IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бианор АД (5BI / BIANOR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nevermind

    Ima li nqkude on-line pomesten vash detailen finansov godishen ot4et, za da moje NIE nerazbirashtite ot IT i Telecomm(s 12g staj v mobilnite i fiksirani telekomunikacii) da vidim, kakvo nasitina pravite???

    Ot kratkite i qsni otgovori mojete samo da spe4elite!!!! osobeno,ako sa i polojitelni!
    Финансовият отчет за 2006, както и проспекта можете да намерите на www.bianor.bg
    С радост ще отговоря на въпросите ви след като се запознаете с документите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от GL
      Първоначално изпратено от Borsalino
      за 2006 нарастването на печалбата спада в пъти.

      Средният годишен комулативен ръст на приходите /CAGR/ за периода 2003 – 2006 година е над 60%, на печалбата над 40%.

      2005 и 2006 година се харктеризират с направени инвестиции в дъщерни дружества - Некстборн, отделяне на Бианор Сървисиз от Бианор АД и инвестиции в Ол Телекомс. Това обяснява резултатите. Планираният ръст на печалбите през 2007 и 2008 е сравнително консервативен и не се очаква да расте с високи темпове. Причината е предстоящите инвестиции на компанията. Очакваме към 2009 те да започнат да се възвръщат.
      G-n Lazarov,

      do momenta vashite komentari i otgovori sa meko kazano PREKALENO OBSHTI.
      Vnesete pove4e konkretika KAKVO TO4NO pravite?
      Kato spomenavate cifri v %, tova sa % ot kakvi izhodni sumi?
      Ima li nqkude on-line pomesten vash detailen finansov godishen ot4et, za da moje NIE nerazbirashtite ot IT i Telecomm(s 12g staj v mobilnite i fiksirani telekomunikacii) da vidim, kakvo nasitina pravite???

      Ot kratkite i qsni otgovori mojete samo da spe4elite!!!! osobeno,ako sa i polojitelni!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GL
        Първоначално изпратено от Borsalino
        за 2006 нарастването на печалбата спада в пъти.
        Средният годишен комулативен ръст на приходите /CAGR/ за периода 2003 – 2006 година е над 60%, на печалбата над 40%.
        2005 и 2006 година се харктеризират с направени инвестиции в дъщерни дружества - Некстборн, отделяне на Бианор Сървисиз от Бианор АД и инвестиции в Ол Телекомс. Това обяснява резултатите. Планираният ръст на печалбите през 2007 и 2008 е сравнително консервативен и не се очаква да расте с високи темпове. Причината е предстоящите инвестиции на компанията. Очакваме към 2009 те да започнат да се възвръщат.
        Когато говорим за IT инвестициите са малко имагинарно понятие.
        Говорете ми за училище за програмисти, говорете ми за внос на индийци, много сгради и машини, като ги няма хората, още повече като станат много хората ще стане неуправляема маса.....

        Не знам, не е ли по-добре да си останете малки, но рентабилни и гъвкави.

        Кои са основите на стратегията Ви?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Borsalino
          за 2006 нарастването на печалбата спада в пъти.

          Средният годишен комулативен ръст на приходите /CAGR/ за периода 2003 – 2006 година е над 60%, на печалбата над 40%.

          2005 и 2006 година се харктеризират с направени инвестиции в дъщерни дружества - Некстборн, отделяне на Бианор Сървисиз от Бианор АД и инвестиции в Ол Телекомс. Това обяснява резултатите. Планираният ръст на печалбите през 2007 и 2008 е сравнително консервативен и не се очаква да расте с високи темпове. Причината е предстоящите инвестиции на компанията. Очакваме към 2009 те да започнат да се възвръщат.

          Коментар


          • Аз също смятам компанията за много интересна -особено след продажбата преди години на шведска ИТ компания търгувана на борсата в Стокхолм, които в последствие фалира и сегашните акционери си откупиха продадените дялове обратно. Може би паметливите помнят публикациите по темата във в. Пари.

            Въпроса обаче е , какво ще се случи с новите акционери и за мен думата "заяждане" е доста неуместна. Има 2 вариянта новата емисия вече си е намерила купувачите, а другата,че те се търсят и сред инвеститори/спекуланти, които четат редовно този фоум.

            Така че повече прозрачност ще е необходима. Мисля, че пазането на тайна трудно става след като ставаш публична компания и премълчаване на клиент , който държи над 50% от приходите е абсурдно.

            Иначе подкрепям твърдението, че купуване на офис за голяма част от инвеститорите е лоша новина, защото бизнеса на компанията е друг (и основателите са доказали, че се справят добре в него) . Имам лошото усещане, че липсва специалист от гледна точна на стратегическото инвестиране или проспекта е писан набързо ... и 2-та сценария са кофти.

            С най-добри чуства и пожелания са презаписване на емисията

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Perla
              Първоначално изпратено от Osiris
              Първоначално изпратено от Perla
              Уважаеми г-н Лазаров,

              Имам следните въпроси:

              Капитала който ще инвестирате в нова сграда, независимо дали е кредит или друго, каква доходност ще Ви осигури спрямо това Бианор да бъде под наем?
              Бихте ли сравнили тази доходност с доходността от основната дейност на Бианор?

              Благодаря Ви предварително
              ти обаче Перла не се умори....вземи се поспри малко че прекаляваш с грубия тон
              Къде видяхте груб тон?!?
              не става въпрос за тези конкретно, а за по-долните в темата.........не разбирам защо това заяждане от ваша страна продължава и то по меко казано елементарен начин....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Osiris
                Първоначално изпратено от Perla
                Уважаеми г-н Лазаров,

                Имам следните въпроси:

                Капитала който ще инвестирате в нова сграда, независимо дали е кредит или друго, каква доходност ще Ви осигури спрямо това Бианор да бъде под наем?
                Бихте ли сравнили тази доходност с доходността от основната дейност на Бианор?

                Благодаря Ви предварително
                ти обаче Перла не се умори....вземи се поспри малко че прекаляваш с грубия тон
                Къде видяхте груб тон?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Osiris
                  Първоначално изпратено от Perla
                  Уважаеми г-н Лазаров,

                  Имам следните въпроси:

                  Капитала който ще инвестирате в нова сграда, независимо дали е кредит или друго, каква доходност ще Ви осигури спрямо това Бианор да бъде под наем?
                  Бихте ли сравнили тази доходност с доходността от основната дейност на Бианор?

                  Благодаря Ви предварително
                  ти обаче Перла не се умори....вземи се поспри малко че прекаляваш с грубия тон
                  Е специално в тези въпроси не виждам нищо грубо и са напълно релевантни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Perla
                    Уважаеми г-н Лазаров,

                    Имам следните въпроси:

                    Капитала който ще инвестирате в нова сграда, независимо дали е кредит или друго, каква доходност ще Ви осигури спрямо това Бианор да бъде под наем?
                    Бихте ли сравнили тази доходност с доходността от основната дейност на Бианор?

                    Благодаря Ви предварително
                    ти обаче Перла не се умори....вземи се поспри малко че прекаляваш с грубия тон

                    Коментар


                    • Уважаеми г-н Лазаров,

                      Имам следните въпроси:

                      Капитала който ще инвестирате в нова сграда, независимо дали е кредит или друго, каква доходност ще Ви осигури спрямо това Бианор да бъде под наем?
                      Бихте ли сравнили тази доходност с доходността от основната дейност на Бианор?

                      Благодаря Ви предварително

                      Коментар


                      • За мен фактът, че фирмата е оживяла 10 години е много показателен.
                        Сертификатите на фирмата по ISO и особено CMM2 говорят за много сериозно отношение към качеството.

                        Бианор полага определени усилия и успява да бъде №1, както на сайтовете за набиране на персонал, така и при презентации в чужбина.

                        И инвестицията в офис сграда ми харесва, в софтуерните фирми, особено занимаващите се предимно с outsourcing, единственият актив са хората, а от тях не остава ликвидационен дял.

                        Дотук добре, но ми прави впечатление:


                        за 2006 нарастването на печалбата спада в пъти.

                        Липсва обичайният за такава фирма списък с проекти и клиенти, както и референции от клиентите. Такъв списък е много по-убедителен за нови клиенти от местен офис

                        голяма част от набрания капитал 600 000 лв отива за маркетинг и офиси в чужбина. Това е изключително скъпо мероприятие. Сумата ще стигне за годишната издръжка на 2 офиса за година, а после? Печеният местен търговец заедно с офиса ще струва на фирмата колкото дузина програмисти. Това поражда определени конфликти. Има ли някакви разчети за целесъобразността на такава инвестиция? В крайна сметка има и търговци, набиращи клиенти само срещу комисионна, а и възможностите за видеоконференции и пр са много големи.

                        Коментар


                        • Аз съм доволен от отговорите на GL .... а иначе такива "перли" като перла има във всяка тема мисля да участвам в IPO ако цената не се раздуе много.
                          Винаги пазарувам евтино http://bureto.com

                          Коментар


                          • За недоразбралите с какво се занимава Бианор - имат там из документите един списък с конкуренти. Та занимават се с подобно и същото, с което се занимават и тези техни конкуренти. Това си е стабилна и добра бизнес ниша, която се развива от десетилетие поне в България. Та ако ще инвестирате тук, свършете си домашната работа, а не чакайте всичко на готово :-)

                            Коментар


                            • Това открих в изходния код на страницата (bianor.bg)
                              <td>SOFIX</td>
                              <td align="right">290.52 +0.38%</td>
                              </tr>
                              <tr>
                              <td>BG40</td>
                              <td align="right">266.95 +3.31%</td>
                              Какво са имали предвид програмистите?
                              Не че има програмиране в страницата... по-скоро уеб дизайнерите.

                              Коментар


                              • Мисля, че темата на форума е Бианор и предстоящото ИПО на компанията. Ако някой се интересува от моята личност може да се свърже лично с мен. Не мисля, че с нещо съм обидил някого в този форум. Стремя се да отговарям на всички въпроси и моля да ме извинят онези, на които съм пропуснал да отговоря. Ще се постарая всички въпроси, които касаят Бианор да получат отговор. Освен тук, вашите въпроси можете да задавате и на e-mail georgi.lazarov@bianor.com
                                Благодаря на онези, които се застъпиха за спазването на добрия тон във форума, така както приляга на хора с претенции за добро възпитание и образование.
                                Приятна вечер!

                                Коментар

                                Working...
                                X