IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    напротив, даже ще ви подкрепя, ще купя! Много харесвам Алтерко .... ама като стане под 10 цената
    Това го знаем още когато алтерко мина 10 лв.
    Тука сме в темата за Агрия. Или и тук ще купиш като стане 10 лв?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение

      Не, просто мисля, че е истина, Засега нямам друга причина да го казвам.
      Няма как да се чувстваме застрашени от човек, който няма акциите, които му се иска да има !
      напротив, даже ще ви подкрепя, ще купя! Много харесвам Алтерко .... ама като стане под 10 цената

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        това, да объркаш темата не значи невежа .... дали не го казваш от злоба ?
        Не, просто мисля, че е истина, Засега нямам друга причина да го казвам.
        Няма как да се чувстваме застрашени от човек, който няма акциите, които му се иска да има !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kilimandjaro Разгледай мнение

          тука няма чипове, има чипсове...толкова си невеж, че си объркал темата с алтерко !!!
          Няма ли кой да ти даде акции да ги скъсяваш с два клика като юнак !
          това, да объркаш темата не значи невежа .... дали не го казваш от злоба ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob
            Тук ли съм го чел - че тези имали достатъчно запаси на склад, чипове и т.н. за да произвеждат 1 година напред. това беше преди няколко месеце ... да, ама и това се оказа невярно
            Не е тук, в Балонерко е, но е от същите лица. Затова и когато някой надменно ти говори за смиреност, е хубаво да се вадят и стари постове, в които всичко лъсва - и другарските отношения във Винс-а, и многниковите акаунти, и писанията на хора, работещи в ИП, и вътрешното инфо, и какво ли още не. Та малко става като крадецът вика дръжте крадеца, но здраве да е - тази година на много им се "случи" с финансовия инженеринг при Балонерко и седенето на коленце в Чичанбанк, догодина обаче те ще са кеширали, а наивните адепти ще подсмърчат и ще случат пак басните за успешните инвеститори и ала-бала.

            П.С. Но когато има зрънце позитивно инфо, то трябва да се отчита. И аз се старая да го отчитам, дори и когато някой ползва елементарни лафчета, защото толкова му е капацитетът!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob
              Тук ли съм го чел - че тези имали достатъчно запаси на склад, чипове и т.н. за да произвеждат 1 година напред. това беше преди няколко месеце ... да, ама и това се оказа невярно
              тука няма чипове, има чипсове...толкова си невеж, че си объркал темата с алтерко !!!
              Няма ли кой да ти даде акции да ги скъсяваш с два клика като юнак !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Благодаря за пожеланията. Наистина да сме здрави и щастливи всичк и наистина няма по-важно от това.
                А за другото, малко офтопик, но вчера слушах една книга в която се обясняваше че не можем да извиличаме нищо от книгите или писанията на други хора. Книгите /написаното от други/ могат да извличат от нас. Та в случая сме на едно мнение, заради общата ценностна ситема и затова написаното от мен ти изглежда умно и полезно. Тоест трябва и може да благодариш единствено и само на себе си
                Та .....за книгите.....може би не те разбрах как книгите написани от други извличат от нас ....поясни, ако обичаш......на мен книгите само са ми помогнали.....говоря за техническата литература, която съм изчел и която много ми е помогнала в професията да стинга до ниво..... дай да го давам по-скромно и смирено.....просто ще кажа, че съм удовлетворен от себе си и се старая постоянно да се усъвършенствам в това , с което се занимавам в професионален план и на БФБ......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  ...
                  Една от причините да спра да пиша беше, че се налага да влизам в обяснителен режим за нелепи обвинения. Явно е добре да си пазя знанията, натрупани с годините, само за мен и да оставя войнстващото невежество да вилнее из форума.
                  Не, това не е добре. Не е дори никак добре.
                  Пиши поне за онези, които са контра на войнстващото невежество, дънинг крюгер както им казва матеев

                  Коментар


                  • 4Д, обичам да си хортувам с теб, въпреки принципните ни различия, но не харесвам менторския ти тон, особено когато в него говориш за смирение. Принципно, баба ме е учила, че и от най-простия можеш да научиш нещо, ако се заслужаш, затова чета почти всичко в темите, които ме вълнуват, включително и твоите коментари.

                    И понеже много обичаш да омлаоваш фактите, макар да не стигаш чак до изкривяването им като твоя приятел Батя, предлагам басове, за да се докаже, че на рендъм принцип съм познал. Странно, обикновено ги печеля - всъшност много рядко губи, случайност, разбира се Не мога да не ти призная, че единствен от вашата групичка имаше топки, затова и, както казах и на Инта, ако там спечеля баса, ще отворя товето уиски по специален повод. И не, не е до уискито, годината, а и професията ми е достатъчно успешна, за да мога да си купя почти всяко едно уиски, което пожелая, а и не само, важен е принципът, а и красното име, заради което и рачко пръдлето живей

                    Бъди здрав и успешен -това е съвсем искрено от мен и запомни от един прост Грую, че няма философски камък, ерго вечно растящи акции. А за чиповете, ако наистина познаваш хора в индустрията, се знаеше, че са проблем поне от 1 година, с все счупените вериги за доставка. Още веднъж - здраве и успехи желая!
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                      Тези логически и обосновани предположения можеш да направиш само и единствено, ако имаш достъп до информацията кои са страните по всички сделки или поне голяма част от картината. Нелепо е да се коментира това в публичен форум, където има И хора, които нямат достъп до тази спечифична и чувствителна информация. Да знам насрещната страна при моите сделки е крайно недостатъчно, за да могат да се правят каквито и да било "обосновани предположения".
                      Написаното от теб не е вярно. Първо изобщо не съм коментирал конкретика, поради обясними причини. Само показах ясна логическа грешка на г-н Груев, който твърдеше, че продажби на акционер с над пет процента от капитала водят до понижаване на фрифлоута. След като с Г-н Груев правите нелепи инсинуации за вътрешна информация ще ви отговоря доста конкретно. Когато следиш фри флоута всеки ден, защото си професионалист а не някой аматьор, ще засечеш, че той расте. В случая можеше да бъде само мажоритаря или акционер един ПФ. Това продължи няколко дни и можеше ясно и точно да се види кои са конкретните сделки с които нараства фрифлоута. В случай, че имаш насрещна сделка ще видиш кое ИП е продавач. След като падна под 5 процента вече няма как да се следи през фрифлоута. Но когато имаш малки сделки купува от големите оферти на аска е ясно че остатъка е на същата оферта. Така можеш да предположиш приблизително кои посредници продават. Споделиш ли наблюденията си с друг спекулант, който се окаже че има същите наблюдения би имал доста приемлива картина и без да работиш в ИП. Както виждаш продължавам да говоря теоретично без да казвам конкретно ИП и оферти.
                      Забелязал съм, че реагираш доста болезнено когато коментираме нелепи изпълнения на ПФ. Освен това на десето число на месеца след края на всяко тримесечие ПФ си публикват портфейлите и можем да сравним какво са правили през последното тримесечие. Примерно Миналата година ясно се видя как НН продаваха Агрия на фоуърд П/Е малко над 1. Определено не е било от най-разумните неща. За това също няма нужда от вътрешна информация а от професионализъм и следене на публични източници.
                      Една от причините да спра да пиша беше, че се налага да влизам в обяснителен режим за нелепи обвинения. Явно е добре да си пазя знанията, натрупани с годините, само за мен и да оставя войнстващото невежество да вилнее из форума.
                      Last edited by dddd; 14.12.2021, 13:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                        МНООООГО ПОЛЕЗЕН за форума......логика ....БЛАГОДАРЯ.....защото другите явно ги е срам да кажат едно благодаря на човек, от който може; да се поучиш...........дано за напред по-често пишеш.....сверявам си часовника с теб......винаги се старая да се поуча от по-умните и умели от мен.....БЪДИ ЗДРАВ, защото на този свят по-ценно от здравето няма.....всичко друго е .........
                        Благодаря за пожеланията. Наистина да сме здрави и щастливи всичк и наистина няма по-важно от това.
                        А за другото, малко офтопик, но вчера слушах една книга в която се обясняваше че не можем да извиличаме нищо от книгите или писанията на други хора. Книгите /написаното от други/ могат да извличат от нас. Та в случая сме на едно мнение, заради общата ценностна ситема и затова написаното от мен ти изглежда умно и полезно. Тоест трябва и може да благодариш единствено и само на себе си
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                          Радвам се, че се разрази такава дискусия след поста ми. Лъсват не малко "особености на руския риболов", известни и като особености на българския капиталов пазар.



                          Тези логически и обосновани предположения можеш да направиш само и единствено, ако имаш достъп до информацията кои са страните по всички сделки или поне голяма част от картината. Нелепо е да се коментира това в публичен форум, където има И хора, които нямат достъп до тази спечифична и чувствителна информация. Да знам насрещната страна при моите сделки е крайно недостатъчно, за да могат да се правят каквито и да било "обосновани предположения".




                          E точно за това цакане с топла бира говоря. Даже не е смешно...
                          Т.нар. супер як консолидиран отчет отрази глобалната ситуация в агросектора. Тенденциите са известни от пролетта, а активите в баланса пък са известни на пазара от години. Защо "пазарът" не виждаше активите с години? P/E от този отчет ли стана мизерно едноцифрено число или си е така от години?

                          Кой мажо купува? Ти откъде знаеш? Мандатът от Общото събрание е за бай-бек до 14 лева. Сега колко е цената? Къде са оповестяванията в X3news?

                          A че са на привършване пакетите на ПФ на пазара му стана ясно по един или друг начин. Ама това какво говори за пазара? Що пазарът не изкара от играта пенсиите на по-евтинкото?

                          Колеги... Кредисимо! Стига глупости...
                          Има един такъв кратък лаф - "кьорав карти не играе" !

                          Коментар


                          • Радвам се, че се разрази такава дискусия след поста ми. Лъсват не малко "особености на руския риболов", известни и като особености на българския капиталов пазар.

                            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            ...Но когато си засякал кой посредник ползва и има големи обеми през него можеш да направиш обосновано предположение, че продавача е той. Говорим за обосновано предположение а не за сигурен факт..
                            Тези логически и обосновани предположения можеш да направиш само и единствено, ако имаш достъп до информацията кои са страните по всички сделки или поне голяма част от картината. Нелепо е да се коментира това в публичен форум, където има И хора, които нямат достъп до тази спечифична и чувствителна информация. Да знам насрещната страна при моите сделки е крайно недостатъчно, за да могат да се правят каквито и да било "обосновани предположения".


                            Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Три бързи:
                            -излезе супер як конс. отчет
                            -мажо купува и ФФ намалява
                            -пакетите на ПФ са на привършване и тази тегава спирачка е напът да отпадне

                            Ако подобни неща не забелязваш, играта на БФБ не е за теб!
                            E точно за това цакане с топла бира говоря. Даже не е смешно...
                            Т.нар. супер як консолидиран отчет отрази глобалната ситуация в агросектора. Тенденциите са известни от пролетта, а активите в баланса пък са известни на пазара от години. Защо "пазарът" не виждаше активите с години? P/E от този отчет ли стана мизерно едноцифрено число или си е така от години?

                            Кой мажо купува? Ти откъде знаеш? Мандатът от Общото събрание е за бай-бек до 14 лева. Сега колко е цената? Къде са оповестяванията в X3news?

                            A че са на привършване пакетите на ПФ на пазара му стана ясно по един или друг начин. Ама това какво говори за пазара? Що пазарът не изкара от играта пенсиите на по-евтинкото?

                            Колеги... Кредисимо! Стига глупости...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Когато купува Елана в обеми, а всички знаем че посредника на мажоритаря е Елана е много вероятно да купува мажоритаря, без разбира се да е сигурно. Но когато едновременно с това се вижда и че ФФ намалява, то вече става сигурно че е той Когато продават от ПФБК с обеми, няма кой друг да продава освен доверие. На мен лично не ми пречи да правя сделки за по 100-200 акции за да виждам тези неща, но то няма и нужда защото добри хора като Батя, го споделят напълно безплатно тук в темата.
                              За БРЕФ напълно подкрепям мнението ти. Края е ясен и наистина не виждам какво може да се обърка на края. Средата не е много ясна, точно заради неясните критерии на основните държатели на акции там.
                              МНООООГО ПОЛЕЗЕН за форума......логика ....БЛАГОДАРЯ.....защото другите явно ги е срам да кажат едно благодаря на човек, от който може; да се поучиш...........дано за напред по-често пишеш.....сверявам си часовника с теб......винаги се старая да се поуча от по-умните и умели от мен.....БЪДИ ЗДРАВ, защото на този свят по-ценно от здравето няма.....всичко друго е .........

                              Коментар


                              • Г-н Груев, намесих се поради няколко причини. Първо бяхте направили груба логическа грешка и показвайки я ви помогнах, за което не получих едно благодаря от вас. Второ с незнанието си можехте да подведете някой новобранец. Трето се опитах да ви напомня, че е добре човек преди да почне да раздава знания, първо да ги е придобил. Няма как да дадем на хората нещо, което нямаме. По отношение на уискито има 90% вероятност да го спечелите. Но това няма да се случи от познания а от случйност. Кризата с чиповете отложи пускането на шестте нови продукта от септември 2021 г. за януари 2022. Така цялата про серия влезе в в 2022 г. Освен това, когато клиентите ти знаят, че идва ново поколение техника е малко вероятно да се избият да пазарят преходното на дискаунт. Така поради случайност както при Спиди вероятно ще познаете за втори път през последните години. Но това не ви прави специалист. Нелепо е някой който е запзил Спиди на 58 лева с цел да го продаде на 80 и с парите да влезе в БРЕФ на 2,40 да се подирава на някой, който е продавал Спиди на 58 с цел да купи Алтерко на 3,65. Вероятно още до края на Годината ще ви дам едно уиски. До като излезе годишният консолидиран го броим за почерпка по случай изключително успошната ми година на БФБ. След това може да го пишем и за баса, в зависимост от резултатите.
                                Не разбирате правилно отношението ми към вас. Когато поправям грешките ви аз съм най-добрият ви приятел а не враг. Не ги ли видите ще ги повтаряте и ще губите пари. Поста ви в Агрия беше откровенна глупост от незнание. На всеки се случва, важното е да се учи от грешките си а не да ги налага на околните.
                                По отношение на писаното от unswort бих искал да добавя, че важният въпрос е дали ръста при цената на зърното е началото на супер цикъл при стоките или е временен пик. От отговора на този въпрос зависи много. Аз имам някакво предположение, но не бих искал да го коментирам.
                                Напълно съм съгласен с Алонсо, че ПФ са ликвидационно а не информационно ориентирани и поради тази причина продават само там където има търсене. След като умните пари им изкупят пакетите цените продъллжават нагоре. След като приключат цените продължават нагоре а ПФ остават с портфейли от боклуци, които никой не ги иска. Така кадърният ритейл и мажоритари печелят пари на гърба на някои институционални инвеститори.
                                Имам Агрия и е от четирите най-тежки позиции в портфейла ми. Не е препоръка за каквото и да е.

                                Коментар

                                Working...
                                X