IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
    Така като гледам има доста добра корелация и обръщане на тренда при зърното лично за мен ще е много булиш сигнал.

    Голяма графика

    Подобно е и положението със слънчогледа, макар че цената на MATIF са с по изявена корелация. ;-)

    Коментар


    • Така като гледам има доста добра корелация и обръщане на тренда при зърното лично за мен ще е много булиш сигнал.

      Голяма графика

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Може ли някакви примери с компании подобни на Агрия? Аз така и не съм намерил такава по западните борси?
        Няма дори и 50% подобна компания :-) Основно са търговци и преработватели. Няма производител, търговец и преработвател на зърнени култури публична компания. Основната разлика се крие в собствената ЗЗ.
        Last edited by dido_yord; 07.10.2023, 10:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
          Към настоящият момент всички фирми, тип Агрия, по света коригираха значително цените на акциите си, секторът е цикличен и цените на суровините в момента ще се отразят както на печалбите, така и на отчетите.
          Може ли някакви примери с компании подобни на Агрия? Аз така и не съм намерил такава по западните борси?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от p Разгледай мнение

            При текущата цена и 18 млн печалба (средно за последните години, без последната) дава P/E 7 . Не е никак зле. Отделно са допълнителните инвестиции. Има и рискове обаче. Доколко групата ще има упралвенски капацитет да поеме новите бизнеси и да не ги забатачи? Дали ще продължат да споделят печалбите и да плащат дивиденти? Дали Мажо няма да почне да "инвестира" в свои проекти? И така.
            Какъв е твоят критерий за оценка на тези рискове? Не само при Агрия а въобще за която и да е компания?

            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Към настоящият момент всички фирми, тип Агрия, по света коригираха значително цените на акциите си, секторът е цикличен и цените на суровините в момента ще се отразят както на печалбите, така и на отчетите.

              Коментар


              • За да спечелиш много от търговия трябва да имаш смз купено евтино и да се вдигнат цените. Ако изтъргуват 500 хт с разлика 50лв, ще имат разходи за логистика, лихви, олекване на стоката. При добро стечение на всичко 17-18 мил лв. Да видим.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Не е много ясно какво ще стане с отчета на Агрия ако се повиши зърното, защото те са освен производител и търговец и преработвател. Тътговията с марж е 10 пъти по-голяма от производството им. Аз продължавам да вярвам, че те ще продължават да правят устойчиви печалби средно около 40-50 милиона на година през следващите 10 години, така както го правиха през предните 10, като ще има и много по-ниски и много по-високи от средните. Как ще върви цената на акцията нямам никава представа, но мен средно п/е 3 за сравнително устойчив и сигурен сектор, кавото е в момента си ме устройва....
                  при повишаване на цената търговец и преработвател би трябвало да печелят доста, защото купуват на по-евтино и го продават след 1-2 месеца, когато цената се е вдигнала. Така си мисля аз, без да знам този бизнес

                  пп. затова Агрия страдаше при падащи цени. Но пазарът е цикличен и след понижение неминуемо следва повишение
                  Last edited by petyob; 06.10.2023, 12:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Абсолютно си прав и съм съгласен за предните 10 години. През следващите 10 обаче имаме допълнителен доход от допълнителни инвестиции, направени с печалбите от предните 10 и то без да отчитаме евентуалната инфлация...
                    При текущата цена и 18 млн печалба (средно за последните години, без последната) дава P/E 7 . Не е никак зле. Отделно са допълнителните инвестиции. Има и рискове обаче. Доколко групата ще има упралвенски капацитет да поеме новите бизнеси и да не ги забатачи? Дали ще продължат да споделят печалбите и да плащат дивиденти? Дали Мажо няма да почне да "инвестира" в свои проекти? И така.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Поздрави, Алонсо.
                      За следващите 10 години е възможно да си прав и да правят печалби средно 40-50млн, но за да бъдем обективни не са правили по толкова през последните 10г. Средно за последните 10 години са правили по 18,32млн лв годишно, като в една единствена година имат висока печалба и това е 2023 - в размер на 68млн. лв. През предходните 9г. печалбите са били в размер между 8 и 23млн лв.
                      Абсолютно си прав и съм съгласен за предните 10 години. През следващите 10 обаче имаме допълнителен доход от допълнителни инвестиции, направени с печалбите от предните 10 и то без да отчитаме евентуалната инфлация...
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Аз продължавам да вярвам, че те ще продължават да правят устойчиви печалби средно около 40-50 милиона на година през следващите 10 години, така както го правиха през предните 10
                        Поздрави, Алонсо.
                        За следващите 10 години е възможно да си прав и да правят печалби средно 40-50млн, но за да бъдем обективни не са правили по толкова през последните 10г. Средно за последните 10 години са правили по 18,32млн лв годишно, като в една единствена година имат висока печалба и това е 2022 - в размер на 68млн. лв. През предходните 9г. печалбите са били в размер между 8 и 23млн лв.
                        Last edited by BSEtrader; 06.10.2023, 12:01.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
                          Доста неща ще се променят ако зърното се повиши по-стабилно и ще ни заразва всички!!
                          Не е много ясно какво ще стане с отчета на Агрия ако се повиши зърното, защото те са освен производител и търговец и преработвател. Тътговията с марж е 10 пъти по-голяма от производството им. Аз продължавам да вярвам, че те ще продължават да правят устойчиви печалби средно около 40-50 милиона на година през следващите 10 години, така както го правиха през предните 10, като ще има и много по-ниски и много по-високи от средните. Как ще върви цената на акцията нямам никава представа, но мен средно п/е 3 за сравнително устойчив и сигурен сектор, кавото е в момента си ме устройва....
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Доста неща ще се променят ако зърното се повиши по-стабилно и ще ни заразва всички!!

                            Коментар


                            • Click image for larger version

Name:	image_26184.jpg
Views:	1
Size:	3.7 КБ
ID:	4118240


                              Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                              Кърти мивки

                              Направо ги изкърти мивките и започна със сифона . Въпрос на гледна точка...
                              Last edited by 15-; 05.10.2023, 22:31.

                              Коментар


                              • Кърти мивки

                                Коментар

                                Working...
                                X