IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

    Батя, приемаме, че ТА не върши работа и го оставяме настрана. Какво се промени във фундамента за един ден? Според мен нищо. Промениха се само очакванията на инвеститорите, но това няма нищо общо с фундамента.
    Как да няма общо!? Очакванията спрямо доходността от акцията, спрямо неотменната дивидентна политика на мениджъмнта и неговата коректност не са ли фундамент!? Явно имаме различие в понятията.
    И още нещо.. пазара не е толкова ефективен, че да следва 1 към 1 всяка промяна във фундамента и очакванията за него, затова и има флуктоации. Когато бях млад и зелен спекулант се заигравах с тях. С времето осъзнах че голямата картина, големите движения са от значение.. малките флуктоации на цените няма особен смисъл да се хващат.. защото често гонейки тях, изтърваш голямото и наистина доходоносно движение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
      Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        А къде бяха твоите чертички когато купувахме преди 2 г. да кажат че е дъно и следва здраво рали?
        Появихте се да бягате след влака. Онзи ден не ни ли показваше "пробита съпротива"? Имаше надъхани да купуват на 15-17 лв.
        "Техническия анализ е като огледало за обратно виждане"
        Батя, приемаме, че ТА не върши работа и го оставяме настрана. Какво се промени във фундамента за един ден? Според мен нищо. Промениха се само очакванията на инвеститорите, но това няма нищо общо с фундамента.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          А къде бяха твоите чертички когато купувахме преди 2 г. да кажат че е дъно и следва здраво рали?
          Появихте се да бягате след влака. Онзи ден не ни ли показваше "пробита съпротива"? Имаше надъхани да купуват на 15-17 лв.
          "Техническия анализ е като огледало за обратно виждане"
          Пазарът хукна да преследва дивидент, но това не отменя тренда надолу. Същото се получава и при Неохим. Нека да видим какво ще се случи следдивидентно и при отчетите - дали ще се задържи над 20. Акцията е много хубава, но е време да си почине малко. Сега е ред на Алтерко, Доверие, Илевън да поведат ралито.

          Коментар


          • https://forumfiles.com/b3NcMeq4z5/Po..._June_2023_pdf

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

              входящ номер 20230511190855
              Благодаря!
              Друг е въпросът, че е нужна оторизация за отварянето и

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

                И аз не намирам в ТР покана за предстоящо ОСА
                входящ номер 20230511190855

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение
                  И аз не намирам в ТР покана за предстоящо ОСА
                  Ами който е дал информацията ,да каже.Пончо май

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                    Колеги много се извинявам, но аз никъде не мога да намерия информация относно ОСА на Агрия през 2023 за 2022. Последната подадена покана за ОСА е през 2022 в Търговския регистър. В Екстри няма нищо. Откъде намирате тази информация за ОСА на Агрия? Мерси предварително за отговора.
                    И аз не намирам в ТР покана за предстоящо ОСА

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      напълно валидни аргументи, но по същата логика не трябва и дивиденти да се раздават, за мен обратното е по-добро от дивидентите и стабилизира цените, не са добре "елхичките"
                      да, така е, затова имах съмнения за дивидента, но чест му прави на Райков, че си удържа на думата
                      гради доверие и компанията става много по-предсказуема

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                        Според мен последното нещо, което иска да прави в момент на падащи борсови цени на продукцията и вдигащи се лихви по заеми Райков е обратно изкупуване,
                        но има едни още 10 млн предвидени за придобивания в плана и те не са сложени случайно, явно придобиването вече е планирано и нищо чудно да стане заплащане с акции, както вече се е случвало поне 3 пъти в историята на компанията
                        напълно валидни аргументи, но по същата логика не трябва и дивиденти да се раздават, за мен обратното е по-добро от дивидентите и стабилизира цените, не са добре "елхичките" . Като става дума за заеми, имам въпрос - тези суми от отчета не са ли кредитни линии, т.е. един вид одобрен кредит, но не значи че е взет целия и текат лихви по него?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                          Сега за да се осъществи обратно изкупуване трябва някой да се набута да изкупува до 28лв и тогава евентуално дружеството може да пусне поръчка купува. Но няма да се учудя да се намерят и такива ентусиасти.
                          И при предишното обратно изкупуване беше подобна ситуацията - минималната цена на обратното изкупуване беше по-висока от пазарната. Реално акциите бяха изкупени на цена, под минмалната...

                          Батя беше най-бърз

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение
                            Колеги много се извинявам, но аз никъде не мога да намерия информация относно ОСА на Агрия през 2023 за 2022. Последната подадена покана за ОСА е през 2022 в Търговския регистър. В Екстри няма нищо. Откъде намирате тази информация за ОСА на Агрия? Мерси предварително за отговора.
                            Търговския регистър

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

                              Декември можеше да има обратно изкупуване, ама нямаше нали?!
                              така че за юни какво ви кара да си мислите, че ще има?
                              за дивидента поздравления към г-н Райков, че си държи на думата.
                              Според мен последното нещо, което иска да прави в момент на падащи борсови цени на продукцията и вдигащи се лихви по заеми Райков е обратно изкупуване,
                              но има едни още 10 млн предвидени за придобивания в плана и те не са сложени случайно, явно придобиването вече е планирано и нищо чудно да стане заплащане с акции, както вече се е случвало поне 3 пъти в историята на компанията

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                според мен не са очаквали да падне цената толкова. Аз не разбирам логиката да се дава висока долна граница. Този който "се набута" до 28лв, може всъщност да спечели, ако има подвърждение, че след това ще се включи обратното,
                                Декември можеше да има обратно изкупуване, ама нямаше нали?!
                                така че за юни какво ви кара да си мислите, че ще има?
                                за дивидента поздравления към г-н Райков, че си държи на думата.

                                Коментар

                                Working...
                                X