IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение
    Но зад официална информация, лисната на сайта на холдинга, стоят сериозни анализи. За това не трябва да имаме съмнения
    Най-големите финансови умове на планетата в САЩ не могат да прогнозират точно какво ще стане ,ти за някви пръдлъовци тук ми говориш с прогнози за 2026.
    Дайте малко по-сериозно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      В сегашната крайно несигурна икономическа ситуация + войната, никой не може да прогнозира точно каквото и да е !
      Камо ли пък за далечната 2026г, камо ли дали ще има печалба и даже колко ще е тя
      Самите понятия "прогноза" и "точно" са взимноизключващи се. Но зад официална информация, лисната на сайта на холдинга, стоят сериозни анализи. За това не трябва да имаме съмнения, но и цитирания таргет е по-скоро пожелателен. Като консенсус около 60 мисля, че даже беше подкрепен със сериозни доводи по-назад в темата. При всички случай синергията, която се цели /пристанище, завод за олио и др./ ще дърпа холдинга напред. Дивидентна политика, обратни изкупувания...са още един допълнителен плюс.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        . Към 2026-та от Агрия прогнозират печалбата да достигне 70 млн. лв.
        В сегашната крайно несигурна икономическа ситуация + войната, никой не може да прогнозира точно каквото и да е !
        Камо ли пък за далечната 2026г, камо ли дали ще има печалба и даже колко ще е тя
        Last edited by petrg5s; 15.03.2023, 10:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
          Ех, мечти, мечти...
          А най-гадното е, че твъде често се превръщат в реалност

          Коментар


          • Ех, мечти, мечти...

            Коментар


            • Щом кучето се разлая, кервана си върви по план

              Относно "сканадалния" таргет от 100 лв. за три години на колегата .. Към 2026-та от Агрия прогнозират печалбата да достигне 70 млн. лв. Което пък прави над 10 лв. печалба на акция от стабилен бизнес /без еднократни изригвания/. Т.е. при 100 лв. цена, Р/Е 10. За компания с утвърдена дивидентна политика и в този фундаментален и незаменим сектор, съвсем нормално. Хм, ами то май не бил чак толкова скандален таргета за 100-чка

              п.п. Само не знам дали ще имам дисциплината да ги дочакам... Че при 88 лв. ще съм на 1 000% печалба и много силно ще ме сърбят ръцете
              Last edited by Батя; 15.03.2023, 10:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение

                Аз си пазаря по малко. Таргет 100 лв до 3 години
                Както казваше един форумец - много съм доволен, че разкарах онзи безперспективен шит брефчето на 2 лева, за да си купя агрия на 25+. Тука е истината - само още някое соларче и пущинак из пловдивско да вземем и после спокойно може да излезем да протестираме срещу онези украински орки, дето ни съсипват монополчето тук с евтиното си зърно, дето не било с добри качества, а ние тъкмо спретнахме далаверата и приучихме българина да яде фуражна пшеница с набухватели вместо истинска хлебна, която изнасяме в Италия. Баси гадовете украински, а колко добре си беше 2022, ма нищо де, тази година правим ритейл парка и избиваме рибата, след като сме я опиянчили първо с етанола от близкото предприятие
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                  Време ли е за вход отново на тези нива, според вас, колеги?
                  За теб винаги и навсякъде е изгодно, така че не го мисли, а ръгай директно чушките в боба. направо звънни на Батя, той ше те уреди с колкото ти трябват
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                    Време ли е за вход отново на тези нива, според вас, колеги?
                    Аз си пазаря по малко. Таргет 100 лв до 3 години

                    Коментар


                    • Време ли е за вход отново на тези нива, според вас, колеги?

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	viber_изображение_2023-03-10_11-47-38-394.jpg
Views:	1
Size:	47.1 КБ
ID:	4037435

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                          Имаме актуализация на прогнозите
                          придобивания за тази година за 51млн
                          най-вероятно това е цената на Алмагест
                          очаквано затягане на коланите, съобразено с цената на сс продукти и по-високите лихви

                          А счетоводната печалба как и кога ще се променя в тия прогнози? -За сега не се вижда...
                          В Белослав сериозни преизчисления...
                          Last edited by inta53; 10.03.2023, 12:28.

                          Коментар


                          • Имаме актуализация на прогнозите
                            придобивания за тази година за 51млн
                            най-вероятно това е цената на Алмагест
                            очаквано затягане на коланите, съобразено с цената на сс продукти и по-високите лихви
                            Агрия Груп Холдинг АД е българска публична компания, която оперира в североизточна България в сферата на агропроизводството и търговията със зърнени продукти.

                            Коментар


                            • Общият износ на пшеница през „Пристанище Варна“ ЕАД1 от началото на пазарната 2022/23 година до 5 март 2023 г. възлиза на 623,5 хил. тона пшеница (в т. ч. 28,9 хил. тона реализирани през последната седмица), което е с 37,8% по-малко на годишна база.

                              https://www.mzh.government.bg/media/...08_43TVhpp.pdf

                              Т.е връщме 3% WoW.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Щом казваш, кой съм аз, че да споря. Виж някакви други аграри от синор.бг какво драскат - предполагам, че са прости и нищо не разбират:
                                Тотално сринат износ на зърно към края на февруари

                                При износа на слънчоглед през порта се наблюдава застой, като от началото на септември 2022 г. досега са реализирани едва 14,5 хил. тона.
                                Точно преди 1 година са се писали изключително сходни неща:

                                https://www.agriniser.com/marketpost...overview-title

                                Относно слъчогледа - странно е това число 14500 т - те само Cargill изнасят 12000 през Езерово /10.02/. Отделно при слънчогледовия шрот има двойно увеличение на износа.

                                Възможно ли е да има закъснение при консолидиране на данните? Нека по-запознатите с този бизнес кажат.

                                Коментар

                                Working...
                                X