IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    не, не. Аз писах за слънчогледа, че не е публична, следя новините, но явно е скрита някъде. А за субсидиите - първо - бяха 12 млн. , второ бъха на друго място(уточнил съм), в отчета за полугодието, консолидиран.
    И аз писах, че за слънчогледа е публична. Чети по-внимателно отчетите
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Напротив публична е. Субсидиите си ги има. Не знам кой отчет гледаш
      не, не. Аз писах за слънчогледа, че не е публична, следя новините, но явно е скрита някъде. А за субсидиите - първо - бяха 12 млн. , второ бъха на друго място(уточнил съм), в отчета за полугодието, консолидиран.
      Last edited by petyob; 01.12.2023, 12:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

        Това не са ли субсидиите
        II. Приходи от финансирания 2-1620 6 156 5 165
        в т.ч. от правителството 2-1621 6 156 5 165
        Да. И аз това погледнах и затова си редактирах мнението
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Напротив публична е. Това със субсидиите - Явно не са взели субсидии и затова няма как да ги има и в отчета.
          Това не са ли субсидиите
          II. Приходи от финансирания 2-1620 6 156 5 165
          в т.ч. от правителството 2-1621 6 156 5 165

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            Тази информация май не е публична? Ако е така, това обяснява и увелечението на кредитити и е много добре! Алонсо, как ще коментираш изчезването на субсидиите от "Друг всеобхватен доход, нетно от данъци" ?
            Напротив публична е. Субсидиите си ги има. Не знам кой отчет гледаш
            Last edited by Alonso; 01.12.2023, 12:27.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              По интересната промоция е тези 60 милиона похарчени за евтин украински слънчоглед. Наистина няма как да се правят точни прогнози, защото не знаем бъдещите цени, но пък сега можем много точно да смятаме актуалната печалба към всеки един момент, спрямо цената на слънчогледа. Според мен, Райков просто е нямал право да не напълни складовете до горе и евала че го е направил, защото сега имаме осигурена суровина за години напред на ниска цена и това смятам че се отразява много добре на бъдещите печалби.
              Тази информация май не е публична? Ако е така, това обяснява и увелечението на кредитити и е много добре! Алонсо, как ще коментираш изчезването на субсидиите от "Друг всеобхватен доход, нетно от данъци" ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                По интересната промоция е тези 60 милиона похарчени за евтин украински слънчоглед. Наистина няма как да се правят точни прогнози, защото не знаем бъдещите цени, но пък сега можем много точно да смятаме актуалната печалба към всеки един момент, спрямо цената на слънчогледа. Според мен, Райков просто е нямал право да не напълни складовете до горе и евала че го е направил, защото сега имаме осигурена суровина за години напред на ниска цена и това смятам че се отразява много добре на бъдещите печалби.

                Да, добре си го рекъл,- още след отчета си мислех да го напиша,- че Райков е запълнил и мишите дупки под склада със зърна, които ще преработват и продават през приличен марж във времето до новата жътва!
                И още нещо важно ми направи впечатление,- завишените разходи по инвестициите в техника и прикачен инвентар! И това е стрелба около ДЕСЕТКАТА във времето !
                Last edited by inta53; 01.12.2023, 11:09.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                  Не, няма реален паричен поток. Но и "гимнастика" не е подходяща дума, защото намеква за умишлена манипулация. Каквато в случая няма. И ти ако купиш нещо на промоция за примерно 45 лв. знаейки че реално на пазара струва 80 лв. и ти ще си смяташ, че реално си 35 лв. на далавера (печалба). Ами ето това е счетоводно отразено при Агрия.
                  Относно дивидента.. мажо ще реши. За мен и в двата случая решението ще е ок.
                  По интересната промоция е тези 60 милиона похарчени за евтин украински слънчоглед. Наистина няма как да се правят точни прогнози, защото не знаем бъдещите цени, но пък сега можем много точно да смятаме актуалната печалба към всеки един момент, спрямо цената на слънчогледа. Според мен, Райков просто е нямал право да не напълни складовете до горе и евала че го е направил, защото сега имаме осигурена суровина за години напред на ниска цена и това смятам че се отразява много добре на бъдещите печалби.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • С преоценки и баба може да изкара печалба. Като цяло нелош отчет предвид каква година имаме за земеделието, но проблемът според мен е колко неточни са прогнозите на сайта им
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Не, няма реален паричен поток. Но и "гимнастика" не е подходяща дума, защото намеква за умишлена манипулация. Каквато в случая няма. И ти ако купиш нещо на промоция за примерно 45 лв. знаейки че реално на пазара струва 80 лв. и ти ще си смяташ, че реално си 35 лв. на далавера (печалба). Ами ето това е счетоводно отразено при Агрия.
                      Относно дивидента.. мажо ще реши. За мен и в двата случая решението ще е ок.
                      Да допълня Батя, това е бизнес комбинация съгласно МСФО. Като купуваш предприятие се сравняват покупната цена с нетната стойност на новопридобитите активи съгласно пазарна оценка от независим оценител. Ако покупната цена е по-голяма, имаме репутация в консолидирания отчет, ако е по малка, разликата се признава на приход, както е в случая. Ключовият момент е оценката от “независим” оценител. Тя естествено може да бъде манипулирана.
                      Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                        Като спомена дивидент как мислиш мажо дали ще даде такъв на база въпросните 36мил финансови приходи?Знаем че заявката е дивидент 10 процента от консолидирания резултат. Понеже нямам счетоводно образование не ми е ясно срещу тях има ли реални пари или са само счетоводна гимнастика?
                        Не, няма реален паричен поток. Но и "гимнастика" не е подходяща дума, защото намеква за умишлена манипулация. Каквато в случая няма. И ти ако купиш нещо на промоция за примерно 45 лв. знаейки че реално на пазара струва 80 лв. и ти ще си смяташ, че реално си 35 лв. на далавера (печалба). Ами ето това е счетоводно отразено при Агрия.
                        Относно дивидента.. мажо ще реши. За мен и в двата случая решението ще е ок.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          Само че мажо Пеевски обезличава какъвто и да е финансов резултат там. Докато Агрия три години вече изплащат дивидент и на ОСА може да си говориш с баш шефа като с равен и да получиш отговор и на най-налудничевите си въпроси
                          Като спомена дивидент как мислиш мажо дали ще даде такъв на база въпросните 36мил финансови приходи?Знаем че заявката е дивидент 10 процента от консолидирания резултат. Понеже нямам счетоводно образование не ми е ясно срещу тях има ли реални пари или са само счетоводна гимнастика?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                            Не знам с какъв акъл се сравнява Агрия с Гагарин!
                            Разбира се че не се сравнява Агия с Гагарин като цяло беше закачка,че резултата е едва ли не рекорд ,а посредствена фабрика може да направи по-добър резултат на този отчет.Всъщност ако Пеевски някога я продаде няма да е толкова посредствена.Иначе Агрия тепърва ще подобрява резултатите си предвид придобивките тази година и стремежа на мажо към растеж
                            Last edited by спекуланта; 30.11.2023, 09:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                              Е то от тази гледна точка Гагарин има 5.90 на акция ама......................
                              Не знам с какъв акъл се сравнява Агрия с Гагарин!
                              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                                Е то от тази гледна точка Гагарин има 5.90 на акция ама......................
                                Само че мажо Пеевски обезличава какъвто и да е финансов резултат там. Докато Агрия три години вече изплащат дивидент и на ОСА може да си говориш с баш шефа като с равен и да получиш отговор и на най-налудничевите си въпроси

                                Коментар

                                Working...
                                X