IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    На монитора си 689--> 645
    Не гледай цена затваряне
    Четеш евангелието като дявола

    Истината е, че вероятността да се продължи сделката е много голяма,
    защото натиска от Анкара, Пекин, САЩ и ООН е голям

    #Türkiye received an appeal from #Ukraine with a proposal to resume the grain deal without the participation of #Russia.

    Путя накрая ще я удължи, защото няма ресурс да я спре
    Last edited by Yori; 18.07.2023, 11:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
      Къде точно видя минус 6%
      така затвори чикаго вчера
      На монитора си 689--> 645
      Не гледай цена затваряне

      Коментар


      • А така затвори Матиф
        истината е, че Киев е предложил на Анкара да се продължи сделката без путя,
        но ердоган още не е дал отговор
        една такава стъпка би отворила пътя към директен сблъсък раша-нато
        Today's Milling Wheat prices with latest Milling Wheat charts, news and Milling Wheat futures quotes.
        Last edited by Yori; 18.07.2023, 10:29.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          От обявяване на новината вчера ,пшеницата е -6% ,което е показателно

          А сделка пак си има,но русия е премахната от нея
          Ердоган ага каза,че ще ескортира корабите и ще гърми де що се приближи
          Един самолет вече им свали,та руснаците знаят ,че не си поплюва.Пък и те вече са мармалад и никой не ги бръсне за слива
          Къде точно видя минус 6%
          така затвори чикаго вчера

          Today's Wheat prices with latest Wheat charts, news and Wheat futures quotes.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
            И сега като няма "зърнена сделка" цените къде ще отидат?
            От обявяване на новината вчера ,пшеницата е -6% ,което е показателно

            А сделка пак си има,но русия е премахната от нея
            Ердоган ага каза,че ще ескортира корабите и ще гърми де що се приближи
            Един самолет вече им свали,та руснаците знаят ,че не си поплюва.Пък и те вече са мармалад и никой не ги бръсне за слива

            Коментар


            • И сега като няма "зърнена сделка" цените къде ще отидат?

              Коментар


              • Уйде олиото


                Tежкотоварен автомобил катастрофира на АМ "Хемус" в района на Невша, посока Шумен.
                Няма данни за пострадали. Камионът е аварирал, запушвайки всички ленти на магистралата, поради което се е получила тапа.



                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                  Винаги съм се чудел защо браншовете държат всяка година да им е "розова". Заявките за машини действително могат да бъдат сигнал за някаква форма на забавяне, но могат да бъдат и индикатор за здравословно охлаждане след нереалистично добри години.

                  Срещу спадналите заявки аз слагам бързането да се разшири логистичния капацитет на Варна. Като една русоробска държава закъсняхме безнадеждно да вземем по-голям дял от усложнената търговия в черноморския басейн за сметка на Констанца. Макар и бавно, нещата се случват. Дано правителството подкара и "Хемус", защото и тя е критична за интермодалния транспорт не само в земеделието.

                  Аз пък мога да ви кажа, че голям глобален търговец на пшеница бърза да се регистрира в България по ДДС, защото има готови сделки, а доскоро не сме им били интересни. Перспективите пред нашето земеделие винаги са светли, а дали са розови или само бледо розови това вече е въпрос на случайни фактори.

                  Не е препоръка, нямам Агрия, коментирам перспективите пред земеделието и несъвършенствата на инфраструктура ни.
                  И. Ко се оказа
                  Last edited by Scottie Pippen; 13.07.2023, 08:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
                    Засега нещата за фермерите не са розови с текущите цени и разходите от изминалите 12 месеца. Вече никой не прави нови заявки за машини. Да видим рентите.
                    Винаги съм се чудел защо браншовете държат всяка година да им е "розова". Заявките за машини действително могат да бъдат сигнал за някаква форма на забавяне, но могат да бъдат и индикатор за здравословно охлаждане след нереалистично добри години.

                    Срещу спадналите заявки аз слагам бързането да се разшири логистичния капацитет на Варна. Като една русоробска държава закъсняхме безнадеждно да вземем по-голям дял от усложнената търговия в черноморския басейн за сметка на Констанца. Макар и бавно, нещата се случват. Дано правителството подкара и "Хемус", защото и тя е критична за интермодалния транспорт не само в земеделието.

                    Аз пък мога да ви кажа, че голям глобален търговец на пшеница бърза да се регистрира в България по ДДС, защото има готови сделки, а доскоро не сме им били интересни. Перспективите пред нашето земеделие винаги са светли, а дали са розови или само бледо розови това вече е въпрос на случайни фактори.

                    Не е препоръка, нямам Агрия, коментирам перспективите пред земеделието и несъвършенствата на инфраструктура ни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      А Агрия си е топ позиция, хеле пък сравнена с дронове, шменти капели и чичанбанки - лично мнение
                      Лошо.
                      Докато Груйчето е булиш по тази акция,не чакайте нищо добро !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                        Един реален човек... а следващите три години идва криза за имоти и земеделска земя според мен!
                        Да бе, според мен е хейтър, ма не смеят да му го кажат от страх, че ще им секне после достъпа до чичикака, ерго далаверките с неговите акциЙ. А Агрия си е топ позиция, хеле пък сравнена с дронове, шменти капели и чичанбанки - лично мнение, но определено може да поспадне малко, особено след като "умният" мажо (дето хич не е прост аграр) не иска да припомпва като миналата година, когато първо продаде на 15, а после отнесе яко цената от 20 на 30 лева с по 10% дневно за седмица време. Ех, да бях седял и аз на коленце на правилния мажо
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • [QUOTE=Van Basten;n4089535]

                          Предполагам визираш "СЧЕТОВОДНА" стойност.... Ако е така - това е абсолютно нерелевантен показател за оценка на компания като "Агрия".

                          Според мен си е много важен показател ;-)
                          И друг интересен момент са материалните запаси :-0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
                            Засега нещата за фермерите не са розови с текущите цени и разходите от изминалите 12 месеца. Вече никой не прави нови заявки за машини. Да видим рентите.
                            Един реален човек... а следващите три години идва криза за имоти и земеделска земя според мен!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                              Предполагам визираш "СЧЕТОВОДНА" стойност.... Ако е така - това е абсолютно нерелевантен показател за оценка на компания като "Агрия".

                              Купена земеделска земя примерно за 500 лв./дка. си влиза в счетоводната стойност на Актвитите, точно с тази величина (500 лв.), а не се реалната (примерно 3000-4000 лв./дка).

                              Друг пример - Сградния фонд по същия начин - изградени заводи, складове и др. ДМА активи могат счетоводно да се водят за "жълти стотинки" ако са строени (или придобивани) при цени от преди години.... В допълнение амортизационните отчисления са "изяли и изцедили" допълнително счетоводната стойност....
                              Имам предвид "счетоводна стойност" на акцията към 31.03.2023.
                              Специално за земеделската земя при Агрия има преоценка, над 40 милиона в края на 2022.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

                                Нетна стойност на активите на 1 акция
                                Предполагам визираш "СЧЕТОВОДНА" стойност.... Ако е така - това е абсолютно нерелевантен показател за оценка на компания като "Агрия".

                                Купена земеделска земя примерно за 500 лв./дка. си влиза в счетоводната стойност на Актвитите, точно с тази величина (500 лв.), а не се реалната (примерно 3000-4000 лв./дка).

                                Друг пример - Сградния фонд по същия начин - изградени заводи, складове и др. ДМА активи могат счетоводно да се водят за "жълти стотинки" ако са строени (или придобивани) при цени от преди години.... В допълнение амортизационните отчисления са "изяли и изцедили" допълнително счетоводната стойност....

                                Коментар

                                Working...
                                X