IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Билборд АД (BBRD / BOARD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ordinary Man
    Сефте, то на всички съвсем случайно рязко им се повишават печалбите,приходите и съответно перспективите точно преди ИПО-то....
    точно казано.

    Коментар


    • тая формулировка я въведоха първи Елана
      аз за първи път я видях в брошурката на Девин
      предполагам, че и в Енемона я е имало
      все пак се надявам, че ПФБК няма да направят такава глупост като мошениците от Елана
      времето ще покаже дали очакванията ми са верни
      *Не е предложение за покупко-продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • TOVA E PODIGRAVKA S INVESTITORITE. V IPOTO TI KAZVAT- HAIDE KANDIDATSTVAI PUK AKO SI INVESTICIONEN NEGUR ILI MANGAL NJAMA DA VZEME6 I EDNA AKCIJA. 6TE VZEMAT DOKAZANITE ARIICI. V TAKIVA IPOTA AZ NE U4ASTVAM. MOITE PARI NE SA PO LO6I OT TEZI NA DRUGITE.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Respect
          Добре де, ами да го бяха направили това ИПО след 2 месеца, когато реално видим тази тройна печалба в годишния отчет! Тогава 3 лв. щеше да е определено добра цена, а сега ми изглежда сякаш се опитват да скрият нещо - примерно, че печалбата няма да се утрои. Дано не съм прав.
          Сефте, то на всички съвсем случайно рязко им се повишават печалбите,приходите и съответно перспективите точно преди ИПО-то....

          Коментар


          • И тук методът е "букбилдинг" и може да се окаже, че дребни инвеститори са нежелани. Но за разлика от ИПО-то на Енемона, тук тази вероятност е предварително обявена в проспекта:

            http://www.ffbh.bg/RapidASPEditor/My...ities_Note.pdf

            При класиране на подадените поръчки и броя на разпределените по тях акции, Водещият Мениджър и Емитента имат неограничено право и не се задължават по никакъв начин да посочват причина и/или основание за своите действия и решения.
            * *
            Водещият Мениджър си запазва правото да разпределя по-малък брой предлагани акции от определените в поръчката за покупка на инвеститора, или изобщо да не разпредели предлагани акции, без да посочва причина за това.

            Коментар


            • Добре де, ами да го бяха направили това ИПО след 2 месеца, когато реално видим тази тройна печалба в годишния отчет! Тогава 3 лв. щеше да е определено добра цена, а сега ми изглежда сякаш се опитват да скрият нещо - примерно, че печалбата няма да се утрои. Дано не съм прав.

              Коментар


              • Прочетох проспекта - всичко хубаво, бизнеса перспективен с възможност за развитие - ама много пари искат тези хора.

                Бях навитак да участвам, ама сега вече не съм толкова сигурен.
                Не-заслужил инвеститор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Respect
                  на стр. 7 от Регистрационния документ виждам, че по неодитирани данни през периода 01.09.2006-31.12.2006 фирмата почти е удвоила своите продажби, т.е. ако приемем, че и тази година 1/2 от приходите ще са в последната третина на годината
                  именно
                  това що се отнася до приходи от продажби
                  иначе при резултата от дейността - отбелязах голямата разлика между междинен отчет и годишен отчет. към края на август06 нетната печалба е 463к, а за цялата година 1,885к
                  за мен въпроса е с какъв маржин да работя ...
                  с изказванията на хората от фирмата излиза, че 11% е ок
                  за разлика от енемона тук стигам до коментирания диапазон, но се чудя какво ще ми остане след това като потенциал за ръст
                  точно по тази причина се и "обадих" - забележката на хан крум ми се видя точно на място

                  заяждане - не
                  и аз не си падам по това

                  Коментар


                  • Първо, моите извинения към Добричка за грубия тон. Понякога така реагирам на подозрително хвалебствени изказвания без цитиране на никакви цифри и факти. Аз може и да не съм в рекламния бизнес, но поне се старая да се опирам на отчети и цифри. Ако и ти започнеш да го правиш, евала.

                    Ради, на стр. 7 от Регистрационния документ виждам, че по неодитирани данни през периода 01.09.2006-31.12.2006 фирмата почти е удвоила своите продажби, т.е. ако приемем, че и тази година 1/2 от приходите ще са в последната третина на годината, то при цена 3 лв. P/E става 14. И все пак това е оптимистичен вариант, ако повтори миналогодишното си изпълнение. А дали 14 е много или малко, при това при оптимистичен вариант, вече всеки си решава. Но чак да утрои печалбата си за останалите 4 месеца, малко ме съмнява.

                    И все пак да уточня - тук съм не за да се заяждам, а за да видя дали разсъжденията ми са правилни и да чуя чужди прозрения. Така че, Ради, благодаря за мнението. Дано има повече от този тип.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Respect
                      Сега преглеждам отчетите на Билборд. При цена 5,5 лв. за акция P/E се получава над 30!!! Аз ли нещо не го смятам правилно? А и като гледам тия увеличаващи се задължения, при доста по-малки вземания...
                      и аз открих отчетите на сайта на билборд
                      хубаво е, че има и консолидираните и индивидуалните отчети.
                      според отчета за 2006 нетната рентабилност е малко над 11% при почти 17млн. консолидирани продажби. все пак внимание - тяхната печалба е по-малка заради миноритарите в дъщерните, т.е. за 2006 билборд е с консолидиран нетен резултат 1,731хил.лв.
                      прави впечатление ниския относителен дял на резултата към осеммесечието спрямо годишен резултат. сигурно има и някакво "понаместване", но допускам до 3 пъти по-висок резултат към края на 2007 спрямо показаното до август, т.е. максимум до 2,8млн.
                      това се връзва и с изявленията на фирмата за 2,7млн. печалба за 2007г., но по-важното за мен е че е близо и до историческа нетна рентабилност от 11%.
                      как ли - при консолидирани продажби до август07 12,891хил.лв. и съответните продажби за 2006 (към август и към декември) 9,044 и 16,987, предполагам ще стигнат до края на тази година над 24млн.лв.
                      което при 11% достига над 2,640хил.лв. нетен резултат. значи пак стигам до прогнозата на фирмата.

                      и сега за суперсложните калкулации на любимото на поколения българи р/е
                      7,500,000*3=22,5млн.лв.
                      при 2,270хил.лв. нетна разполагаема печалба получвам 9,91
                      това според инвестиращ е приемливо
                      и според мен :-)

                      при 5,50лв/акция и горните допускания стигам до р/е 18,17 (изглежда ми по-малко от 30), което още ми е ок, но при 7,50 - кофти - резултатът е почти 25.
                      е, не е гротеска, но по-скоро ме доближава до мнението на хана, че цената е поизцедена, като при пиб-а.

                      от друга страна структурно печатница и банка е безумие да се сравняват (макар, че при тези със сеньораж ... :-) ), та тук инвестициите трябва да значат нещо по-вече ...
                      ще търся още инфо.

                      добричка е видимо много навита и нахъсена - давай го по-спокойно, мадам, или ако знаеш още нещо - сподели го и с нас.

                      а "мисли" като тази, че привлечените чрез ипо средства не променят задлъжнялостта, струва ми се за ненужно да коментирам.

                      Коментар


                      • 3лв са добре, но индикативния рейндж е абсурдно висок.
                        Прави впечатление, че колкото по-малка е една фирма, толкова повече пари разчита да свали от пазара. 7,5лв за тази акция е гротеска. Миналият път ЦБА минаха метър, сигурно и Билборд ще успеят. Но ще дойде Видов ден.
                        ФОРЕКС ФОРУМ - forex системи, forex брокери, forex коментари, forex, forex, forex

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Respect
                          Добричка, каква си в Билборд? Кажи си, така че поне да се обръщаме към теб, когато имаме въпроси за фирмата, вместо да се правиш на ударена.

                          И второ: и при 3 лв. пак е скъпо. Мое мнение.
                          Съжалявам, но никаква не съм там. Просто си дадох малко зор да проуча дружеството, защото рекламния бизнес ми е интересен. И изобщо смятам, че за да се осмели човек да изказва мнения и да прави, макар и бегли анализи, трябва да се е опитал поне да се запознае с темата. Ако ти си пишеш просто ей така, за да се намираш на приказка, ок! А ако 3 лв. са ти много - просто не купуваш. Нали не си мислиш, че някой те навива тук?
                          И като цяло не ми допада тона ти към мен, но както се казва форума е свободен - всеки може да се изказва ...

                          Коментар


                          • Добричка, каква си в Билборд? Кажи си, така че поне да се обръщаме към теб, когато имаме въпроси за фирмата, вместо да се правиш на ударена.

                            И второ: и при 3 лв. пак е скъпо. Мое мнение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Respect
                              Имам чувството, че всички правят ИПО, като затънат в дългове.
                              Не ми трябва втори ПИБ, за 6 мес, да сме на кота 0

                              Коментар


                              • Respect, Не знам дали си правил собствен бизнес, ама без дългове не може. Въпросът е в какво инвестираш взетите кредити, каква визия имаш за възвращаемостта и дали добре си си направил сметката. Като гледам Билборд и поръчките им у нас и в чужбина, не се притеснявам за задлъжнялостта им. Особено и при разширяването на производствените мощности - "Билборд планира да увеличи производствения капацитет на широкоформатния печат като за целта са нужни 3,547 млн. лв. Освен това се предвижда да се увеличи и капацитета на офсетовия печат чрез инвестиции от 3,64 млн. лв." Така, че не знам дали правят ИПО защото "са затънали в дългове"!!!

                                А минималната емисионна стойност на акцията е 3 лв. Всеки си преценява на колко да участва и дали иска да участва. Аз съм решила.
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X