IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

    На сайта няма дата на прогнозите и не знам, защо мислиш, че са ги понижили ? Просто са прогнози правени в други времена...прогнозната печалба за 2022г от 49 млн. на сайта им, я биха още м.Юни.

    Променена е октомври месец
    прогнозната печалба преди това беше 50+ млн, и прогнозните приходи бяха повече
    вкарали са инвестиции за маслобойната в Попово още от тази година
    и са увеличили сумата за придобивания заради Алмагест

    Не ми се занимава да търся кеширано копие на старата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
      Не разбрах само защо промениха прогнозата за годината надолу на сайта си
      На сайта няма дата на прогнозите и не знам, защо мислиш, че са ги понижили ? Просто са прогнози правени в други времена...прогнозната печалба за 2022г от 49 млн. на сайта им, я биха още м.Юни.

      Това което е видно от последния отчет, е че имат 205 млн. в стока в края на Септ, а търговци на зърно казват, че вече всичко са продали. Това означава приходи от мин. 700 млн. лв. за 2022г. В момента са с празни складове и пълни с кеш от което следва само едно ... изкупуване следващите 1-2м и продажби през февр-април. Исторически тогава цените са най-високи.

      Много показателно ще е дали компанията ще започне изкупуване на останалите 154 000 акции през м. Дек на мин. 28 лв....така че 15- , мисли бързо

      Коментар



      • Не разбрах само защо промениха прогнозата за годината надолу на сайта си

        Коментар


        • Тук верно ли печалба на акция е 12.08, или на мен ми е счупена елката???

          Коментар


          • Освен атрактивният дивидент, ето още няколко важни цифри:

            1. P/B - 0,33 , при условие, че зем. земя е оценявана последно преди повече от 5г в баланса на цена около 1000лв. При изглаждане на този ДЕефект този показател пада до 0,25.
            2. EBITDA 2022 est - 115 млн. лв. EV/EBITDA 2022 est - 1.80 !!! В една друга тема - Алтерко писах наскоро, че в момента се търгува на EV/EBITDA 17 и мениджмънта търси активно "умни" германци да запишат следващо увеличение.
            3. Est P/E 2022 - 1.70 !!!

            Не знам как инвеститорите в БГ взимат инвестиционни решения, но мисля, че горните цифри са повече от показателни.

            За жалост т.н. "смарт мъни" , които по презумция са институционалните инвеститори у нас са точно обратното и продават евтино. Справка - ПОК Доверие, доходност за последните 2г: -4,79% и продадоха Агрия под 10лв за акция.

            Коментар


            • Благодаря ви за отговорите! Не я следя много-много тази иначе хубава акцийка, но ще посмятам тези дни и току-виж съм намерил място на кешчето. Да не я вдигнете много и да ме откажете, ей

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                Тук обелвана ли е дума за дивидентна политика?

                Да, по ОГСА доста си приказваме по тая тема, а и се случват нещата втора поредна!!!
                -Дай Боже и трета и пета да има! Амин!!!

                Коментар


                • Последните 2 год се изплащаха по 10% от печалбата като дивидент.
                  На последното ОС през лятото г-н Райков потвърди, че ще продължи тази практика. При прогнозна печалба от 100 млн. за 2022г., това прави дивидент от 1,47 лв/акция!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                    Абе друго си е банков експерт да го рече- "прости аграри" -купуваш черния Петър и продаваш по черен петък
                    -с поредния дивидент +
                    Без майтам, но по предварителни данни отиваме на по висок дивидент от леФчето - до тук 12,00/1акц./10% по спомен се движехме от консолидирания резултат
                    Тук обелвана ли е дума за дивидентна политика?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Пиши пак писмо на мажо да купува - и сам знаеш, че без мажо сте за никъде, независимо какво ще покаже отчета. А и е малко странно от човек, който използва предишното появяване на аграрния мажо, за да разкеши, да обяснява колко невероятна е акцията и как инвеститорите не я оценявали
                      Г-н Груев какво според вас означава подкрепяна от мажоритаря. Нима не е така по цял свят обратно изкупуване се прави, когато е видно, че акцията е силно подценена и когато конюнктурата се подобри тези акции да бъдат използвани за закупуване на нов бизнес, продадени на по-висока цена и други благоприятни за инвеститорите идеи.
                      Имам неприятното чувство, че колкото една компания иска да се развива модерно използвайки максимално много икономически лостове,това се разглежда като нещо неправилно, нещо погрешно.
                      Last edited by Mr^Green; 25.11.2022, 18:02.

                      Коментар


                      • Както се казвааа, -апетита идвал с яденето!!!

                        от 09,2022. -" Инвестиции в придобиване на активи и дялови участия в юридически лица, развиващи дейност в областта на агропроизводството и преработката на зърнени култури и в проектиране и строителство на недвижими имоти. Планираните за 2022 година инвестиции в посочените направления от дружествата от холдинговата структура, възлизат на сума в размер на около 33 000 хил. евро. Реализираните към края на третото тримесечие на 2022 година инвестиции в придобиване на активи и дялови участия възлизат на сума в размер на около 8 020 хил. Евро."
                        -Придобивания 33 000 Общо планирани инвестиции за 2022 (в хиляди евро) 43 900

                        от 06,2022.-" Инвестиции в придобиване на активи и дялови участия в юридически лица, развиващи дейност в областта на агропроизводството и преработката на зърнени култури и в проектиране и строителство на недвижими имоти. Планираните за 2022 година инвестиции в посочените направления от дружествата от холдинговата структура, възлизат на сума в размер на около 8 500 хил. евро. Реализираните към края на първото шестмесечие на 2022 година инвестиции в придобиване на активи и дялови участия възлизат на сума в размер на около 6 545 хил. Евро."

                        -"Придобивания 8 500 Общо планирани инвестиции за 2022 (в хиляди евро) 18 850"
                        Last edited by inta53; 25.11.2022, 18:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

                          Съвсем реалистично вече.
                          Браво на аграрите!
                          Абе друго си е банков експерт да го рече- "прости аграри" -купуваш черния Петър и продаваш по черен петък
                          -с поредния дивидент +
                          Без майтам, но по предварителни данни отиваме на по висок дивидент от леФчето - до тук 12,00/1акц./10% по спомен се движехме от консолидирания резултат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            ... мечи зъби!

                            Тия убиха рибата! Печалбата на акция за 9-месеца е с 40% повече от цената ми на придобиване тук
                            Оценяването на компаниите на БФБ - безценно!
                            Пиши пак писмо на мажо да купува - и сам знаеш, че без мажо сте за никъде, независимо какво ще покаже отчета. А и е малко странно от човек, който използва предишното появяване на аграрния мажо, за да разкеши, да обяснява колко невероятна е акцията и как инвеститорите не я оценявали
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Отчетът кърти
                              ... мечи зъби!

                              Тия убиха рибата! Печалбата на акция за 9-месеца е с 40% повече от цената ми на придобиване тук
                              Оценяването на компаниите на БФБ - безценно!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

                                Съвсем реалистично вече.
                                Браво на аграрите!
                                не разбирам аз, събирам няколко числа и така излиза

                                Коментар

                                Working...
                                X