IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


    Вижда се първия отпуснат заем за 10мил. лв. от мама към детето(агригейт)

    пп.-2. Получени заеми 31.03.2023
    от Агрия Груп Холдинг АД
    -АЛМАГЕСТ ЕАД 175340142 СВЪРЗАНО ЛИЦЕ "главница"10000 неизплатена 112
    л.процент 5,00% получен 15.3.2023 и срок на погасяване 31.12.2024
    Те и Хима са много щедри да дават заеми към щерки, синове, племеници, племенички и т.н.! Отделно и изглеждат много по-добре откъмто активи. Въпросите са два:
    1. Дали ще раздадат минимум 7,8 млн. лв. дивидент тази година, както са обещали?
    2. Дали ще сбъднат прогнозата си за печалба 2023 от 43 млн. ?

    Според мен отговорът и на двата въпроса е - НЕ!

    Ако не спазят първото условие, колкото и гурута да филисофстват колко незаменими са и как без тях светът щял да умре от глад, цената отива на едноцифрено число. Няма незаменими хора, компании, бизнеси и т.н.! Има пазарна икономика и печели този, който предлага най-добра цена при равни други условия! Между другото, съм изключително против забраната на вноса от Украйна! Това е все едно Москвич да каже "забранете вноса на Мерцедеси, защото ни подбиват цената".
    Ако не спазят второто... това е във времето и изцяло зависи от условие 1!

    Имам акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

      В прогнозата на сайта имат прогноза за 51 млн придобивания за тази година
      чудно къде ще отидат останалите 10 млн

      Вижда се първия отпуснат заем за 10мил. лв. от мама към детето(агригейт)

      пп.-2. Получени заеми 31.03.2023
      от Агрия Груп Холдинг АД
      -АЛМАГЕСТ ЕАД 175340142 СВЪРЗАНО ЛИЦЕ "главница"10000 неизплатена 112
      л.процент 5,00% получен 15.3.2023 и срок на погасяване 31.12.2024

      Най вероятно за доискусуряване по придобивката
      Last edited by inta53; 25.04.2023, 00:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
        6.Покупка на инвестиции 3-2302-3 -40 881
        Tова трябва да е цената за Алмагест

        Алмагест АД
        31.12.2022год.хил. лв.- 0
        31.03.2023год.хил. лв - 40880
        В прогнозата на сайта имат прогноза за 51 млн придобивания за тази година
        чудно къде ще отидат останалите 10 млн

        Коментар


        • Инвестици Агрия Q1 2023 г. хил. евро Планирани за 2023 г. Реализирани
          отчет Q1 до Q1
          земеделска земя 1 500 353
          съществуващи складови стопанства 700 64
          земеделска техника 1 500 572
          автопарк, логистика 1 000 -
          нов логистичен център 93000 м3 3 400 1 369
          активи и дялови участия 26 000 20 887
          завод за преработка на маслодайни култури в база Кристера 10 000 -
          Общо: 44 100 23 245

          Коментар


          • 6.Покупка на инвестиции 3-2302-3 -40 881
            Tова трябва да е цената за Алмагест

            Алмагест АД
            31.12.2022год.хил. лв.- 0
            31.03.2023год.хил. лв - 40880
            Last edited by Yori; 24.04.2023, 22:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Не е тайна, но и не е по темата. Имаш ЛС.
              може ли ЛС и на мен? Интересно ми какъв ти е портфейлът
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

                Доверие ли ти е номер 2? Ако не е тайна де....
                Не е тайна, но и не е по темата. Имаш ЛС.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Пончо ти е отговорил в общи линии. Акцията беше станала с неразумно голямо тегло в портфейла. Сега пак е номер 1, но вече с по умерено тегло и по малка дистанция от номер 2.
                  Кеша ми е около 6%. Ползвам го за покупки при изсипвания по определени, набелязани позиции.
                  Доверие ли ти е номер 2? Ако не е тайна де....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    това как става при положение, че продаде доста бройки? да не си основно в кеш и ако да, кога смяташ да го инвестираш?
                    Пончо ти е отговорил в общи линии. Акцията беше станала с неразумно голямо тегло в портфейла. Сега пак е номер 1, но вече с по умерено тегло и по малка дистанция от номер 2.
                    Кеша ми е около 6%. Ползвам го за покупки при изсипвания по определени, набелязани позиции.

                    Коментар


                    • Ако беше на ликвиден пазар,тук изсипва целия самосвал.

                      https://www.tradingview.com/x/uTcO7B81

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        това как става при положение, че продаде доста бройки? да не си основно в кеш и ако да, кога смяташ да го инвестираш?
                        Става с голям портфейл и леко неразумен дял на коментираната акция.

                        Опасната връзка на властта със зърнопроизводителите ограничи вноса на 20 храни от Украйна.
                        Какво пречи на българските земеделци и колко губят или печелят.


                        Източна Европа срещу износа на зърно от Украйна
                        Рекордните цени от миналата година се понижиха и това не се хареса на земеделците, които искат забрана на украинския внос и повече помощи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Така че.. акцията е Номер 1 в портфейла ми!
                          това как става при положение, че продаде доста бройки? да не си основно в кеш и ако да, кога смяташ да го инвестираш?
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            всички дето са ме послушали
                            Ако се абстрахираме от нискоинтелигентния ти спам,фактите са следните:

                            1.Нищо не си посъветвал.Може да дадеш линк за да докажеш обратното.Аз такова нещо не съм прочел
                            2.Всички ,в това число и ТИ ,сте носили позицията 1 година време на загуба и -50% от цената.Ако това е точна прогноза за теб,ОК,толкова ти е нивото.
                            3.На 30 твърдеше,че отива на 60(сега е 24 !!!) и че няма да продаваш,а продаде през тях,без да кажеш,без нищо.
                            4.Сега пак ги лъжеш и пак ще продадеш на същите тея балъци

                            И много си се спекъл.Свиквай със загубите ! Аз и преди ви казах,на бичи пазар сте "големи играчи",но на първия мечи ще ви занули всички риби.
                            Last edited by petrg5s; 20.04.2023, 11:15.

                            Коментар


                            • Уфф че съм гаден.. всички дето са ме послушали и са купили като мен между 4,20 и 9 лв. сега име много зле.. мдаа!
                              Долу горе като на тия, дето са те послушали за елхата в Алтерко и са ти продали акциите си на 18 лв.

                              Лъжеца вика "Дръжте лъжеца" е твоята работа рибарче
                              Само не знам дали останаха балъчета да ти кълват на голата кукичка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Трай си и гледай гроздето как узрява!
                                Ти и при Алтерко пискаше за елха, докато не купи още при първата корекция с 20%
                                Знаем ти ги вече номерата
                                Точно това знаех и че ще кажеш
                                Освен фантасмагоричните цели,смени си и остарелия репертоар !

                                И твоите номерца ги знаем.Подгряваш балъците да купуват балона и после продаваш без да им кажеш,а те държат.
                                Практики познати в повечето Понци схеми

                                Коментар

                                Working...
                                X