IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Билборд АД (BBRD / BOARD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При минималната емисионна цена 3,- лв. се получава почти приемлив коефициент Р/Е.
    Е, високата задлъжнялост си остава.

    Коментар


    • Имам чувството, че всички правят ИПО, като затънат в дългове.

      Коментар


      • И тука едни ненаситни лами!
        Но нека! Бързо наближава момента в който някой ще получат болезнен урок!

        Коментар


        • Сега преглеждам отчетите на Билборд. При цена 5,5 лв. за акция P/E се получава над 30!!! Аз ли нещо не го смятам правилно? А и като гледам тия увеличаващи се задължения, при доста по-малки вземания...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Investor.bg
            Очакваният ценови диапазон при IPO-то на Билборд е 5,5-7,5 лв.
            Лелееее...
            ФОРЕКС ФОРУМ - forex системи, forex брокери, forex коментари, forex, forex, forex

            Коментар


            • http://www.ffbh.bg/content.aspx?mi=4&smi=0&lan=EN

              Проспектът е качен на страницата на ПФБК вече.
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zaho
                ina4e bisnesa zvu4i dobre ako ne ot4itame 4e bude6teto
                e v i-net reklamata
                .

                Цитирам за да съхраня тоя паметник на ограничеността за идущите поколения.
                ФОРЕКС ФОРУМ - forex системи, forex брокери, forex коментари, forex, forex, forex

                Коментар


                • и аз съм вътре доста поръчки съм давал в тази печатница и съм изключително доволен смея да твърдя, че този бизнес го познавам и съм доста радостен от решението да се пусне компанията на борсата печатарските машини и допълнителното оборудване са много добри пожелавам успех на всички решили да участават тук
                  Добричка ще имаш още един съдружник

                  мнението ми не е препоръка за покупко/продажба на акции

                  Коментар


                  • От 5 до 7 декември ще се приемат поръчки за IPO-то на Билборд АД, съобщиха от водещия мениджър по емисията - ПФБК.

                    На 10 декември ще бъдат обявени резултатите и разпределнието на акциите, а плащането ще е до три дена след това.

                    Първичното публично предлагане ще се осъществи по метода букбилдинг, като минималната цена ще е 3 лв. за акция. От ПФБК уточниха, че реалната цена на книжата ще е значително по-висока.

                    Емисията, която ще се предложи в IPO-то, е в размер на 1,5 млн. лв., разпределени в същия брой обикновени акции с номинална стойност от 1 лв. и минимална емисионна стойност от 3 лв. всяка една. Капиталът на дружеството ще бъде увеличен до 7,5 млн. акции с номинал 1 лв.

                    Компанията предвижда 47% ръст на консолидираните продажби през 2007 г. до 25 млн. лв.

                    Билборд АД е компания майка с 6 дружества, върху които упражнява контрол - Дедракс ООД (60% от капитала), ДиПиЕс България ООД (60%), Моушън Артс (51%), Ними Софт ООД (51%), ИнСтор Медия ООД (50%), Дигитал Принт ЕООД (100%).

                    Основните сфери на дейност на компаниите в групата на емитента са дигитален широкоформатен печат, офсетов печат, изграждане и поддържане на рекламни съоръжения, информационни технологии и професионални решения за дигитален печат, проектиране и изграждане на интегрирани информационни системи за управление в областта на печатарския и рекламния бизнес, както и комплексни решения в областта на външната и интериорната реклама. Най-голям е делът на приходите от широкоформатен печат и офсетов печат.

                    Акционери на дружеството са Васил Генчев, притежаващ 35% от капитала, Стефан Генчев с 25%, Калин Генчев с 25% и Венета Генчева с 15%.


                    Добричка, с риск да ти разваля уикенда - и аз ще участвам

                    Нищо не препоръчвам
                    Нищо не препоръчвам

                    Коментар


                    • Хаха, бутикова... Да ми я пуснат на куца цена и наистина само ценителите (разбирай балъците) ще я купят. Апропо, няма да е зле да представят и някакви отчети.

                      Коментар


                      • За мен е добре, че не се вдига много шум. В крайна сметка, който се интересува ще научи каквото му трябва. Излишната реклама води до ... видяхте до какво с Трейса. А и ПФБК не са Елана все пак.
                        Тази акция аз си я разглеждам като бутикова - :-). Само за ценители. И не искам да се накачулят куцо и сакато, да направят пак 100х презаписване и прочие и т.н.
                        Айде, нема нужда!
                        П.С. А проспекта скоро ще излезе

                        Коментар


                        • В системата ЕРИК на КФН са регистрирали Билборд, но няма проспект http://www3.fsc.bg/ERiK/runner?backI...&drvrName=HTML

                          Хич не се учудвам, защото и на ИПО-то на Енемона не са качили проспекта там.

                          Коментар


                          • видях една статия, но там това е казано от човек от печатницата.
                            интересува ме какво пфбк ще кажат за цена.
                            и още - ясно стана че няма да е 3, ама колко ще е искам и сам да си видя - ей затуй ровя за пустия проспект

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ради
                              ама голяма тишина е около това ипо.
                              частно ли ще си го пласират - просто се чудя какви са причините, при положение, че има качествена акция и няма как да липсва интерес.
                              ако обратно на трейса тук целят само институционали ще е жалко.
                              дори и инвестора само пуска по новинка - вече и срокове са ясни, а още липсва по-пълно инфо.
                              и за цената - нещо ни будалкат с тези три лева - малко от пфбк да се стегнат и да кажат цена, а не само така- много по-висока :-(
                              и къде е този фамозен вече проспект!!!
                              Аз търсих днес на страницата на ПФБК, но няма нищо още - иначе за цената в една по-ранна статия се говореше за ценови диапазон от 5 до 7 лв., но това беше преди корекцията.
                              Не-заслужил инвеститор

                              Коментар


                              • ама голяма тишина е около това ипо.
                                частно ли ще си го пласират - просто се чудя какви са причините, при положение, че има качествена акция и няма как да липсва интерес.
                                ако обратно на трейса тук целят само институционали ще е жалко.
                                дори и инвестора само пуска по новинка - вече и срокове са ясни, а още липсва по-пълно инфо.
                                и за цената - нещо ни будалкат с тези три лева - малко от пфбк да се стегнат и да кажат цена, а не само така- много по-висока :-(
                                и къде е този фамозен вече проспект!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X