IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно развитие:

    Last edited by Poncho; 15.03.2023, 17:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      България е страна на неограничените възможности, но ти кажи като правист дали това е възможно за публична компания, след като вече са излезли отчетите, да се променя данъка. Може би ще бъдем първите в света .. дали можем да се прочуем с това?
      Разбира се, че е възможно и не е нещо уникално, Извънредно - да, но не и уникално. Да, основната част от законите влизат занапред, но по изключение може и със задна дата. дали ще се случи - не знам - кирчококорчовците ще са против, дпс - също, бсп и копейкин - 100% за и опираме до БХ. Него никога няма да го знаеш как ще гласува, ама му идва дюшеш хем да го набие на кирчококорчовците, хем да се покаже човек от народа - вземаме от изедниците, за д аима за милите пенсионери. Дали би пропуснал подобно гюме?

      Всъщност, замислям се, че единственият вариант да не се случи, е д аимамередовно правителство на кирчококорчовия умнокрасивитет и БХ. Ако ви устройва Обаче идват местни избори и подобно изпълнение би било самоубийство особено за умнокрасивитета....
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Поправете ме, ако греша:

        Министърът обясни, че свръхпечалбата ще бъде изчислена според европейски регламент - осредняват се печалбите за 2019 г., 2020 г. и 2021 г., увеличават се с 20% и се съпоставят с реализираната печалба за 2022 г., а върху разликата се начислява 33% данък. Плащането се предлага да е чрез авансови вноски от 1 юли всеки месец, а изравняващата вноска да се прави през 2024 г.

        2022 - 78 милки
        2021 - 23 милки
        2020 - 10 милки
        2019 - 10 милки

        0.33* (78-17) = 20 милки за държавата. Ми честито. Слава на Кирчо и Кокорчо, вечна слава, добре че вдигнаха пенсиите, за да може сега да разкулачим тези гадни империалисти
        България е страна на неограничените възможности, но ти кажи като правист дали това е възможно за публична компания, след като вече са излезли отчетите, да се променя данъка. Може би ще бъдем първите в света .. дали можем да се прочуем с това?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Точно така - и как си мислиш, откъде иначе биха дошли парите за пенсии, че ми е интересно? Ще те телим всяка година по 10 милиарда на световните пазари ли? На 5% лихва А пенсиите няма как да не се плащат - все пак дефицитът от тях ще е около 10 милиарда тази година, като юли месец отново ще бъдат увеличени с 12% (по закон). Догодина - пак (по закон), щото има и ръст на заплати, и инфалция. Та да балгодарим на Кирчо и Кокорчо - идеално се получи
          Да се упражняваме върху проект на закон или друг НА е излишно. Това, което се случва е в следстие на див популизим /наддаване на партиите и избори през 5 месеца./ В момента, в който има редовно правителство - всичко ще се успокои. Не казвам, че няма да е трудно, но има възможности. Давам ти една върху която да помислиш - как би приел идеята за данъчни облекчения /на свръх печалбата срещу инвестиции /т.е парите си остават тук/. Това е работата на политиците - да намерят баланса между обществения интерес и реалния бизнес. Много трудно м исе струва на новосформирана власт да сурвака по този начин - няма как да стане на практика.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Та да балгодарим на Кирчо и Кокорчо - идеално се получи
            Идеално за тях.Нагушиха десетки милиони комисионни,пък матряла да духа супата
            Прост народ,слаба държава

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

              Ее, остави го малко грую да похейти
              сега му се е паднало
              Хейт? Аз? Че защо да съм доволен, че се връща комунизма у нас? А и в Европа? Но то си беше заложено от умнокрасивитета и КирчоКокорчовците, за които масата тук (включително аз) сме гласували. Сега следват увеличение на маскималния осигурителен доход, вдигане на осигуровки и данъци и т.н, - всичко по реда си, има време
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение

                Пропуснал си тази малка подробност! Нека не подвеждаме...

                Мерките, заедно с проекта за Бюджет 2023, ще бъдат предложени за обсъждане на 49-ото Народно събрание, като окончателното решение ще е негово.
                Точно така - и как си мислиш, откъде иначе биха дошли парите за пенсии, че ми е интересно? Ще те телим всяка година по 10 милиарда на световните пазари ли? На 5% лихва А пенсиите няма как да не се плащат - все пак дефицитът от тях ще е около 10 милиарда тази година, като юли месец отново ще бъдат увеличени с 12% (по закон). Догодина - пак (по закон), щото има и ръст на заплати, и инфалция. Та да балгодарим на Кирчо и Кокорчо - идеално се получи
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                  Това са само теоретични постановки...
                  Едва ли ще тръгнат да извиват ръцете на бизнеса точно по този начин...

                  Политиката обслужва основно едрия капитал, който я храни...
                  Ее, остави го малко грую да похейти
                  сега му се е паднало

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Поправете ме, ако греша:

                    Министърът обясни, че свръхпечалбата ще бъде изчислена според европейски регламент - осредняват се печалбите за 2019 г., 2020 г. и 2021 г., увеличават се с 20% и се съпоставят с реализираната печалба за 2022 г., а върху разликата се начислява 33% данък. Плащането се предлага да е чрез авансови вноски от 1 юли всеки месец, а изравняващата вноска да се прави през 2024 г.

                    2022 - 78 милки
                    2021 - 23 милки
                    2020 - 10 милки
                    2019 - 10 милки

                    0.33* (78-17) = 20 милки за държавата. Ми честито. Слава на Кирчо и Кокорчо, вечна слава, добре че вдигнаха пенсиите, за да може сега да разкулачим тези гадни империалисти
                    Това са само теоретични постановки...
                    Едва ли ще тръгнат да извиват ръцете на бизнеса точно по този начин...

                    Политиката обслужва основно едрия капитал, който я храни...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Поправете ме, ако греша:

                      Министърът обясни, че свръхпечалбата ще бъде изчислена според европейски регламент - осредняват се печалбите за 2019 г., 2020 г. и 2021 г., увеличават се с 20% и се съпоставят с реализираната печалба за 2022 г., а върху разликата се начислява 33% данък. Плащането се предлага да е чрез авансови вноски от 1 юли всеки месец, а изравняващата вноска да се прави през 2024 г.

                      2022 - 78 милки
                      2021 - 23 милки
                      2020 - 10 милки
                      2019 - 10 милки

                      0.33* (78-17) = 20 милки за държавата. Ми честито. Слава на Кирчо и Кокорчо, вечна слава, добре че вдигнаха пенсиите, за да може сега да разкулачим тези гадни империалисти
                      Пропуснал си тази малка подробност! Нека не подвеждаме...

                      Мерките, заедно с проекта за Бюджет 2023, ще бъдат предложени за обсъждане на 49-ото Народно събрание, като окончателното решение ще е негово.

                      Коментар


                      • Поправете ме, ако греша:

                        Министърът обясни, че свръхпечалбата ще бъде изчислена според европейски регламент - осредняват се печалбите за 2019 г., 2020 г. и 2021 г., увеличават се с 20% и се съпоставят с реализираната печалба за 2022 г., а върху разликата се начислява 33% данък. Плащането се предлага да е чрез авансови вноски от 1 юли всеки месец, а изравняващата вноска да се прави през 2024 г.

                        2022 - 78 милки
                        2021 - 23 милки
                        2020 - 10 милки
                        2019 - 10 милки

                        0.33* (78-17) = 20 милки за държавата. Ми честито. Слава на Кирчо и Кокорчо, вечна слава, добре че вдигнаха пенсиите, за да може сега да разкулачим тези гадни империалисти
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                          Май ще ни сурвакат малко с данък свръхпечалба ) тук
                          За това трябва народно събрание и гласуване на закон
                          едва ли ще се случи

                          Коментар


                          • Май ще ни сурвакат малко с данък свръхпечалба ) тук
                            Умереният риск винаги печели ! ))))))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение

                              Аз си пазаря по малко. Таргет 100 лв до 3 години
                              Краткосрочна прогноза - цена около 17 лв. догодина по това време, след сплит 1:3...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Най-големите финансови умове на планетата в САЩ не могат да прогнозират точно какво ще стане ,ти за някви пръдлъовци тук ми говориш с прогнози за 2026.
                                Дайте малко по-сериозно.
                                Най-големите финансови умове на планентата в САЩ не "прогнозират", а по-скоро карат "нещата да се случват" както им е изгодно.

                                Коментар

                                Working...
                                X