IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бианор АД (5BI / BIANOR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    Колега и при мен все още е така, а в петък се чух с тях и ми казаха, че ми е обработена поръчката, така че би трябвало да са наред нещата.
    Благодаря - явно не бързат, за да таксуват колкото може по-дълго кеша с " - 0,5%"
    Last edited by tony1975; 11.04.2024, 06:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Парите за записване на нови акции все още си стоят в сметката ми - дали от Елана ме забравиха?
      Колега и при мен все още е така, а в петък се чух с тях и ми казаха, че ми е обработена поръчката, така че би трябвало да са наред нещата.

      Коментар


      • От Карол ги дръпнаха вчера при мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Графикът за предлагането е както следва:

          – Начална дата за търговия на правата на борсата: 19.03.2024 г.;

          – Крайна дата за търговия на правата на борсата: 28.03.2024 г.;

          – Начална дата за прехвърляне на правата: 19.03.2024 г.;

          – Крайна дата за прехвърляне на правата: 02.04.2024 г.;

          – Дата на аукциона по чл. 112б, ал. 7 от ЗППЦК: 04.04.2024 г.;

          – Начална дата за записване на акции от увеличението: 19.03.2024 г.;

          – Крайна дата за записване на акции от увеличението: 10.04.2024 г.;

          – Право да участват в увеличението на капитала имат лицата, придобили акции най-късно 5 работни дни след датата на публикуване на съобщението по чл. 89т, ал. 1 от ЗППЦК, т.е. акционери към 14.03.2024 г. (четвъртък);

          – Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят има право да участва в увеличението на капитала, е 12.03.2024 г. (вторник).
          Парите за записване на нови акции все още си стоят в сметката ми - дали от Елана ме забравиха?

          Коментар


          • Както се казва - на съседния етаж гледай какво се случва



            Institute for Computer Science, Artificial Intelligence and Technology

            1 ч. ·

            Изключително се радваме да обявим, че INSAIT подписа стратегическо сътрудничество със световния технологичен лидер Toyota за изследвания в сферата на изкуствения интелект и роботиката!
            Сътрудничеството започва с финансиране от Toyota за изследвания в INSAIT и предоставяне на роботи на Toyota в INSAIT, като целта е в България да се разработва нов вид мултимодален изкуствен интелект за управление на тези роботи.

            Партньорството с Toyota помага за позиционирането на България като място, където се правят изследвания на световно ниво и се измислят технологиите на бъдещето.





            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              Дневен оборот (лв.)
              5060.50
              На БФБ нещата се случват така.. гледай само

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                "играчите" купили права и незаписали, дали няма пак да се облизват под лозата и да проклинат киселото грозде... както обикновено
                Дневен оборот (лв.)
                5060.50
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • "играчите" купили права и незаписали, дали няма пак да се облизват под лозата и да проклинат киселото грозде... както обикновено

                  Коментар


                  • Не знам защо говорите за "Бианорци" като спекуланти. Да погледнем статистиката. Общо "Бианорци" имат 5 225 380 права. На 19.03. минава единична сделка за 5 290 000 права на 0.031 лв. Кой според вас си и продал правата още първите минути? Фондът който влиза, обявява покупка на 4 507 545 права. Къде са останалите до 5 290 000? . Да не забравяме и 1 660 000 права на фрии флота.. Та спекула си имаше, аз самият успях да изкарам някой лев, но не е от "бианорци",.

                    Коментар


                    • Може да има смисъл да купиш права и да не ги запишеш.
                      С огромно количество незаписани права можеш да провалиш новата емисия. Това предполага цел, като например увреждането на конкурентно дружество. В тукашния случай няма такава възможност.
                      Тук някой можеше да вземе правата от аукциона без да ги записва, за да не излязат евтини акции на пазара от новата емисия, ако вече има добър пакет акции и не иска да му се подбива цената. За хиляда две хиляди лева може да се опита да си спести обезценки от десетки или стотици хиляди. Чак такива авантюристи нямаше и такова нещо не се случи.

                      Да купиш права, които нямаш намерение да запишеш показва, че нямаш понятие какво купуваш. Не си си "написал домашното", не си се интересувал от дружеството. Ако беше щеше да имаш ясна позиция - ако си против няма да пипаш, а ако ти допада то логично е да запишеш.
                      Да купиш права с идеята, че няма да ги запишеш си е глупост, като покупка която веднага ще изхвърлиш.

                      На борсата никой на никого за нищо не е длъжен. Ежедневно някой анонимно "прецаква" друг. Когато излезе от анонимност и сподели че е спечелил, най-добре да се учим да сме като него. Туй че ще го обвиним в "непочтеност" няма да ни напълни джоба.

                      На борсата обаче емитента и управляващите дружеството са длъжни на акционерите.
                      Наистина ако бяха сложили всички права на тезгяха заедно с голямата сделка на три стотинки, щяха да се изкупят и цената да се установи и запази по-нагоре.
                      Ако правата на аукциона идват съзнателно от управляващите дружеството, вероятно са се заблудили в текущите възможности на БФБ. Възможно е случаят да е съвсем друг, но на този етап това няма как да го знаем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        + спомням си как се радваше, че си "зашил" хората над 11лв. в Доверие, в Агрия към 30лв., после си влязал пак в Доврие на ниско ... за печалбата от правата в Софарма ..и т.н. но това е нещо в реда на нещата затеб
                        Само това да е бива.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          хаха, аз имам магистратура по математика- числени методи и математическо моделиране.... вземи да се замислиш малко повече, моля те! - огромните количества на 0.001 винаги щеше да си ги има, което си е добре за влизащите, даже взеха и парите на такива дето няма да влизат. "Набутването" за едни е печалбата на бианорци, и защо те да се отказват от нея ?!?

                          + не е речено всички да дадат равни пари за правата. Така бианорци взеха сумарно малко повече от колкото, ако предположим, че бяха фиксирани правата на 10ст. - тези които дадоха 50ст. -щяха да дадат 10ст. А тези дето взеха на 0.001 като мен и няма да запишат - нямаше да вземат
                          Аз приключих с математиката при двойните и тройните интеграли, за това отивам да си запиша правата, дето взех на 0,001ст

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            хаха, аз имам магистратура по математика...
                            Еми ето, доказваш защо професорите по Математика не стават добри инвеститори. Както се казва.. Не става само с ядене (Математика)!
                            Опитах, но нямаш нужната визия и манталитет за да разбереш!
                            Карай както си знаеш и не се напрягай излишно. Всеки има силни и слаби страни.. насочи се към силните си и ги развивай!
                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                              Доста неадекватен пост отново, с някакви препратки тип "колко лош капиталист е Батя", но въпреки това ще ти отговоря, та белким вденеш нещо
                              Отговори си на въпроса: Дали е по-добре да продадеш дадено количество права на
                              1. 10-15 ст. средна цена за цялото количество или
                              2. да продадеш минимални количества на 50 ст. (набутвайки с висока цена шепа новобранци) и огромното количество на 0.001 лв.
                              За целта ти е нужна Математика за мах. 4-ти клас. Вярвам ще се справиш
                              Дано като получиш резултата вече схванеш за какво говоря!
                              Успех!
                              хаха, аз имам магистратура по математика- числени методи и математическо моделиране.... вземи да се замислиш малко повече, моля те! - огромните количества на 0.001 винаги щеше да си ги има, което си е добре за влизащите, даже взеха и парите на такива дето няма да влизат. "Набутването" за едни е печалбата на бианорци, и защо те да се отказват от нея ?!?

                              + не е речено всички да дадат равни пари за правата. Така бианорци взеха сумарно малко повече от колкото, ако предположим, че бяха фиксирани правата на 10ст. - тези които дадоха 50ст. -щяха да дадат 10ст. А тези дето взеха на 0.001 като мен и няма да запишат - нямаше да вземат
                              Last edited by petyob; 08.04.2024, 10:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                хубаво, дай да вникнем в същността най-накрая! - на мен трябва да ми се обяснява малко повече .. . Кажи къде бъркам в съжденията!

                                ...
                                Доста неадекватен пост отново, с някакви препратки тип "колко лош капиталист е Батя", но въпреки това ще ти отговоря, та белким вденеш нещо
                                Отговори си на въпроса: Дали е по-добре да продадеш дадено количество права на
                                1. 10-15 ст. средна цена за цялото количество или
                                2. да продадеш минимални количества на 50 ст. (набутвайки с висока цена шепа новобранци) и огромното количество на 0.001 лв.
                                За целта ти е нужна Математика за мах. 4-ти клас. Вярвам ще се справиш
                                Дано като получиш резултата вече схванеш за какво говоря!
                                Успех!
                                Last edited by Батя; 08.04.2024, 10:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X