IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Паника на БФБ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първо искам да благодаря на всички за дискусията независимо от изразените мнения. В коментара си съм визирал някои компании само за целите на дискусията и в никакъв случай не изразявам мнение за надценеността или подценеността на позициите.
    От днес продължението в Дневник и в Инвестора е много любопитно, отново се цитират едни и същи три субекта - Колчев, Апостолов и дамата от Доверие, която също отдавна тръби все в една и съща посока. Много искам да знам, как Мариян избра да се свърже отново с нея макар че всички знаят становището й. Марияне, защо не прояви обичайната си активност по максимално информиране на читателите на инвестор бг за всички гледни точки по дадена актуална тема? Какво става с другите членове на БАЛИП, защо никой журналист не потърси тяхното мнение. Моята информация е, че тече сериозна полемика между посредниците, тъй като в голямата си част те не са знаели нищо по въпроса с писмото и по никакъв начин не застават зад него.
    Дали писмото е манипулация мисля, че днес стана ясно и повече няма да се впускам в коментар по темата. Но ми е интересно дали Мариян ще се свърже с Камен Колчев да коментира въпросите на форумците, както друг път винаги е правил. Между другото много се съмнявам, че всички служители на Елана са съгласни с написаното.
    Още нещо искам да добавя - за позитивните неща в писмото. А те са че наистина трябва да се търси развитие по отношение на повишаване на ликвидността, нови емитенти, нови инструменти в т.ч. деривати, натиск върху държавата да вземе пример от Хърватска, Сърбия, Словения и Румъния например и да извади държавни пакети от структуроопределящи компании на борсата и т.н. И по отношение на останалите проблеми, чиито решение се търси е хубаво да има истинска дускусия, но не по този начин да се предизвикват заглавия от типа "Според брокери БФБ е балон" със снимки на летящи балони и т.н.
    Отделно от това колеги, гответе се за загуба на равнопоставеността ни с институционалните инвеститори при участие в ИПО-та в скоро време.
    Желая на всички спокоен и приятен уикенд и с трезви глави да започнем новата седмица.

    Първоначално изпратено от znae6t
    Не знам за каква истерия говорят от Елана (защото това си е чисто тяхно творение, а не на членовете на БАЛИП). Истерията, която аз виждам е във вече утвърдената им практика да опитват да свалят пазара с непрестанни интервюта, коментари, статии, сега и с това. Господа никой не ви е крив, че доходността ви изостава от конкуренцията.
    За какви P/E-та ми говорят. Гледам в портфейла им Елтос - когато са го купували P/E-то на Елтос е било в хиляди и странно как са знаели, какво ще се случи в последствие. И от кога CFA-ците работещи за тях разчитат при анализа на P/E. Интересува ме също като обобощават, че при много от позициите P/E било трицифрено и четирицифрено число да вземата да го докажат, защото си е чиста проба глупост. Очевидно е, че визират ХДПАТ и МОСТ. В писмото се визират и колективни инвестиционни схеми - кои са те и не са ли свързани пряко с членове на БАЛИП - нека директно си го кажем - става дума за фондовете на Капман. Нека Еланци публично извадят на показ P/E-то на всяка една позиция във фондовете си, защото аз мога да го направя.
    Като се говори за възвръщаемостта на SOFIX и BG40 - първо BG40 не отразява по никакъв начин пазара и това е ясно и за малките деца. SOFIX имал 30% възвръщаемост - това ни нарежда съвсем не толкова напред в сравнение с други световни индекси, така че не намирам никакъв смисъл в твърдението. 30% в никакъв случай не говори за надут балон при инфлацията в световен мащаб и в частност в България.
    Елана също така да кажат, както и всички разписали писмото, как процедираха те при ИПО-то на Трейс. Сомони също е член на БАЛИП. Комисията е одобрила проспекта, за какво говорим въобще?
    Елана нека кажат при какви коефициенти P/E и P/B пуснаха Девин, Монбат миналата година и т.н. И не говорят ли тези коефициенти за балони, говоря при самото IPO по безумните критерии на писмото?
    Ако е толкова раздут пазара защо фондовете на Елана не си разпродадат акциите от БГ дружества и да излязат на външни пазари изцяло? Не го правят, значи говорят глупости, в които сами не вярват. Когато аз смятам нещо за надценено, продавам, а не пиша плачевни писма по медиите.
    Елана също така да кажат - манипулативни или не бяха сделките, които те направиха, свалили цената на Арома в един ден с близо 30% до 9,50, малко преди цената да се изстреля в последствие с 200% за седмица. За подобни неща други посредници се наказват. Любопитно е, че това съвпада с интервюто на шефа на КФН в 24 часа, което също се цели в същата посока.

    Това писмо е чиста проба манипулация, за която КФН, ако беше институция на място, трябва да се самосезира, но разбира се това няма да се случи. Тук става дума за атака срещу системата, което е крайно опасно за всички и се чудя на късогледството на Еланци, които явно не виждат това. Доверието в системата е крехко и се заражда от скоро, а ако се изгуби Елана и да пълнят евтино после все тая.
    Интересно ми е другите членове на БАЛИП подписали ли са писмото и ако не са, ще предприемат ли нещо, за да докажат, че си тежат на мястото. От кога БАЛИП стана дъщерно дружество на Елана?
    Май в сила влиза поговорката - крадецът вика - "дръжте крадеца".

    Коментар


    • Аре стига с тея глупости бре !!!
      Мнението в никакъв случай не е препоръка за покупка или продажба на акции, права и други ценни книги

      Коментар


      • na koi balon si da ne stanem mnogo che da go spukame !!!

        Коментар


        • Помощ !!!

          Моля помогнете !!!


          Не мога да си похарча парите спечелени от "балоните" на БФБ !!!


          ПОМООООООЩ !!!

          Коментар


          • И кои са фонд мениджърите да решават кое е скъпо и кое не.....нщо тея неформални срещи и писмото на БАЛИП, както и поръчковите коментари по пресата смърдят яко, направо вонят......това ако не е манипулация на пазара, не знм кое е!

            Иначе си имаме закон за пазарните манипулации, ама кой да го приложи.....

            Коментар


            • Spored men brokerchetata na fondovete na BFB sled porednata biliard sresta sa se skarali za nqkoia pichka i sega si go vrustat edin na drug.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НЕСТОР
                Тази уговорка си е направо като " картелиране на цените " .
                Защо ли им е да го правят това!?
                Ами, защото са си изпълнили, че и преизпълнили плановете за постигане на доходност. Погледнете реално, звучи неприлично доходност от договорен фонд над 100 % годишно, как ще го погледнат западните им партньори или пък Капман Мак за втора поредна година пак 100 % , че и отгоре. Ами ако наистина им повярват, нали и догодина шефовете им пак ще искат същото, а то може и да не се случи. Та нали затова и премии вземат. Тези премии трябва да се защитават.
                Доста по-изгодно би било на всички фонд-мениджъри да кажат от раз:
                " до тук стига " , Нова година нов късмет, то късмета си ни е в кърпа вързан, поне да го поотложим, че и за догодина да има хляб да ядем. На веднъж може и да ни приседне.

                Изказвам просто лични разсъждения, всичко, което се случва си има реално обяснима логика. Дори и да не съм улучил причините, то те непременно са там някъде.

                Успех на всички с по-издръжлива психика!
                Пазарът учи не само на алчност , но и на смирение, който го няма - тежко му.
                Абе май си на прав път.

                Коментар


                • Тази уговорка си е направо като " картелиране на цените " .
                  Защо ли им е да го правят това!?
                  Ами, защото са си изпълнили, че и преизпълнили плановете за постигане на доходност. Погледнете реално, звучи неприлично доходност от договорен фонд над 100 % годишно, как ще го погледнат западните им партньори или пък Капман Мак за втора поредна година пак 100 % , че и отгоре. Ами ако наистина им повярват, нали и догодина шефовете им пак ще искат същото, а то може и да не се случи. Та нали затова и премии вземат. Тези премии трябва да се защитават.
                  Доста по-изгодно би било на всички фонд-мениджъри да кажат от раз:
                  " до тук стига " , Нова година нов късмет, то късмета си ни е в кърпа вързан, поне да го поотложим, че и за догодина да има хляб да ядем. На веднъж може и да ни приседне.

                  Изказвам просто лични разсъждения, всичко, което се случва си има реално обяснима логика. Дори и да не съм улучил причините, то те непременно са там някъде.

                  Успех на всички с по-издръжлива психика!
                  Пазарът учи не само на алчност , но и на смирение, който го няма - тежко му.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от баш майстора
                    според мен това си е живо потвърждение на слуха
                    т.е. тоя слух не е слух
                    кой слух, чичкопаричковия ли

                    Коментар


                    • според мен това си е живо потвърждение на слуха
                      т.е. тоя слух не е слух
                      *Не е предложение за покупко-продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • В тази статия няма нищо обезпокоително, поне що се отнася да пенсионните фондове.

                        Пропуска се обаче нещо интересно, защо интервюиращия не е питал за мултифондовете, вероятно нямаше да получи отговор , защото тези си крият от всякъде информацията за портфейлите, но поне щеше да стане ясно какво количество акции ще трябва да се закупят за тях , че да се превърнат в по-рискови такива.

                        До толкова, че с прави някаква договорка между фондмениджърите, то е ясно - " няма дим без огън "

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от whiteriver
                          Първоначално изпратено от pepi123456
                          А знаете ли защо се получава така че при въведена и потвърдена от посредника заявка купува - виждаш че минават сделки с цена по ниска от твоята без твоята да бъде изпълнена?
                          Точно така, и на мен ми се случи същото в понеделник. Някакъв времеви квант май блуждае и се намества между поръчнике. :-)
                          Пример за това как инвеститорите си вкарват парите на борсата без да са си направили труда да се поинтересуват за елементарни неща, като приоритетите при сключване на сделки на БФБ...
                          Неслучайно съм го сложил в тази тема, защото според мен има отношение към нея.
                          "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BankOfLame
                            Първоначално изпратено от баш майстора
                            - Г-жа Петкова, има ли нещо вярно в слуха, че е имало неформална среща на няколко фонд мениджъри, на която е решено да се продават акции, за да се ограничи бързият ръст на цените?


                            По- вероятно е слухът да се отнася за фонд мениджъри, но на взаимни фондове, а не на пенсионни фондове.

                            Цитирай си източника и коя институция представлява Г-жа Петкова
                            http://www.investor.bg/?id=56706

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от баш майстора
                              - Г-жа Петкова, има ли нещо вярно в слуха, че е имало неформална среща на няколко фонд мениджъри, на която е решено да се продават акции, за да се ограничи бързият ръст на цените?


                              По- вероятно е слухът да се отнася за фонд мениджъри, но на взаимни фондове, а не на пенсионни фондове.

                              Цитирай си източника и коя институция представлява Г-жа Петкова
                              --

                              Коментар


                              • hehe elana kupuvat mostove

                                Коментар

                                Working...
                                X