IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Билборд АД (BBRD / BOARD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto
    извинете, че ви безпокоя, искам да споделя с уважаваните участници нещо което може да им бъде интересно.
    Вчера разбрах че в ЮгМаркет за завяките за Билборд се изисква 50% наличен кеш. Дори да имаш портейл от 200К ако кеша е 20К то разрешената заявка може да е 40К.
    Искам да помоля участниците да споделят, ако това не им е проблем, дали и при другите ИП нещата са по този начин. Защото в Юг ни прецакаха и на заявките за Трейс, тогава не позволяваха да се пусне заявка по-голяма от стойността на портфейла. Вече не е ми е приятно пак да съм прецакана за IPO тата спрямо хората от други ИП, вярно че се застраховат, но не ми се вярва другаде да има такова ограничение на поръчките...
    По принцип право на посредника е да избира при какви условия да участват клиентите му. Задължително е обаче условията да се прилагат за всички клиенти еднакво, включително и за служителите... Знаем какво стана с IPO-то на Трейс
    "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Michelangelo
      При моя посредник, ако играеш до 50 000лв може да играеш с целия си портфейл, ако играеш за над 50 000лв с 80% от портфейла.
      Делтасток Але ? Стават все по добри ако пуснат и репа за клиентите си ще е супер
      Винаги пазарувам евтино http://bureto.com

      Коментар


      • Ne e losha kompaniikata

        Коментар


        • При моя посредник, ако играеш до 50 000лв може да играеш с целия си портфейл, ако играеш за над 50 000лв с 80% от портфейла.

          Коментар


          • извинете, че ви безпокоя, искам да споделя с уважаваните участници нещо което може да им бъде интересно.
            Вчера разбрах че в ЮгМаркет за завяките за Билборд се изисква 50% наличен кеш. Дори да имаш портейл от 200К ако кеша е 20К то разрешената заявка може да е 40К.
            Искам да помоля участниците да споделят, ако това не им е проблем, дали и при другите ИП нещата са по този начин. Защото в Юг ни прецакаха и на заявките за Трейс, тогава не позволяваха да се пусне заявка по-голяма от стойността на портфейла. Вече не е ми е приятно пак да съм прецакана за IPO тата спрямо хората от други ИП, вярно че се застраховат, но не ми се вярва другаде да има такова ограничение на поръчките...
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Нелоялна конкуренция в метрото

              Петчленен състав на Върховния административен съд (ВАС) потвърди на 12 ноември решение на петото отделение на ВАС. С решението се установява, че „Метромедиа" ООД е извършило действия в нарушение на Закона за защита на конкуренцията (ЗЗК).

              ВАС постанови преписката да бъде върната на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) за ново произнасяне с оглед наличието на нелоялна конкуренция.

              Преписка № КЗК – 81/2006 г. беше образувана по молба на „Моушън Артс" ООД (МЕТРОРЕКЛАМА). Комисията трябваше да установи, че „Метромедиа" ООД е извършило действия, представляващи нелоялна конкуренция и въвеждане на потребителите в заблуждение. Комисията отхвърли молбата, като се произнесе, че нарушения на ЗЗК не са налице.

              Впоследствие тричленен състав на петото отделение на ВАС в рамките на административно дело №7712/2006 г. постанови, че „Метромедиа" ООД е осъществявало дейност, която действително представлява нелоялна конкуренция и е била насочена към въвеждане на потребителите в заблуждение.

              С решението си по административно дело №7454/2007 г. петчленният състав на ВАС установи правилността на предходното съдебно решение. По-специално съдът констатира, че през разследвания период „Метромедиа" ООД е отправило публично предложение към рекламодатели или рекламни агенции за наемане на съоръжения за външна реклама, без да има право на ползване върху тях, като третите лица по никакъв начин не биха могли да се осведомят, че "Метромедиа" ООД не разполага с права върху рекламните съоръжения към момента на публикуване на тарифата си за тях. Тези действия на "Метромедиа" ООД са определени от съда като недобросъвестно търговско поведение, подлежащо на санкция.

              Поведението на „Метромедиа" ООД според съда по естеството си е такова, че би отклонило рекламодателите от "Моушън Артс" ООД (МЕТРОРЕКЛАМА), за да ги привлече като съконтрахенти на дружество, което не предлага същата стока, а неблагоприятни действия от това поведение биха възникнали и за другите участници на пазара. Поради това ВАС е оценил поведението на "Метромедиа" ООД, като такова изразяващо се в заблуждение на потребителите в нарушение на чл. 32, ал.3 от ЗЗК.

              Констатирано е и офериране на подвеждащи цени от страна на „Метромедиа" ООД, с което е нарушена и общата забрана за нелоялна конкуренция по чл. 30 от ЗЗК. С оглед на всичко това, съдът върна преписката на КЗК за ново произнасяне, като даде на Комисията задължителни указания за налагане на санкции на „Метромедиа" ООД.
              Като гледах прогнозните данни на групата за приходи през следващите години, точно при "Моушън Артс" ООД правеше впечатление, че приходите нарастват в пъти.
              Горното...дава малко светлина в ...тунела))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat
                В темата се получава странно затишие точно по време на IPO. При това-много интересно IPO, особено ако го сравним с GAGBT.
                GAGBT никога не са правили IPO.

                Иначе GAGBT само през 2007 са инвестирали над 7 млн. лв, без да им се влоши капиталовата структура, което май не е точно случаят с Билборд.

                Не е препоръка, имам /ще имам/ акции и от двете дружества.

                Коментар


                • Каква хубава компания се събрала вече тук! Привет!

                  Някой има ли представа защо сайтът на Билборд е регистриран с италиански домейн?
                  http://www.billboardprint.it
                  Странно ми е, защото за да регистрираш .it домейн трябва да имаш някакъв бизнес в Италия, а такъв не видях в документите.
                  Самият сайт не ми каза много за фирмата, както и този на Дедракс, по-скоро за машините. Видях реклами на Орифлейм, Мобилтел, Кока-Кола... Чудя се кой ли печата билбордовете и постерите примерно на Flirt, Triumph, Еxcite и пр. и ако са те, дали няма да раздават на акционерите към дивидента :-)

                  Коментар


                  • Може би с тези пари са купили парцела, за изграждането на печатницата си. В момента са под наем под НДК и отдавна са обявили, че ще си строят собствена база, даже 250 хил. лв. от парите от IPO-то ще са за архитектурно проучватели работи на парцела.

                    Това е предположение, не е препоръка за вземане на инвестиционни решения.

                    Първоначално изпратено от KrisSofia
                    Първоначално изпратено от chernech
                    Първоначално изпратено от KrisSofia
                    Тези дни Билборд са били одобрени за около 1,5 млн лв кредит от Postbank...
                    Това пък откъде го разбра??
                    Ти помисли защо го правят по-добре..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от chernech
                      Първоначално изпратено от KrisSofia
                      Тези дни Билборд са били одобрени за около 1,5 млн лв кредит от Postbank...
                      Това пък откъде го разбра??
                      Ти помисли защо го правят по-добре..

                      Коментар


                      • засега според анкетата (която разбира се е с много малка извадка и не трябва да се използва за вземане на инвестиционни решения)

                        33% са играли при Енемона, ще играят и тук
                        35% са играли при Енемона, няма да участват тук
                        2% не са участвали при Енемона, ще участват тук

                        тоест два пъти по-малко като брой ще участват при Билборд спрямо тези при Енемона

                        Базови данни за анализ
                        емисията на Билборд е около 3 пъти по-малка
                        при Енемона търсенето надвиши предлагането 30 пъти

                        http://www.investor.bg/?cat=45&poll_id=161

                        Спрямо поръчката си за Енемона, колко голяма поръчка ще пуснете за Билборд?
                        по-голяма (9%)
                        същата (0%)
                        по-малка (24%)
                        няма да участвам при Билборд, участвах при Енемона (35%)
                        не участвах при Енемона, няма да участвам и при Билборд (26%)
                        не участвах при Енемона, ще участвам при Билборд (4%)
                        още не съм решил (2%)
                        Общ брой гласували: 46

                        Не е препоръка за вземане на инвестиционни решения.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                          Микеланжело немало е смисъл да се набалончва с тея максове, ако беше ръгнал една пазарна ще вземеш същата бройка и леко по-вероятно да е по-евтино
                          Много ме съмнева Ветре да е по-евтино А за лимитираната, имам си своите съображения

                          Успех

                          Коментар


                          • Микеланжело немало е смисъл да се набалончва с тея максове, ако беше ръгнал една пазарна ще вземеш същата бройка и леко по-вероятно да е по-евтино

                            Коментар


                            • Аз пуснах лимитирана на макса тук. Интересно да видим колко ще е презаписа.

                              Коментар


                              • В темата се получава странно затишие точно по време на IPO. При това-много интересно IPO, особено ако го сравним с GAGBT.

                                Коментар

                                Working...
                                X