IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

    Моето кратко виждане по земеделското производство:

    -Земеделското производство съвсем точно е необходимо да бъде следено директно, а не през офис и помощници. Няма нищо по-ценно от това ти сам да разбираш на производството, сам да обикаляш по нивите.

    -Дейността е свързана с многогодишни опити в производството от всякакво естество. Става въпрос за опити провеждане 15-20-25 години, по точна програма, дозиране, метеорологични условия и резултати. Дали има наемен работник бил толкова дълго време в дадена компания, да го е правил лично това, да анализира ежегодно какво се случва?

    -Структура като Агрия работи с агрономи по места, които са на заплата, периодично се сменят и нямат тази заинтересованост да правят нещата точно така.

    -Тези наблюдения са свързани с това, да се направят оптимални разходи за постигане на оптимални приходи. Обикновено агрономите, за да се застраховат максимално правят всички операции по технологията. Тяхната заинтересованост е да няма провали, но те не следят разходите – просто трябва да се направи. Има много ситуации в производството, когато точната и бърза преценка спестява разходи. Обикновено при скъпото производство резултатите като добив са по-добри, но печалбата обикновено по-ниска.

    -Агрия като голям клиент договаря по-ниски цени на материалите, но обикновено персонала не е оптимален в този случай – без пряко наблюдение. Продажбите много зависят от познаването на пазарите. Тук е трудно да преценя кой какво знае.

    -Поливането – много е трудно в едно лято да поливаш както се твърди 40 000 декара. Може би Агрия има площи, които при определени случаи ще бъдат полизани и те са 40 000 декара, но едновременно да го правиш – за мен не е реалистично.

    -Земята – Земята сега става ценна – свързано с пазарите на зърно. Засега пазарът е натегнат, но ……. Ще видим.

    -Тази 2020/21 и отчасти 2021/22 бяха супер – ниски разходи направени в началото и супер цени. Вече няма да е така – разходите нараснаха много. За мен печалба от декар 90 - 120лв е постижима и при новите условия ако няма срив на цените.

    Нещо може да съм забравил, но това е най-общо.
    Купи една акция и ела на едно ОСА и един плаж. Като послушаш какво говорят Емил Райков и Иван Стефанов, мисля че ще си промениш мнението по доста точки
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • бизнесът със слънчоглед и олио е много печеливш:
      https://www.capital.bg/biznes/kompan...te_masloboini/

      След отпадането на Украйна на международните пазари, ще става още по-печеливш. Украйна изнасят 30% от слънчогледа в глобален мащаб. Дори да засеят украинците, пристанищата са или разрушени или блокирани.

      Кехлибар /част от Агрия 55%/ е малък производител, но доколкото ми е известно строят втори завод.

      Войната в Украйна ще има позитивен ефект още дълго време за всички БГ зърнари и всички бизнеси свързани с тях...дано успеят да се възползват максимално въпреки глупостите на комунистите в МЗГ

      Коментар




      • Моето кратко виждане по земеделското производство:

        -Земеделското производство съвсем точно е необходимо да бъде следено директно, а не през офис и помощници. Няма нищо по-ценно от това ти сам да разбираш на производството, сам да обикаляш по нивите.

        -Дейността е свързана с многогодишни опити в производството от всякакво естество. Става въпрос за опити провеждане 15-20-25 години, по точна програма, дозиране, метеорологични условия и резултати. Дали има наемен работник бил толкова дълго време в дадена компания, да го е правил лично това, да анализира ежегодно какво се случва?

        -Структура като Агрия работи с агрономи по места, които са на заплата, периодично се сменят и нямат тази заинтересованост да правят нещата точно така.

        -Тези наблюдения са свързани с това, да се направят оптимални разходи за постигане на оптимални приходи. Обикновено агрономите, за да се застраховат максимално правят всички операции по технологията. Тяхната заинтересованост е да няма провали, но те не следят разходите – просто трябва да се направи. Има много ситуации в производството, когато точната и бърза преценка спестява разходи. Обикновено при скъпото производство резултатите като добив са по-добри, но печалбата обикновено по-ниска.

        -Агрия като голям клиент договаря по-ниски цени на материалите, но обикновено персонала не е оптимален в този случай – без пряко наблюдение. Продажбите много зависят от познаването на пазарите. Тук е трудно да преценя кой какво знае.

        -Поливането – много е трудно в едно лято да поливаш както се твърди 40 000 декара. Може би Агрия има площи, които при определени случаи ще бъдат полизани и те са 40 000 декара, но едновременно да го правиш – за мен не е реалистично.

        -Земята – Земята сега става ценна – свързано с пазарите на зърно. Засега пазарът е натегнат, но ……. Ще видим.

        -Тази 2020/21 и отчасти 2021/22 бяха супер – ниски разходи направени в началото и супер цени. Вече няма да е така – разходите нараснаха много. За мен печалба от декар 90 - 120лв е постижима и при новите условия ако няма срив на цените.

        Нещо може да съм забравил, но това е най-общо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Аз за нищо не парадирам,но дай да видим от теб нещо....анализ,чертежче,прогноза,нива,времеви хоризонти,КАКВОТО и да е
          Да видим ти колко ги "разбираш"
          Ми той е давал прогнози, откакто ги купуваше тези акции на 4-5 лева, и както виждаш прогнозите му са били точни Интересно откъде си извадил, че счетоводната стойност е 10, при положение че в отчета пише 25. Но по принцип счетоводната стойност е нещо доста условно и обикновено няма връзка с действителната стойност. Ако една земя е купена на 300 лева/дка, значи ли че сега струва толкова? Ако тон слънчоглед е купен на 700 лева миналото лято, значи ли че и сега струва толкова? Ако си купиш комбайн и го амортизираш за две години и в баланса струва нула, значи ли че струва нула и т.н.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

            без да познавам БАТЯ на бас че е пъти ПО БОГАТ от тебе !!!!

            пп АЙДЕ ДА ТИ ВИДИМ ПОРТФЕЙЛА
            има тема за това - ербап ли си?
            Къв портфейл, тоя младеж е регистриран във форума през 2020 г., сигурно не е имал какво да прави по време на локдауна. Виж му мненията, навсякъде хейт. Ако имаше опция, бих го баннал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Аз за нищо не парадирам,но дай да видим от теб нещо....анализ,чертежче,прогноза,нива,времеви хоризонти,КАКВОТО и да е
              Да видим ти колко ги "разбираш"
              без да познавам БАТЯ на бас че е пъти ПО БОГАТ от тебе !!!!

              пп АЙДЕ ДА ТИ ВИДИМ ПОРТФЕЙЛА
              има тема за това - ербап ли си?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                Какво да го чета ,като не се знае нито какви земи имат,нито каква категория ,нищо ! Пълна мъгла !
                "Фортис" пита преди няколко страници човека ,всеки мълчи Важно е бинго да има.
                Агрия Груп Холдинг - погледни частта след името. Приветствам хората, които имат обоснована критика, но мисля, че ти конкретно, не си разгледал подробно дори сайта на групата.
                Може да е пример за голямата част от компаниите на БФБ. Има подробни отчети, анализи, прогнози. Проекти за развитие. Дори, повърхностен поглед говори за жива компания.
                Пише и за земята. Но, също са написали,че 80% от дейността и приходите на компанията са от производство и търговия със зърно и зърнени култури. Има и други важни неща. Чети.

                Иначе, изпадаш в ситуация, гледайки акции на Уолмарт да питаш колко е собствената земя под търговските им площи
                Last edited by съни(тя); 25.03.2022, 10:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Защо са му отчети.. той "разбира" от графики, а те предсказват отчетите.. винаги е две крачки пред нас
                  Виж как знае че една акция като поскъпне със 500-700% в един момент ще коригира.. И тогава с право ще излезе и ще ни каже - Казах ли ви бе балъци!?
                  Аз за нищо не парадирам,но дай да видим от теб нещо....анализ,чертежче,прогноза,нива,времеви хоризонти,КАКВОТО и да е
                  Да видим ти колко ги "разбираш"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Препоръчвам ти да прочетеш няколко отчета на Агрия не е толкова трудно
                    Защо са му отчети.. той "разбира" от графики, а те предсказват отчетите.. винаги е две крачки пред нас
                    Виж как знае че една акция като поскъпне със 500-700% в един момент ще коригира.. И тогава с право ще излезе и ще ни каже - Казах ли ви бе балъци!?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение


                      Какво да го чета ,като не се знае нито какви земи имат,нито каква категория ,нищо ! Пълна мъгла !
                      "Фортис" пита преди няколко страници човека ,всеки мълчи Важно е бинго да има.
                      Ако искаш си отдели една седмица да проверяваш партидите в имотният регистър.

                      Коментар



                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        Препоръчвам ти да прочетеш няколко отчета на Агрия не е толкова трудно
                        Какво да го чета ,като не се знае нито какви земи имат,нито каква категория ,нищо ! Пълна мъгла !
                        "Фортис" пита преди няколко страници човека ,всеки мълчи Важно е бинго да има.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski
                          този профил навсякъде СПАМ !!!!!!!!!

                          КАКВО ОБЩО ИМА АЛТЕРКО С АГРИЯ !!!!!!!!
                          Е,баш пък този да ме обвинява в спам хахаха

                          А какво общо имат ? Еми като двойници са

                          Едното бе балон и се пукна,другото също е балон и предстои да се пукне

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                            Да няма болка като в Балонерко

                            [ATTACH=CONFIG]n3898948[/ATTACH]
                            Препоръчвам ти да прочетеш няколко отчета на Агрия не е толкова трудно

                            Коментар


                            • Да няма болка като в Балонерко

                              Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	14.0 КБ
ID:	3898948

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rozova pantera Разгледай мнение
                                Входът се стесни!
                                Изведнъж много стана тесен!
                                Дали ще идем до 40 ??? хах
                                ПОСОКАТА Е ЯСНА! Нагоре и към СОФИКС през септември

                                Коментар

                                Working...
                                X