IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като човек, който анализира даните и има собствено мнение, което не се страхува да изложи, и защити ще кажа:

    Според отчета на Алмагест АД за последните 3г /2019,2020,2021г/

    EBITDA e : 5m, 15m, 5m лв. или средно 8.33 млн. лв.

    Продажби: 62 м, 78м и 63 м лв.

    Активи: 75м, 87м, 90м лв.

    Дълг 2021г: 25 млн. лв.

    Според мен цена на сделката за Алмагест АД под 60 млн. лв., би била отлична сделка за Агрия ! Предстои да разберем това!

    Сделки се сключват на 7-10 EBITDA или 56 - 83 млн. лв.

    Компанията е подценена спрямо активите при P/B под 1 или 90 млн. лв.

    Компания от реалния сектор е подценена при P/S под 1 или 60 млн. лв.

    Надявам се разбирате защо цена на Алмагест АД за Агрия без синергия и други ефекти би била ДОБРА под 60 млн. лв!

    Last edited by the prophet; 21.02.2023, 22:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

      Това, че номиналът е 80 лв/акция нищо не означава. Важно е пазарната цена на сделката.

      Според извадка от ТР: Вид: обикновени поименни безналични, Брой акции: 441866, Номинална стойност: 80 лв.

      Не се разбира идеята на шарения пост ?

      Предизвикателството си е заслужавало!
      Левовете са от теб, от мен бяха ябълки!
      Другите липси - шаренийки, предполагам и те ще се разнищят. За сега маркирах само недоглеждането в това важно обявление, по приключване и вписване на сделката.
      Основния въпрос остава за ГОСА, този номинал от 5,18/акц., какво е поне по разчет да носи, като добавена стойност за нас?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Агрия Груп Холдинг АД-Варна
        Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
        19:59
        ВЪТРЕШНА ИНФОРМАЦИЯ по чл.7 от Регламент №596/2014 на Европейския парламент и на Съвета от 16 април 2014 г. и в обхвата на примерния списък на факти и обстоятелства, подлежащи на разкриване съгласно Приложение №4 към чл.12, ал.1, т.1 от Наредба №2 на КФН


        На 08 февруари 2023 година „Агрия Груп Холдинг АД е сключило окончателен договор за покупко- продажба на 441 866 броя обикновени поименни безналични акции с право на глас от капитала на търговско дружество “Алмагест“ АД, вписано в Търговския регистър и в регистъра на ЮЛНЦ към Агенция по вписванията с ЕИК 175340142, с номинална стойност 80 всяка, представляващи 100% от капитала на “Алмагест“ АД. На тази дата акциите са прехвърлени от продавачите на купувача чрез регистрация на прехвърлителната сделка в Централен депозитар АД, в съответствие с изискванията на действащото законодателство и „Агрия Груп Холдинг АД е придобило титулярството на правото на собственост върху 100% от акциите от капитала на “Алмагест“ АД. Акциите са прехвърлени на купувача „Агрия Груп Холдинг“АД без каквито и да е било задължения, тежести, права и претенции на трети лица, заедно с всички права, които произтичат от или са свързани с тях.
        Сделката е в подкрепа на изпълнението на част от инвестиционната програма на холдинга в направление подсигуряване на присъствие на „Агрия Груп Холдинг“ АД на пазара на възобновяеми енергийни източници, което е в обхвата на направленията от дейността на холдинга, в съответствие със стратегията за развитие в дългосрочен план. Обединяването на бизнес потенциала на „Агрия Груп Холдинг“ АД и на “Алмагест“ АД, би представлявало устойчив фундамент за бъдещо успешно развитие и диверсификация на бизнес направленията, които развива компанията.

        В сделката няма участие на свързани и/или заинтересовани лица. Сделката не попада в приложното поле на чл.114, ал.1 от ЗППЦК, тъй като такъв тип сделка съгласно предмета на дейност на „Агрия Груп Холдинг”АД, в съответствие с разпоредбата на чл.114, ал.10 от ЗППЦК, е в рамките на обичайната търговска дейност, представляваща съвкупността от действия и сделки, извършвани от дружеството в рамките на предмета му на дейност и съобразно обичайната търговска практика.-


        -с номинална стойност 80(ябълки) всяка,
        Това, че номиналът е 80 лв/акция нищо не означава. Важно е пазарната цена на сделката.

        Според извадка от ТР: Вид: обикновени поименни безналични, Брой акции: 441866, Номинална стойност: 80 лв.

        Не се разбира идеята на шарения пост ?

        Коментар


        • 35 ) ли е цената ) на дървото с ябълки )
          Умереният риск винаги печели ! ))))))

          Коментар


          • Агрия Груп Холдинг АД-Варна
            Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
            19:59
            ВЪТРЕШНА ИНФОРМАЦИЯ по чл.7 от Регламент №596/2014 на Европейския парламент и на Съвета от 16 април 2014 г. и в обхвата на примерния списък на факти и обстоятелства, подлежащи на разкриване съгласно Приложение №4 към чл.12, ал.1, т.1 от Наредба №2 на КФН


            На 08 февруари 2023 година „Агрия Груп Холдинг АД е сключило окончателен договор за покупко- продажба на 441 866 броя обикновени поименни безналични акции с право на глас от капитала на търговско дружество “Алмагест“ АД, вписано в Търговския регистър и в регистъра на ЮЛНЦ към Агенция по вписванията с ЕИК 175340142, с номинална стойност 80 всяка, представляващи 100% от капитала на “Алмагест“ АД. На тази дата акциите са прехвърлени от продавачите на купувача чрез регистрация на прехвърлителната сделка в Централен депозитар АД, в съответствие с изискванията на действащото законодателство и „Агрия Груп Холдинг АД е придобило титулярството на правото на собственост върху 100% от акциите от капитала на “Алмагест“ АД. Акциите са прехвърлени на купувача „Агрия Груп Холдинг“АД без каквито и да е било задължения, тежести, права и претенции на трети лица, заедно с всички права, които произтичат от или са свързани с тях.
            Сделката е в подкрепа на изпълнението на част от инвестиционната програма на холдинга в направление подсигуряване на присъствие на „Агрия Груп Холдинг“ АД на пазара на възобновяеми енергийни източници, което е в обхвата на направленията от дейността на холдинга, в съответствие със стратегията за развитие в дългосрочен план. Обединяването на бизнес потенциала на „Агрия Груп Холдинг“ АД и на “Алмагест“ АД, би представлявало устойчив фундамент за бъдещо успешно развитие и диверсификация на бизнес направленията, които развива компанията.

            В сделката няма участие на свързани и/или заинтересовани лица. Сделката не попада в приложното поле на чл.114, ал.1 от ЗППЦК, тъй като такъв тип сделка съгласно предмета на дейност на „Агрия Груп Холдинг”АД, в съответствие с разпоредбата на чл.114, ал.10 от ЗППЦК, е в рамките на обичайната търговска дейност, представляваща съвкупността от действия и сделки, извършвани от дружеството в рамките на предмета му на дейност и съобразно обичайната търговска практика.-


            -с номинална стойност 80(ябълки) всяка,
            Last edited by inta53; 21.02.2023, 20:30.

            Коментар


            • Hungary Moves To Protect Farmers From Cheap Ukrainian Grain While EU Does Nothing

              Коментар





              • Тази повече ми харесва, като принаждаща Стойност!

                -под твоята за олиото

                Коментар


                • Силните експортни продажби през последните няколко месеца потвърдиха опасенията на вносителите, че реколтата от пшеница през следващия сезон в основните страни износителки може да се свие и цените на пшеницата да се повишат рязко. Експертите на Agritel Grain изчисляват, че основните седем износители на пшеница са показали рекордни доставки от октомври 2022 г. до януари […]

                  Коментар


                  • Strategie Grains очакват значителен ръст в производството на зърнени и маслодайни култури в България през 2023. Най-голям ръст се очаква за царевицата, пшеницата и слънчогледа

                    Коментар


                    • От Външното министерство на Русия, наричат удължаването на зърнения коридор „нецелесъобразно“ докато има бариери пред износа на руско зърно и торове

                      Коментар


                      • От синор.бг: През януари Индия е внесла 459 хил. тона слънчогледово масло, като показателят надхвърля над 2 пъти този за декември 2022 г., съобщи „Ройтерс”, като се позова на свои източници сред участниците на пазара. Наскоро агенцията използва оценки на местни и чуждестранни търговци, според които вносът през януари е достигнал 473 хил. тона.
                        Основен доставчик на слънчогледово масло в Индия през миналия месец е била Украйна със 155,7 хил. тона, а България е трета с 57,7 хил. тона. По-малки количества слънчогледово масло са внесени от Аржентина, Полша, Румъния и Турция.
                        Last edited by 1984-; 09.02.2023, 17:24.

                        Коментар


                        • Цената на зърното май взе да катери последните дни.. Да видим дали няма да има скоро пак жега при котировките на Агрия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Just saying - писмо от нашите бедни зърнари до европатките в брасълс. Цитирам препечатаното от Дневник с искането за компенсация, разбира се, щото сме бедни и полуфалирали - живи да ги ожалиш, милинките:



                            Ся, туй уж добре за преработващите предприятия, ама зле за производителите? И отделно - като как суровината за оливието паднала с 45%, а самото оливие си е на почти съшите цени като миналата година? Завчера ми пуснаха снимка на немски или беше, белгисйки ли хипермаркет за 1 литър бг олио на 1,20 евраци, ама като не съм го снимал сам и не мога да докажа достоверност, не се и обяснявам. Въпросът е кога ще секне спекулата у наше село с олиото, защото в момента имаме точно това - една спекула и нищо повече. А без спекулата, колко ли ще е печалбата?
                            Бой Груев по кулаците и спекулантите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Трейдъре,
                              Уважението е нещо, което се заслужава - в това отношение аз имам уважение към огромната част от хората във форума - другите съм ги блокирал де, ама инвестора пак е бъгнал, та трябваше днес пак да блокирам някои индивиди. Обаче, да се врътнеш, щото някой те бъзикал, че си се ушил някъде - айде няма нужда, на всеки се случва и е хубаво да имаме малко чувство за ъъъ, как да го нарека, обратното на непогрешимост, плюс възможността да носиш на майтап, ако искаш и ти да се майтапиш с другите. Не на тролене и простотии, а на майтап (поне аз така ги разбирам нещата на база реципрочност). Разбира се, всеки сам решава дали да пише, или не - на никого от нас не му плащат за тези неща (е, някога знам, че е имало и такива неща тук, ама минали работи), така че всичко е точно. Аз неведнъж съм чувал лафчета като какъв карък съм и ала-бала (ад хоминем се вика това) - що ги чувам ли, ми щото съм бил максимално открит в инвестициите си и не ме е срам да кажа, че съм сгрешил някъде. Ако си мълча и само се включвам след всяка акция, която е пораснала, за да напиша едно - имам, вие къде бляхте на еди колко си лева, когато аз купувах, сигурно щеше да е друго. За вътрешното инфо също не е бабини деветини, а си е реалност в наше село - не съдя никого, всеки си прави инвестициите, както може - на друг пазар би било друго, ама тука е така и се съобразяваме с реалността.

                              И за финал - класацията на Биг е много показателна в много отношения. Затова и 4Д, ти, Иван Давидов, Петьо Б и още много имате моето уважение. Обаче да си криеш прогнозите (в това отношение пък браво на Батя), е меко казано нелепо - нали затова е форумът? Но уважавам и това поведение - всеки си е преценил какво и как. Предай моите поздрави на 4Д (знам, че се познавате лично) и му пожелай успех от мое име! Желая успех и на теб!
                              Щом стигнахме да пишем есе на тема "ти мене що не ме уважаваш" май настана време да си сипем по една ракия

                              Коментар


                              • Just saying - писмо от нашите бедни зърнари до европатките в брасълс. Цитирам препечатаното от Дневник с искането за компенсация, разбира се, щото сме бедни и полуфалирали - живи да ги ожалиш, милинките:

                                Първоначално изпратено от Дневник
                                "България обръща внимание на вноса на слънчоглед от Украйна, който се е увеличил до 804 хил. тона за периода януари-декември 2022 г. спрямо 36 074 тона за същия период на 2021 г. Украйна се превръща в основен доставчик на слънчоглед в България, което затруднява продажбата на български слънчоглед и допринася за намаляване на цените на вътрешния пазар.

                                На фона на общата инфлация, докато производствените разходи растат, цените на слънчогледовото семе в България са спаднали с 45% спрямо същия период на предходната година. Въпреки ниските цени и като се има предвид, че българските маслопреработватели работят на 100% капацитет, данните показват, че 77% от българския слънчоглед остава непреработен в складовете."
                                Ся, туй уж добре за преработващите предприятия, ама зле за производителите? И отделно - като как суровината за оливието паднала с 45%, а самото оливие си е на почти съшите цени като миналата година? Завчера ми пуснаха снимка на немски или беше, белгисйки ли хипермаркет за 1 литър бг олио на 1,20 евраци, ама като не съм го снимал сам и не мога да докажа достоверност, не се и обяснявам. Въпросът е кога ще секне спекулата у наше село с олиото, защото в момента имаме точно това - една спекула и нищо повече. А без спекулата, колко ли ще е печалбата?

                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X