IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Билборд АД (BBRD / BOARD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Е да, който иска да се качи на влака, пуска пазарна. Но какво става, ако някое подставено лице пусне лимитирана поръчка за 5 акции по 10 или 20 лв.? Слагат цена на отсичане най-високата предложена, т.е. 20 лв. и закачат всички пазарни към нея. Кофти номер, но така е, като няма максимум на ценовия диапазон. Ако нещо бъркам с процедурата на букбилдинга, моля, някой да разясни. В смисъл, че ако няма такава опасност да ти набутат цена 20 лв./акция, не искам да настройвам хората с пазарни поръчки. Успех на всички!

    Коментар


    • Аз си връщам думите назад. Грешката в сметките е открита. По всичко изглежда, че пазарните показатели в "Капитал" са ОК. ... Най вероятно и аз ще участвам с много малка пазарна и голяма лимитирана поръчка. Естествено не е препоръка!

      Коментар


      • Да, прав си, те имат рязко покачване в печалбата в края на 2006. Дано и през 2007 стане същото

        Коментар


        • Цитирана е и чистата печалба, и на нейна база са смятани коефициентите... P/E е сметнато на база 7.5 млн. акции, по данни за печалбата към 30.9.2007 г. за една година назад...

          Не знам колко ще са крайните финансови резултати за 2007 г., след като не е приключила, но "От дружеството прогнозират консолидираната печалба за текущата година да е 2.2 млн. лв., а до 2010 г. очакванията са тя да се утрои."

          Нищо не препоръчвам, само пояснявам таблиците...
          Човек без идея е като риба без велосипед

          Коментар


          • Ей сега пак се замислих...

            Как трябва да разбираме наличието на "индикативен диапазон"? ПФБК и емитента, които са пряко заинтересовани да съберат максимално пари от пазара, ни убеждават, че не са надули цената, а са се погрижили за невежите инвеститори, направили са сметките вместо тях и са стигнали до следното заключение:

            "Ценовият диапазон е определен чрез дисконтиране на прогнозните парични потоци, като детайлни прогнози са направени за следващите три години. Към постигнатата от нас цена сме приложили известна отстъпка, което е приета практика при IPO, с цел да оставим на инвеститорите достатъчно атрактивен потенциал за капиталова печалба."

            Колко благородно. Е, за някои "достатъчен потенциал" значи 100% на година, а за други 10%... А и за очакваните постъпления си има оптимистични и песимистични варианти, та не знаем как са правили разчетите. Но ако и на 7,50 цената беше изгодна, тогава защо са направили минимална цена само 3 лв.? Да продадеш за 3 лв. нещо, което струва поне 7,50! Нещо ми е трудно да повярвам. Ако беше такава далавера, защо не 5,50 минимална? Хората щяха сами да се избиват за 6-7 лв.!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BGTR30
              Първоначално изпратено от Svrakata
              Какво и е на цената?
              ...
              Ето и сметките:


              Които при това са post IPO - т.е., което е може би най в ущърб за компанията, макар и сравнително коректно за дребният инвеститор...
              ...
              Може ли някой да потвърди сметките на "Капитал" на пазарните показатели, ... нещо не ми излизат същите!
              Ами забелязвам, че се цитира печалбата преди лихви, данъци и амортизации, а чистата печалба накрая е определено по-малка. Освен това P/E сигурно е смятано на 6 000 000 акции, колкото са старите акции, без да се отчитат новите 1 500 000 акции от ИПО-то. P/E за 7 500 000 броя акции е по-голямо число.

              Иначе си връщам назад част от критиките за компанията, въпреки че има доста неясноти относно бъдещите резултати. Поне да знаехме каква ще са крайните финансови резултати за 2007, а сега гадаем.

              Коментар


              • цена около 6 лв. ще е логична но аз си мисля че цената на отсичане ще удари 7 лв. което ще ни изяде премийката. Мисля да пусна малка пазарна поръчка и по сериозна на 5.75 пък каквото сабя покаже.

                това не е препоръка за покупка на акции или участие в ИПО
                Винаги пазарувам евтино http://bureto.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Svrakata
                  Какво и е на цената?
                  ...
                  Ето и сметките:


                  Които при това са post IPO - т.е., което е може би най в ущърб за компанията, макар и сравнително коректно за дребният инвеститор...
                  ...
                  Може ли някой да потвърди сметките на "Капитал" на пазарните показатели, ... нещо не ми излизат същите!

                  Коментар


                  • Какво и е на цената?

                    А и хората от ПФБК си го споделят охотно:

                    http://www.capital.bg/show.php?storyid=403065
                    "Билборд" се качва на борда
                    Печатницата ще търси пари и имидж от инвеститорите на фондовата борса

                    ...
                    Компанията е привлекателна с това, че дейността й е пряко свързана с бурно развиващия се рекламен пазар, което дава сериозен потенциал за растеж. От дружеството прогнозират консолидираната печалба за текущата година да е 2.2 млн. лв., а до 2010 г. очакванията са тя да се утрои. Според разчетите на "Билборд" това ще стане при двукратен ръст на приходите, което означава, че компанията залага чувствително подобряване на маржовете на печалба. "Това ще стане на базата на инвестициите ни, една част от които вече се случват, и с привлечените средства ще бъдат рефинансирани. Не че хората ни не работят добре, просто ние ще им създадем условия да работят още по-добре", сподели Генчев.

                    На борсата засега липсват компании както от печатарския, така и от рекламния бранш, което допълнително изостря вниманието към предстоящото IPO. От мениджъра по емисията "Първа финансова брокерска къща" очакват цената на акциите да е в границите 5.50 - 7.50 лв., при което основните показатели на компанията остават под средните за компаниите в основните индекси. "Ценовият диапазон е определен чрез дисконтиране на прогнозните парични потоци, като детайлни прогнози са направени за следващите три години. Към постигнатата от нас цена сме приложили известна отстъпка, което е приета практика при IPO, с цел да оставим на инвеститорите достатъчно атрактивен потенциал за капиталова печалба", поясни Красимир Тахчиев, ръководител Корпоративни финанси в ПФБК. Според него тези нива са атрактивни и може да се очаква значителен интерес. "Все пак следва да се има предвид, че емисията е неголяма и някои инвеститори може да не проявят интерес", добави той.
                    Ето и сметките:



                    Които при това са post IPO - т.е., което е може би най в ущърб за компанията, макар и сравнително коректно за дребният инвеститор...

                    Първоначално изпратено от pnk
                    Изчетох пропекта, ... намерих даже две синтактични грешки , ... Искам акции, ... искам, ... НО защо мах индикативна цена е 7.5 ?

                    Това е някаква алчност на Първа Финансова Къща ... такива неща в проспекта няма. ПФБК да вземат да споделят защо така виждат нещата?

                    Иначе знам, че мога да пусна и лимитирана поръчка за 3 лева на акция!
                    Човек без идея е като риба без велосипед

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pnk
                      Това е някаква алчност на Първа Финансова Къща ... такива неща в проспекта няма. ПФБК да вземат да споделят защо така виждат нещата?
                      явно и Билборд нямат нищо против:
                      "Билборд" очаква поръчки за акции близо до 7.50 лв. за акция от Чавдар ПЪРВАНОВ

                      днес, 15:29
                      Ръководството на рекламната и печатарска компания "Билборд" очаква поръчките на инвеститорите да бъдат близо до горната граница на ценовия диапазон на предстоящото първично публично предлагане (IPO) на акциите на дружеството, която е 7.50 лв. за акция. Това заяви за "Дневник" Калин Генчев, председател на съвета на директорите на дружеството.

                      Коментар


                      • ...НО защо мах индикативна цена е 7.5 ?
                        ми щото да не е за последно ... борса е днеска има, утре нема... ей го и Девин къде е ..

                        Коментар


                        • Изчетох пропекта, ... намерих даже две синтактични грешки , ... Искам акции, ... искам, ... НО защо мах индикативна цена е 7.5 ?

                          Това е някаква алчност на Първа Финансова Къща ... такива неща в проспекта няма. ПФБК да вземат да споделят защо така виждат нещата?

                          Иначе знам, че мога да пусна и лимитирана поръчка за 3 лева на акция!

                          Коментар


                          • Какво ще е презаписването според вас?

                            Коментар


                            • Тодор Брешков (ПФБК) пред в-к “Дневник”

                              Какъв интерес очаквате към първичното предлагане на "Билборд" АД?
                              - Емисията на "Билборд" АД не е голяма, но очаквам силен интерес към нея, тъй като компанията е бързо развиваща се, с добър мениджмънт, а и секторът, в който работи дружеството, не е представен на борсата. В индикативния ценови диапазон е предвидена отстъпка (дискаунт) за участниците в подписката за емисията, така че те да могат да извлекат капиталов доход на вторичната търговия с книжата на борсата след това. Това е нормално с оглед на подкрепата и доверието, които инвеститорите дават на компанията, преди тя да е станала публична.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ATILA
                                И тука едни ненаситни лами!
                                Но нека! Бързо наближава момента в който някой ще получат болезнен урок!
                                Времето май е дошло и точно навреме за хора които според мен са се набълбукали със задължения!!! Поне това показват отчетите....! Според мен Хана е даже оптимист по случая!

                                Коментар

                                Working...
                                X