебната система не работи, и то не от вчера, а от поне 30 години, затова. А оттам и всички по веригата. Ако КФН работеше като хората, нямаше единственият глобен да е Мариян, а половината в този форум нямаше изобщо да пишат. Та тя е дълга и широка, но както казваше един приятел - дийл уит ит.

          П.С. Само сьомгата плува срещу течението и то само заради възпроизводството си. И после умира. Та така
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            На това мнение бухнах лайк и аз*. Да, грешката с фрий флоута си е грешка, аз затова я бях изрязал от коментара ти в моята реплика. Тя малко не е и по темата.

            Освен това съм съгласен и с казаното от теб, че политиката на някои ПФ е да кешират там, където пазарът може да поеме нещичко. Обаче къде беше пазарът, преди цитирания акционер НН да реши, че може да кешира тук? Къде бяхме ние всички 2020 г. по това време, когато компанията беше наистина безобразно евтина?

            И в крайна сметка институционалните не са малки инвеститори. Значи тезата е, че тези печалби и този ръст, които компанията е реализирала през последните години, за да се докара до форуърд P/E 1, не се полагат на никого, освен на мажоритаря, така ли? Колко да чакат НН или който и да било друг инвеститор, за да им върне доходност инвестицията? Колко години нямаше дивидент? Питано е на всяко едно събрание. И какво като са НН, или ПОК Доверие? Да го духат с техните пакети... Той кешът си се се трупа, земите, активите. Докато не реши мажоритарят, левче няма да излезе през портата. Това не е ОК.

            Всъщност не реагирам на тъпотиите на институционалните, а по-скоро негодувам, че когато ветропоказателят се обърне, почваме да си говорим бесни глупости (като това, че последният консолидаран е причина за ръста) и да се лъжем един друг откровено. Факт е, че споделяш много опит и знания с мненията си, но и ми прави впечатление, че винаги си свръх позитивен за нашия пазар и търкалящите се пет компании на него. На мен това ми се вижда необективна позиция, но това са си мои чувства и емоции.

            Не е ОК пазарът ни да работи така. Радвам се, че има мърша от време на време за лешоядите в ритейла, но не е хубаво, че институционалните не могат реално да встъпят в естествената си роля и компаниите на БФБ да се бият за тяхното финансиране, вместо да им плюят в лицето, какъвто е случаят с Агрия.

            * Едит: Забравих да се извиня, ако съм причината да влизаш в обяснителен режим. И аз загубих доста време днес с форума и без да заемам позата на просветител, хвърлих моите 20-ина стотинки по сюжета.
            +101
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение



              Не е ОК пазарът ни да работи така. Радвам се, че има мърша от време на време за лешоядите в ритейла, но не е хубаво, че институционалните не могат реално да встъпят в естествената си роля и компаниите на БФБ да се бият за тяхното финансиране, вместо да им плюят в лицето, какъвто е случаят с Агрия.
              .
              Дълбок въпрос и точно в десятката! Кой е луд? Който изяжда зелника ли? А кога пенсионните фондове ще влязат в естествената си роля да си търсят интересите от компаниите в които са инвестирали и да се грижат за хората, които са им поверили парите си? Защо ако някой мажоритар в другите държави сгази лука, на същият ден има заведни десетки и стотици дела от големи акционери и фондове а нашите не си правят труда дори да минат на едно ОСА?

              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                ...Само показах ясна логическа грешка на г-н Груев, който твърдеше, че продажби на акционер с над пет процента от капитала водят до понижаване на фрифлоута...
                На това мнение бухнах лайк и аз*. Да, грешката с фрий флоута си е грешка, аз затова я бях изрязал от коментара ти в моята реплика. Тя малко не е и по темата.

                Освен това съм съгласен и с казаното от теб, че политиката на някои ПФ е да кешират там, където пазарът може да поеме нещичко. Обаче къде беше пазарът, преди цитирания акционер НН да реши, че може да кешира тук? Къде бяхме ние всички 2020 г. по това време, когато компанията беше наистина безобразно евтина?

                И в крайна сметка институционалните не са малки инвеститори. Значи тезата е, че тези печалби и този ръст, които компанията е реализирала през последните години, за да се докара до форуърд P/E 1, не се полагат на никого, освен на мажоритаря, така ли? Колко да чакат НН или който и да било друг инвеститор, за да им върне доходност инвестицията? Колко години нямаше дивидент? Питано е на всяко едно събрание. И какво като са НН, или ПОК Доверие? Да го духат с техните пакети... Той кешът си се се трупа, земите, активите. Докато не реши мажоритарят, левче няма да излезе през портата. Това не е ОК.

                Всъщност не реагирам на тъпотиите на институционалните, а по-скоро негодувам, че когато ветропоказателят се обърне, почваме да си говорим бесни глупости (като това, че последният консолидаран е причина за ръста) и да се лъжем един друг откровено. Факт е, че споделяш много опит и знания с мненията си, но и ми прави впечатление, че винаги си свръх позитивен за нашия пазар и търкалящите се пет компании на него. На мен това ми се вижда необективна позиция, но това са си мои чувства и емоции.

                Не е ОК пазарът ни да работи така. Радвам се, че има мърша от време на време за лешоядите в ритейла, но не е хубаво, че институционалните не могат реално да встъпят в естествената си роля и компаниите на БФБ да се бият за тяхното финансиране, вместо да им плюят в лицето, какъвто е случаят с Агрия.

                * Едит: Забравих да се извиня, ако съм причината да влизаш в обяснителен режим. И аз загубих доста време днес с форума и без да заемам позата на просветител, хвърлих моите 20-ина стотинки по сюжета.
                Last edited by unsworth; 14.12.2021, 14:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                  Та .....за книгите.....може би не те разбрах как книгите написани от други извличат от нас ....поясни, ако обичаш......на мен книгите само са ми помогнали.....говоря за техническата литература, която съм изчел и която много ми е помогнала в професията да стинга до ниво..... дай да го давам по-скромно и смирено.....просто ще кажа, че съм удовлетворен от себе си и се старая постоянно да се усъвършенствам в това , с което се занимавам в професионален план и на БФБ......
                  Която и тема да отворим в този форум, горе-долу 50/50 ще прочетем положителни и отрицателни мнения за фундамента, мажоритаря и очакванията за бъдещето на въпросната компания. Тоест няма как да извлечем нищо от написаното. Може единствено написаното да извлече от нас, това в което ние предварително сме вярвали и съответно мненията, които съвпадат с нашето. Такъв е живота. Свтът е ментален и неутрален. Едиственото върху което имаме контрол е нашето възприятие спрямо хората и обстоятелствата около нас. Ако вярвам че земята е плоска, мога да намеря безброй доказателства за това в интернет. Ако вярвам че е кръгла също Поне така аз разбрах написаното във въпросната книга. По принцип не съм привърженик на техническата литература що се отнася до търговия на борсата. Смятам че това е по-скоро изкуство отколкото технически предмет или поне комбинация от двете
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение

                    Това го знаем още когато алтерко мина 10 лв.
                    Тука сме в темата за Агрия. Или и тук ще купиш като стане 10 лв?
                    не, казах го преди 10дена, когато Алтерко беше към 28. Да и в Агрия бих купил, ако падне под 10, макар че имам много от тях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      напротив, даже ще ви подкрепя, ще купя! Много харесвам Алтерко .... ама като стане под 10 цената
                      Това го знаем още когато алтерко мина 10 лв.
                      Тука сме в темата за Агрия. Или и тук ще купиш като стане 10 лв?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение

                        Не, просто мисля, че е истина, Засега нямам друга причина да го казвам.
                        Няма как да се чувстваме застрашени от човек, който няма акциите, които му се иска да има !
                        напротив, даже ще ви подкрепя, ще купя! Много харесвам Алтерко .... ама като стане под 10 цената

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          това, да объркаш темата не значи невежа .... дали не го казваш от злоба ?
                          Не, просто мисля, че е истина, Засега нямам друга причина да го казвам.
                          Няма как да се чувстваме застрашени от човек, който няма акциите, които му се иска да има !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение

                            тука няма чипове, има чипсове...толкова си невеж, че си объркал темата с алтерко !!!
                            Няма ли кой да ти даде акции да ги скъсяваш с два клика като юнак !
                            това, да объркаш темата не значи невежа .... дали не го казваш от злоба ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob
                              Тук ли съм го чел - че тези имали достатъчно запаси на склад, чипове и т.н. за да произвеждат 1 година напред. това беше преди няколко месеце ... да, ама и това се оказа невярно
                              Не е тук, в Балонерко е, но е от същите лица. Затова и когато някой надменно ти говори за смиреност, е хубаво да се вадят и стари постове, в които всичко лъсва - и другарските отношения във Винс-а, и многниковите акаунти, и писанията на хора, работещи в ИП, и вътрешното инфо, и какво ли още не. Та малко става като крадецът вика дръжте крадеца, но здраве да е - тази година на много им се "случи" с финансовия инженеринг при Балонерко и седенето на коленце в Чичанбанк, догодина обаче те ще са кеширали, а наивните адепти ще подсмърчат и ще случат пак басните за успешните инвеститори и ала-бала.

                              П.С. Но когато има зрънце позитивно инфо, то трябва да се отчита. И аз се старая да го отчитам, дори и когато някой ползва елементарни лафчета, защото толкова му е капацитетът!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob
                                Тук ли съм го чел - че тези имали достатъчно запаси на склад, чипове и т.н. за да произвеждат 1 година напред. това беше преди няколко месеце ... да, ама и това се оказа невярно
                                тука няма чипове, има чипсове...толкова си невеж, че си объркал темата с алтерко !!!
                                Няма ли кой да ти даде акции да ги скъсяваш с два клика като юнак !

                                Коментар

                                Working...
                                X