IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трейс Груп Холд (T57 / TRACE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • I kakvo prezapisvane o4akvate- 15-20-25-30..

    Коментар


    • Na vtorichniq pazar vinago mozete da si kupite

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stefsto
        Цитат:"Основен акционер е Николай Михайлов, притежаващ пряко 1 772 000 акции, представляващи 88,6% от капитала на дружеството. Непряко, като собственик на фирма Галини–Н ЕООД и чрез свързани лица, Михайлов е собственик на други 10,9% от капитала на дружеството, с което делът му достига общо 1 990 000 акции, или 99,5% от капитала;"
        Защо ли ми мирише на Хранков, на "Лекс"(забравих кой му беше собственика, ако изобщо някой го помни).

        браво!!! ти си пълен отличник!!! даже на Анжел ти мирише!!!
        а на мен от твоя пост ми мирише на тотална некомпетентност. ама здраве да е - просто не участвай.

        Коментар


        • Цитат:"Основен акционер е Николай Михайлов, притежаващ пряко 1 772 000 акции, представляващи 88,6% от капитала на дружеството. Непряко, като собственик на фирма Галини–Н ЕООД и чрез свързани лица, Михайлов е собственик на други 10,9% от капитала на дружеството, с което делът му достига общо 1 990 000 акции, или 99,5% от капитала;"
          Защо ли ми мирише на Хранков, на "Лекс"(забравих кой му беше собственика, ако изобщо някой го помни).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Butch
            Аз отдавна си реших за себе си и ще пропусна това ИПО...не виждам как нормален малък инвеститор като мен би се вредил. Предпочетох вместо да продавам за кеш, да си понакупя още акции. Мисля, че до края на годината ще спечеля повече от тях отколкото от Трейс-а...

            Предполагам и каква лудница ще е като се пуснат акциите за търговия на борсата първите дни ...като нищо може да се появят покупки на цени от 200лв и нагоре... Ммдаа...
            3 ден 300 лв

            Коментар


            • Аз отдавна си реших за себе си и ще пропусна това ИПО...не виждам как нормален малък инвеститор като мен би се вредил. Предпочетох вместо да продавам за кеш, да си понакупя още акции. Мисля, че до края на годината ще спечеля повече от тях отколкото от Трейс-а...

              Предполагам и каква лудница ще е като се пуснат акциите за търговия на борсата първите дни ...като нищо може да се появят покупки на цени от 200лв и нагоре... Ммдаа...

              Коментар


              • ами една от причините да е върнат проспекта май беше, че не се искат априте предварително

                Коментар


                • Пак казвам, не знам защо някои пищят като ущипани госпожици, като в Инвестор-а още през Август пишеше, че парите няма да бъдат изисквани предварително. Така че който чете внимателно, няма сега какво да се тюхка. Само за пример: Ако Август беше си сложил паричките, спестени за Трейса в EUBG да кажем, сега щеше да си над 40% отгоре. Много ми е съмнително с това огромно презаписване, което се очертава при Трейса кога ще ги направиш тези +40%???

                  Много парички ще се върнат в старите познайници на пазара усещам...

                  Коментар


                  • Поздрави, Микеланджело!

                    Напоследък нямах много време за форума, но виждам, че не скучаете, особено с постоянно увеличаващият се брой на компаниите от сектора "ИПО-балони". Бъчвите на Тодоров бяха първите, после дойде времето на Девин, Бианор, СБС, а сега и трасето на Михайлов.

                    Много се забавлявам с медийните изяви на въпросния господин, който на 23 март 2007 г. заявява, че няма нужда от финансиране, а от нови спечелени поръчки, но само 3-4 месеца след това вече събира пари от борсата. Явно се е убедил, че "другите вторични положителни ефекти" /разбирай събиране пари от полудялата борса/ са твърде много, за да се изпускат.
                    Друг много забавен момент е как дружеството има 7 млн печалба за 2006 г., 8 млн за 2007 г. и изведнъж прогнозната печалба за 2008 скача в пъти /при положение, че дружеството все така продължава да се нуждае от работа/.
                    След това прави едно плажно парти и сигурно вече си мисли, че е привлякал достатъчно "инвеститори", на които да събере паричките.

                    http://www.investor.bg/?cat=107&id=48272
                    - Какви са намеренията на Трейс Груп Холд относно капиталовия пазар? Планирате ли финансиране чрез фондовата борса?

                    За момента Трейс Груп Холд няма нужда от допълнително финансиране, тъй като със сегашните си възможности при едно средно ниво на цените, компанията има капацитет да реализира оборот от порядъка на 150-200 млн. евро годишно. Към момента ние използваме половината от този потенциал, което означава, че имаме нужда от нови обекти, а не от финансиране.
                    Капиталовият пазар обаче дава други възможности, които са полезни за компания от нашия бранш. Освен имиджа, публичността има и други вторични положителни ефекти. Това, което мога да кажа е, че към момента обмисляме възможните варианти за евентуално участие на този пазар. Не напразно имахме представител и на мероприятието във Велико Търново.



                    Изказаното мнение не е препоръка за каквото и да било. Още повече, че въпреки всичко изписано по-горе не означава, че от Трейс няма да се препечели по нещо.

                    Коментар


                    • Ихаааа, ЧЕСТИТО ново Ай ПИ О на Трейса!

                      Аз, ако не ме вържат други грижи, направо към Лас Вегас забягам.Поне, купонът и хазарта ще са ми в кърпа вързани, наедно)))

                      Пък и на рулетката може повече да...нацеля))Къде ти да изваждам 20-30 пъти кешче, за да взема 1....голям кеффф))

                      Много радости и успехи на всички, които ще играят...играта!

                      Коментар


                      • Това с фиксираната цена е още по гадно. Ще има по голямо презаписване. Справка лятото FIB & CORP.
                        zlak, Corp имаше значителен презапис пред FIB, не само заради ясно определения интервал а и защото освен това Corp e с номинал 10 за разлика от FIB с номинал 1 /т.е. Корп очаквадопълнителен сплит 1:10/ и акциите на СORP които се пуснаха на пазара са доста по-малко от тези на ПИБ, та дори само да сметнеш тези отношения се оказва, че не е много голяма разликата в презаписа така че презаписа не е само от фиксираната цена но най-вече от капитала който ще се насипе като кандидат за IPO-то, интересно ще е ако Мариян пуснат анкета с презаписите да видим какви са очакванията на играчите ние с големото куче също си имаме очакване, но да свериме часовниците малко имахме от миналия месец един интрвал фибоначи но сега с тая "корекция" интервала се премества на следващата двойка фибоначи

                        Коментар


                        • Направо не ми се мисли за какво презаписване ще говорим тук..:-), по 1-2 "златни" акции ако докопа някой случаен пак добре...
                          Аз лично ще ги чакам Декември на пазара...:-)

                          Успехи на тези, които ще играят на IPO!

                          Коментар


                          • .

                            Това с фиксираната цена е още по гадно. Ще има по голямо презаписване. Справка лятото FIB & CORP. Направо не ми се мисли какво трябва да се пусне за да се запише желаното
                            Много се чудя то тука няма и стратегия де или стратегията на Мечо ПУХ

                            Не е препоръка за покупко-продажба на акции


                            Малко за Инвестор.БГ защо не пускате подписите към постингите ? Не може всеки пък да си търкаме клавишите на буквите НЕ Е ПРЕПОРЪКА. Много ясно че при тези глоби не е препоръка
                            Не е препоръка за покупко-продажба на акции

                            Коментар


                            • според мен проблемното е че след IPO-то 90% от акциите ще са в едно лице, /по успокоителното е също че преди това са били 99,5% негови/

                              Коментар


                              • Пак добре, че поне цената е фиксирана...

                                Коментар

                                Working...
                                X