IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Паника на БФБ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Aladdin, излез на чист въздух и не гледай какво става.
    Не забравяй, че "добрият" играч не прави една грешка а три, четири.
    Всичко ще си дойде на место, ако си в началото и портфейла ти е на минус, то в такива периоди си е съвсем нормално. Ноу хаото в тази игра се се плаща с пропуснати ползи, няма друг начин.

    Коментар


    • Graham, видях, че в Оптимистичната тема си го копирал)) но нека и тук прочетат ПОТЪРСЕНОТО МНЕНИЕ И НА ДРУГИ ОТ БАЛИП:


      Брокери: Конюнктурната намеса внася объркване на пазара
      05.11.2007 10:00
      От: Делян Петришки


      Както всяка седмица, така и тази, потърсихме мнението на пазарни участници относно очакванията им за водещите настроения на Българска фондова борса през следващите пет дена. Ето какво мислят те:

      Гено Тонев, портфолио мениджър, “Юг Маркет Фонд Мениджмънт” АД

      Очакванията ми за предстоящата седмица са за положителен старт и постепенна консолидация в тесни граници около текущите нива на индексите. Не изключвам обаче нови „атаки” срещу стабилността на пазара, в това число вербални гимнастики на тема „балони” от страна на доскоро уважавани институти, които биха предизвикали краткосрочни пристъпи на паника.
      След цирка с последното IPO, инвеститорите са сериозно объркани по отношение на своите и пазарните възможности. Доста от тях ще предпочетат да инкасират печалби, в очакване на нови регулации, засягащи бъдещите първични предлагания, но, за сметка на това, разпродажбите едва ли ще са особено големи, предвид високата ликвидност в портфейлите на институционалните инвеститори. Краят на седмицата едва ли ще отчете сериозни отклонения в стойностите на пазарните барометри, в подготовка за ново импулсно движение нагоре. Спад на индексите под последните две дъна обаче може да провокира по-дълбока корекция.

      Владимир Малчев, управител и инвестиционен консултант, “Бул Тренд Брокеридж”

      След събитията от последните два дни на миналата седмица имам всички основания да очаквам напрежението на пазара да се запази и през следващите пет сесии. Това ще се отрази в посока на по-голяма волатилност от обикновено, както и много интересна търговия по позициите, където се разминават интересите на институционалните инвеститори. Любопитно е да видим дали тези, които смятат пазара за надценен ще излязат от инвестициите си.

      Стоян Николов, брокер и инвестиционен консултант, “Първа финансова брокерска къща”

      Последните коментари в медиите и откритото писмо от БАЛИП оказаха своето въздействие в петък, като предизвикаха известен спад в цените. Не очаквам тази седмица да има драстични спадове на цените поради относително добрите отчети за 3-то тримесечие, но с уговорката че не са налице допълнителни конюнктурни фактори, които да ескалират притесненията на инвеститорите. Като цяло публичните дружества имат фундамент да поддържат настоящите си ценови нива.

      Константин Абрашев, портфолио мениджър, “БенчМарк”

      Краят на седмицата мина в минорен тон, който ще отекне и в началото на предстоящата. Очаквам да се усеща натискът на продавачите поне до средата на седмицата, но вярвам, че постепенно емоцията на пазарните участници ще позатихне.

      Ангел Хаджийски, брокер, “Капман”

      През следващата седмица очаквам натискът, продиктуван от прибирането на печалби от инвеститорите при повечето търгуеми позиции да отслабне. Не очаквам да има значителна промяна в оборота на фондовия пазар, като прогнозата ми е за запазване на сравнително ниски обеми. След средата на седмицата е възможно натискът на продавачите да отслабне и борсовите индекси да възстановят нивата си.

      Коментар


      • OXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx

        Вие си говорете ама днешните ми загуби ме докарват до лудост в момента не ми се плаче но се смея налудничаво ако това положение скоро не мине ще си взема един билет за лудницата.

        Не знам дали някой си дава сметка но бетонни дружества са на път да паднат на пълния си минимум срам засрамете се и не продаваите

        Между другото и аз съм от продаващите глупаци но не се сдържам другите все ми се виждат по доходоносни от моите и така по-размених ги дано е за добро, че ще пукна.

        Успех ))
        Не е препоръка.

        Коментар



        • Не се паникьосвайте момчета, така се възмъжава! :-D

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prascho
            Първоначално изпратено от franky4fingers
            Abe kakvo se zanimavate s tozi prascho. Nai-mnogo se pecheli, kogato deistvash naobratno na deistviqta na glupavite i neopitnite (kakuvto e prascho)

            Vsichko si e po plan. To beshe vreme za korekciq, prosto malko podrani, no kato gledam kak se izsipvashe i se izsipva pone ste e kratka

            за професионалистите като тебе една каса с вода безплатно от мене ,защото разликата между мене и тебе ще е ,че аз ще имам кеш ,а ти нужда от студена вода
            Ще имаш.Те парите в депозита са си кеш.Като пораснеш можеш и акции да си купиш.
            Life won't wait for you.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от franky4fingers
              Abe kakvo se zanimavate s tozi prascho. Nai-mnogo se pecheli, kogato deistvash naobratno na deistviqta na glupavite i neopitnite (kakuvto e prascho)

              Vsichko si e po plan. To beshe vreme za korekciq, prosto malko podrani, no kato gledam kak se izsipvashe i se izsipva pone ste e kratka

              за професионалистите като тебе една каса с вода безплатно от мене ,защото разликата между мене и тебе ще е ,че аз ще имам кеш ,а ти нужда от студена вода

              Коментар


              • Abe kakvo se zanimavate s tozi prascho. Nai-mnogo se pecheli, kogato deistvash naobratno na deistviqta na glupavite i neopitnite (kakuvto e prascho)

                Vsichko si e po plan. To beshe vreme za korekciq, prosto malko podrani, no kato gledam kak se izsipvashe i se izsipva pone ste e kratka

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът
                  Първоначално изпратено от meto76
                  Първоначално изпратено от Императорът
                  Нормално е да има колебания на борсата, разнопосочни движения, смяна на настроения - бичи, мечовски, вълчи, заювски... За мен най-правилно поведение е едно - купувай само най-секси акциите и да не ти пука кой какво пише за борсата и какви колебания има. Мани ги и индексите - гледай си своят индекс.
                  ИМПЕРАТОРЕ Я КАЖИ СЕГА КОИ СА НАЙ-СЕКСИ АКЦИИКИ. НО ПОНЕ ДА СА ГОТИНИ ПОНЕ КОЛКОТО АНДЖЕЛИНА ДЖОЛИ НАДЯВАМ СЕ ИМАШ ЧУВСТВО ЗА ХУМОР.

                  ОСВЕН СОФАРМА ЗА НЕЯ ЗНАМ ЧЕ СИ Й ФЕН.
                  Знам само че тоя, дето преди малко избяга М+С на 14 кинта и нещо е ненормален. Много се смях, честна дума.

                  Абе, като нямаш дупе, къде си тръгнал на БФБ, бе, зайо? :-)
                  някой каза в темата а MCH, че ще падне днес до 14 лева. може и той да е изсипал

                  Коментар


                  • в каймица бате в каймица, кюфтета винаги са се муали ,и червено винце да имам с какво да преглъщам , а за вас водица и то студена ,че тази седмица ще се търси ми се струва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vesterland
                      Първоначално изпратено от prascho
                      истината е .че както се пее в една песен.:свърши вече хубавото времееееее и дъждът вали и дъждът вали" , а аз ще стоя край камината и ще се радвам на живота
                      Щото твоите акции са единствените, които не падат? Или щото си инвестирал в соев шрот?
                      Щото са му в банка на депозит на 3%.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meto76
                        Първоначално изпратено от Императорът
                        Нормално е да има колебания на борсата, разнопосочни движения, смяна на настроения - бичи, мечовски, вълчи, заювски... За мен най-правилно поведение е едно - купувай само най-секси акциите и да не ти пука кой какво пише за борсата и какви колебания има. Мани ги и индексите - гледай си своят индекс.
                        ИМПЕРАТОРЕ Я КАЖИ СЕГА КОИ СА НАЙ-СЕКСИ АКЦИИКИ. НО ПОНЕ ДА СА ГОТИНИ ПОНЕ КОЛКОТО АНДЖЕЛИНА ДЖОЛИ НАДЯВАМ СЕ ИМАШ ЧУВСТВО ЗА ХУМОР.

                        ОСВЕН СОФАРМА ЗА НЕЯ ЗНАМ ЧЕ СИ Й ФЕН.
                        Знам само че тоя, дето преди малко избяга М+С на 14 кинта и нещо е ненормален. Много се смях, честна дума.

                        Абе, като нямаш дупе, къде си тръгнал на БФБ, бе, зайо? :-)
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vesterland
                          Първоначално изпратено от prascho
                          истината е .че както се пее в една песен.:свърши вече хубавото времееееее и дъждът вали и дъждът вали" , а аз ще стоя край камината и ще се радвам на живота
                          Щото твоите акции са единствените, които не падат? Или щото си инвестирал в соев шрот?
                          в този момент най-хубавата акция се нарича кеш. само тя върви нагоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prascho
                            истината е .че както се пее в една песен.:свърши вече хубавото времееееее и дъждът вали и дъждът вали" , а аз ще стоя край камината и ще се радвам на живота
                            Щото твоите акции са единствените, които не падат? Или щото си инвестирал в соев шрот?

                            Коментар


                            • истината е .че както се пее в една песен.:свърши вече хубавото времееееее и дъждът вали и дъждът вали" , а аз ще стоя край камината и ще се радвам на живота

                              Коментар


                              • А представете си трейса като излезе на борсата да падне под 100 лева. Те такова шоу ми се гледа.

                                Коментар

                                Working...
                                X