IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    не гледай само отчета, има още милион други фактори

    например цената на олиото - кво правим ако стане 750?
    https://tradingeconomics.com/commodity/sunflower-oil

    ами ако цената на земята спре да се качвa за 20 г като сашовците през 80-те?


    или да кажем суша следващата реколта?

    https://agri.bg/novini/otnovo-susha-...-e-zastrashena

    така че след като свършиш с калкулатора, надявай се реколкотата в украйна да е зле и удари един танц за дъжд
    ами ако ако ами ако
    Като се удвои пак ще се питаш ако ако... ако бях сложил едни кинти тук без жената да знае...
    Подхождате като безобразно тъпи аграри ако гледате на тази акция като чисто "аграрна". Това е мощен холдинг, който се развива мощно. Това е задача за домашно
    Last edited by AF Debugger; 03.12.2022, 09:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      ти говориш за бъдещето, аз говоря за настоящето без да правя прогнози. Купуваш земя по текущи цени, дали следващата година е сушава е друга работа,божа и не влияе на цената тази година
      щото борсите не са forward-looking
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        не гледай само отчета, има още милион други фактори

        например цената на олиото - кво правим ако стане 750?
        https://tradingeconomics.com/commodity/sunflower-oil

        ами ако цената на земята спре да се качвa за 20 г като сашовците през 80-те?


        или да кажем суша следващата реколта?

        https://agri.bg/novini/otnovo-susha-...-e-zastrashena

        така че след като свършиш с калкулатора, надявай се реколкотата в украйна да е зле и удари един танц за дъжд
        ти говориш за бъдещето, аз говоря за настоящето без да правя прогнози. Купуваш земя по текущи цени, дали следващата година е сушава е друга работа,божа и не влияе на цената тази година

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Гледайки отчета се опитвам да оценя фирмата. Не съм счетоводно образован, затова - активите са имоти съоръжения, запаси и пари - 524млн. Пасивите за мен са това което ще се вади( не виждам защо да вадя Натрупани печалби и Резерви и т.н. друг капитал) така че са 58млн. предимно заеми. Значи стойността на компанията 524-58 = 466 млн. . Отделно, стойността на земята в отчета как е оценена и каква е пазарната стойност?
          ПП. даже май трябва да прибавя и печалбата - 82(за година ще бъде повече). , така че става 548
          ПП2 - тази оценка се доближава до тази на the prophet - Replacement Cost.
          не гледай само отчета, има още милион други фактори

          например цената на олиото - кво правим ако стане 750?
          https://tradingeconomics.com/commodity/sunflower-oil

          ами ако цената на земята спре да се качвa за 20 г като сашовците през 80-те?


          или да кажем суша следващата реколта?

          https://agri.bg/novini/otnovo-susha-...-e-zastrashena

          така че след като свършиш с калкулатора, надявай се реколкотата в украйна да е зле и удари един танц за дъжд
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Гледайки отчета се опитвам да оценя фирмата. Не съм счетоводно образован, затова - активите са имоти съоръжения, запаси и пари - 524млн. Пасивите за мен са това което ще се вади( не виждам защо да вадя Натрупани печалби и Резерви и т.н. друг капитал) така че са 58млн. предимно заеми. Значи стойността на компанията 524-58 = 466 млн. . Отделно, стойността на земята в отчета как е оценена и каква е пазарната стойност?
            ПП. даже май трябва да прибавя и печалбата - 82(за година ще бъде повече). , така че става 548
            ПП2 - тази оценка се доближава до тази на the prophet - Replacement Cost.
            Last edited by petyob; 02.12.2022, 14:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
              И въпроса е умни ли са умните пари на БФБ?
              ум ли липсва или пари?
              парите верно не са много, но големите изкривявания тук са от липса на ум, определено, или да кажем, че пенсиите са били притиснати до стената, не знам. Не знам какво точно са умни пари, но движението им към балонерко по-скоро са спекулативни пари и после излизането от там, влизането тук или движенията нагоре надолу в Неохим и неДоверие, като влакчета на ужасите, това по-скоро са спекулативни пари.
              Last edited by petyob; 28.11.2022, 11:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                И въпроса е умни ли са умните пари на БФБ?
                ум ли липсва или пари?
                Това за мен е топ въпроса за всички времена, задаван някога в този форум.
                По моето скромно мнение когато липсва едното, липсва и другото.
                Има разбира се и изключения, като печалби от тото, наследства и други такива, но те са доста краткотрайни...
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • И въпроса е умни ли са умните пари на БФБ?
                  ум ли липсва или пари?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                    ...

                    Ако използваме същия подход при Агрия, Replacement Cost би бил около 600млн. лв или 88 лв/акция. При един дискаунт за неликвиден пазар от 30% пак прави справедлива цена от 60 лв/акция.

                    За жалост местните посредници отдавна са забравили 2 от основните си функции - да анализрат компаниите и да обучават инвеститорите...

                    Акционер съм и не е препоръка, просто разсъждения...
                    Ха, още един "луд" като мен, който смята 60 лв. за справедлива цена и то след хубав дисконт за ликвидност

                    Поздравления колега.. добър анализ.. след подобни и слепите би трябвало да прогледнат! Но виж, конете с капаци, няма как

                    Коментар


                    • рибарчето къде изчезна? Трябва да си коригира елхата - 3-пъти по-висока, и да сме на първото клонче

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        Поздрави на акционерите за добрия отчет! А от къде се гледат тези акционерни книги, например на Агрия?
                        Акционерни книги има единствено в ЦД и могат да се искат само от компанията срещу заплащане.

                        В ТР се публикуват протоколи от провели се ОС и присъствените списъци към тях. Някои компании шмекеруват и ги прикриват под различни наименования и т.н. в ТР, трябва да се рови обстойно.
                        Last edited by the prophet; 27.11.2022, 17:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Успех, панда, акцията не е лоша, но с мажовци, дето правят кефа на Батята и си харчат парите за простотии, трудно ще стане. И все пак основата за държане на една акция е вярата в потенциала ѝ и нейният мажо - аз такава тук нямам, други имат, така че дано греша.

                          Интересен ми е прочита ти(като банков експерт), на този ръст на печалбата?-
                          - от Q2 45,96 до Q3 82,110 -от какви аграри се прави???
                          Last edited by inta53; 27.11.2022, 16:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            Поздрави на акционерите за добрия отчет! А от къде се гледат тези акционерни книги, например на Агрия?

                            Не към акционерите, а към такива като Грую и ;
                            """-petrg5s
                            Junior Member 20.10.2022, 06:42
                            ....
                            Тепърва ще съжаляваш.Тук има още много въздух за изпускане"


                            Трябва да е поздрава ти!
                            Най вероянто ще се включат през януари в "аГритката"

                            пп.- е да го напиша все пак;- очаквам пътя на "Спиди 20-22год." за следващите две-три години!
                            Лично мнение,-Без Препоръки естествено!!!
                            Last edited by inta53; 27.11.2022, 15:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                              ТР
                              търсил съм там, но не го намирам. Дали защото не влизам с електронен подпис? с кода от НАП не става ли?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                Поздрави на акционерите за добрия отчет! А от къде се гледат тези акционерни книги, например на Агрия?
                                ТР

                                Коментар

                                Working...
                                X