IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Паника на БФБ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от The Economist
    Krasimir Atanasov ot Elana, povtariam Elana

    В ситуацията явно такива показатели като ръст на продажбите, увеличение на печалбите, цена/счетоводна стойност и др. нямат значение. Вече говорим не за подценени, а за по-малко надценени компании. Съвсем покрай ушите ни минават фактите, че мажоритарните пакети на големите компании се продават на по-ниски от пазарните цени. Възприятието на инвеститора е коренно различно - вчера акцията струваше 3 лв., днес стана 4, чакаме 5 и оттам до седмица сме на 6, до края на месеца сме на кота 10, а по Коледа направо 30. И дори и Кейнс да е прав, че пазарите могат да бъдат по-дълго ирационални, отколкото всеки един от нас може да не банкрутира, изстраданата историческа истина е, че пазарите винаги клонят към справедливата си стойност. Или колкото по-високо се покатериш, от толкова по-високо ще паднеш.
    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384286
    Това е старо...а и след това пак имаше анализ на Елана в който се сочеха цифри от 2900 за софикс 2008 година!

    А по повод инвеститора...в България на дали дребния инвеститор има такова влияние, че да бута от 3 към 10 и после до 30!

    Коментар


    • не знам за вас, НО ЗА МЕН Е ОБИДНО
      ОБИДНО Е Е ЕЛАНА ДА СЕ ОПИТВАТ ДА НИ МАНИПИЛИРАТ ТАКА, КАКТО ПОЛИТИЦИТЕ МАНИПУЛИРАТ УЧИТЕЛИТЕ И КАКТО ПОЛИТИЦИТЕ МАНИПУЛИРАТ РОМИТЕ.
      Все пак инвеститорите все още са част от най-интелигентните българи.

      Обидно е да ни манипулират по този начин. Като ви е скъпо продавайте! НО НЕЕЕЕЕЕ, ВИЕ ИСКАТЕ ДА КУПИТЕ ЕВТИНО И ЗАТОВА МАНИПУЛИРАТЕ ПАЗАРА.

      но не сте познали. учителите и ромите между нас са достатъчно интелигентни. и си спомнете за смисъла на кармата!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от The Economist
        Krasimir Atanasov ot Elana, povtariam Elana

        В ситуацията явно такива показатели като ръст на продажбите, увеличение на печалбите, цена/счетоводна стойност и др. нямат значение. Вече говорим не за подценени, а за по-малко надценени компании. Съвсем покрай ушите ни минават фактите, че мажоритарните пакети на големите компании се продават на по-ниски от пазарните цени. Възприятието на инвеститора е коренно различно - вчера акцията струваше 3 лв., днес стана 4, чакаме 5 и оттам до седмица сме на 6, до края на месеца сме на кота 10, а по Коледа направо 30. И дори и Кейнс да е прав, че пазарите могат да бъдат по-дълго ирационални, отколкото всеки един от нас може да не банкрутира, изстраданата историческа истина е, че пазарите винаги клонят към справедливата си стойност. Или колкото по-високо се покатериш, от толкова по-високо ще паднеш.

        Гледай и попивайи ,не хвърляй зара
        Налей червено вино ,наздраве за пазара.
        http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384286

        Коментар


        • Първоначално изпратено от QUANTUM
          ...... НЯКОЙ СЕ ОПИТВА ДА ВСЯВА ПАНИКА.
          Кой,кой?Кой е тоя мръсник?
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Ne be pi4, prosto citiram choveka koito eventualno ima vliyanie za dneshnata peticia

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham
              А пътя на Софикс към 2288 е покрит с паника на БФБ
              ето една хубава техническа истина
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • МОДЕРАТОРИТЕ, ТАЗИ ТЕМА ТРЯБВА ДА СЕ ИЗТРИЕ. КАКВИ СА ТЕЗИ ГЛУПОСТИ. НЯКОЙ СЕ ОПИТВА ДА ВСЯВА ПАНИКА.

                Коментар


                • Krasimir Atanasov ot Elana, povtariam Elana

                  В ситуацията явно такива показатели като ръст на продажбите, увеличение на печалбите, цена/счетоводна стойност и др. нямат значение. Вече говорим не за подценени, а за по-малко надценени компании. Съвсем покрай ушите ни минават фактите, че мажоритарните пакети на големите компании се продават на по-ниски от пазарните цени. Възприятието на инвеститора е коренно различно - вчера акцията струваше 3 лв., днес стана 4, чакаме 5 и оттам до седмица сме на 6, до края на месеца сме на кота 10, а по Коледа направо 30. И дори и Кейнс да е прав, че пазарите могат да бъдат по-дълго ирационални, отколкото всеки един от нас може да не банкрутира, изстраданата историческа истина е, че пазарите винаги клонят към справедливата си стойност. Или колкото по-високо се покатериш, от толкова по-високо ще паднеш.
                  http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384286

                  Коментар


                  • Паника няма. Просто ако миналата година си можел да се качиш на влака с 2-3К, днес ще ти трябват 10-15К лв.. А след 1-2 год. 30К че и повече. Просто динамика! Нещо което подценяваме в повечето случай, и очакваме утре да не е по-различно от вчера!
                    http://georgipiskov.blogspot.com

                    Коментар


                    • грешка
                      --

                      Коментар


                      • Само едно не разбирам - никой ли не вижда реалните ползи от публичността на дружествата ? Никой ли не отчита какви печалби показват те в сравнение с предишни периоди ? Нали това всичко е данъци ! Нали именно заради ръста на пазара се промени корпоративното мислене у много от собствениците ? А сега кой иска всичко това да го няма и кой и как определя кои акции са надценени и кои подценени ? Като са високи цените - SELL ! Някой забелязва ли въобще какви обороти минават по повечето от търгуваните позиции - те са увеличени в пъти спрямо 2006, пък да не говорим към по рано ! Дневния оборот на борсата също е нараснал в пъти ! Но който е изтървал влака, връщане назад няма, а опитите да се качи без билет трябва да се наказват !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ГювечоУнищожител
                          Първоначално изпратено от 117
                          znae6t, когато има принципен спор, обикновено по-слабата страна гледа да персонифицира проблема, понеже няма свестни аргументи по темата. Не съм го измислил аз, но си мисля, че е вярно.
                          Писмото от БАЛИП е изготвено и съгласувано от управителния съвет на асоциацията, не е еднолично от Елана. УС на БАЛИП е органът, който е компетентен да взема такива решения, без значение дали на мен, на теб или на някой друг му харесва.
                          В писмото са направени констатации, които аз не видях някой да оборва тук аргументирано. Изобщо какви по-точно въпроси задаваш във връзка с писмото на БАЛИП и търсиш ли им отговор? Или само нещо Елана ти пречи...За съжаление напоследък, когато някой каже нещо, което мисли, винаги се намира друг, на когото това не му харесва и "манипулациите" започват да валят.
                          Прав си, че доверието в системата е най-важното нещо. Но доверието не се губи, когато някой си каже какво го притеснява, а когато всички го премълчат.
                          точно тези ваши глупости коментирахме аргументирано днес. как ликвидността се намалявала с маржин търговия.

                          СМЯХ голям ти казвам. той знаещ много добре ви го каза. Трябва вие от Елана публично да обясните действията си!
                          Наредбата, Гювечоунищожител, която третира късите продажби, се нарича Наредба за реда и условията за извършване на маржин покупки, къси продажби и заемане на ценни книжа. Не съм измислил аз това заглавие, очевидно е за съобразителните хора коя част от нея се има предвид в писмото. И като стана дума за съобразителност, не включваш ли, че не съм от Елана? Пише ми то в името откъде съм, поне не се крия под такъв псевдоним като теб. Нищо против гювеча де

                          Коментар


                          • И още нещо за ОЦК гък да няма! ааамха :-)!

                            Коментар


                            • Някой се опита да каже нещо, че цинка бил на 9 годишно дъно!
                              Беше от паникьорите!!!

                              Айде у лево!
                              http://www.infomine.com/Investment/H...rts.asp?c=Zinc

                              Коментар


                              • Вече го поправиха!

                                Коментар

                                Working...
                                X