IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трейс Груп Холд (T57 / TRACE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от chernech
    Важното е да се наоблачиме ..

    "да се наоблачиме", но по възможност - да не се НАБАЛОНЧВАМЕ...

    Все пак, друго е важното: всеки сам да взема своите решения!

    Защото, при падане ОТВИСОКО - малко повечко боли... ))

    Въпрос на лично виждане!
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от chernech
      Първоначално изпратено от Диляна
      "..едновременно с подаване на поръчка за покупка на ценни книжа Възложителят трябва да преведе по посочена от Посредника сметка необходими парични средства за изпълнение на поръчката...."
      Проблема при IPOто е че двата момента поръчка/плащане, са в тази последователност, за разлика от търговия с ЦК, при която наблюдаваме плащане/поръчка ..
      ВСЪЩНОСТ ТОВА НЕ Е ПРОБЛЕМ .. А ВЪЗМОЖНОСТ ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Диляна
        "..едновременно с подаване на поръчка за покупка на ценни книжа Възложителят трябва да преведе по посочена от Посредника сметка необходими парични средства за изпълнение на поръчката...."
        Проблема при IPOто е че двата момента поръчка/плащане, са в тази последователност, за разлика от търговия с ЦК, при която наблюдаваме плащане/поръчка ..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя)
          Първоначално изпратено от deneb
          Първоначално изпратено от Butch
          Аз отдавна си реших за себе си и ще пропусна това ИПО...не виждам как нормален малък инвеститор като мен би се вредил. Предпочетох вместо да продавам за кеш, да си понакупя още акции. Мисля, че до края на годината ще спечеля повече от тях отколкото от Трейс-а...

          Предполагам и каква лудница ще е като се пуснат акциите за търговия на борсата първите дни ...като нищо може да се появят покупки на цени от 200лв и нагоре... Ммдаа...
          3 ден 300 лв
          ....и на 4-тия ден - по-голяма капитализация от ХДПАТ и МОСТС взети заедно))
          Хайде, наздраве с един "облак"))
          Неведнъж пазара е показвал през последните години, че фундамент, сметки и логика, не са единствени при формирането цената на дадена акция.
          Зависи кой с какви намерения иска да влезне в позицията))Спекулативни, дългосрочно инвестиране и т.н.))
          Аз лично още рзпитвам внучето каква стратегия да си изградя за Трейса))
          Ако внучето ме убеди да участвам- ще опитам
          Успех на всички

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zarco
            Диляна, защо хвърляш казуси във форума и търсиш отговор от хора, които нямат общо с твоите конкретни делови отношения с определена институция (ИП)?

            Никак не е трудно да прочетеш договорът ти с ИП. В него е фиксирана цена за определена услуга, която си заявила. Услугата се изпълнява за определено време (което предвижда законовата регистрация на ценните книги, от които се нуждаеш). С това се ангажира твоят ИП.

            Ти, като заявител на услугата, с ДОГОВОР - си ангажирана - да заплатиш определен хонорар, ЗА ОПРЕДЕЛЕН (кратък!) срок. Ако си нелоялна към ИП, започват да начисляват лихва върху дължимата от теб сума, която - след време - чрез Съдът, а още по-късно (може чрез чрез Агенцията за държавни вземания и публични или-) чрез частни съдебни изпълнители - СЕ ВРЪЩАТ НЯКОМУ (на ИП) ДЪЛЖИМИТЕ ОТ НЯКОГО (от Диляна) СУМИ.

            Прочети си договора и сама ше си отговориш на въпроса!
            Успехи!
            Ето,това е отговор!!!
            Цитат от договора ми:
            "..едновременно с подаване на поръчка за покупка на ценни книжа Възложителят трябва да преведе по посочена от Посредника сметка необходими парични средства за изпълнение на поръчката...."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя)
              Хайде, наздраве с един "облак"))
              Важното е да се наоблачиме ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от deneb
                Първоначално изпратено от Butch
                Аз отдавна си реших за себе си и ще пропусна това ИПО...не виждам как нормален малък инвеститор като мен би се вредил. Предпочетох вместо да продавам за кеш, да си понакупя още акции. Мисля, че до края на годината ще спечеля повече от тях отколкото от Трейс-а...

                Предполагам и каква лудница ще е като се пуснат акциите за търговия на борсата първите дни ...като нищо може да се появят покупки на цени от 200лв и нагоре... Ммдаа...
                3 ден 300 лв
                ....и на 4-тия ден - по-голяма капитализация от ХДПАТ и МОСТС взети заедно))
                Хайде, наздраве с един "облак"))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя)
                  тук са почнали сметки без кръчмаря/ИП/ ))
                  Със сигурност знам, че някои посредници вече са взели решение изобщо да не допускат участие над разполагаемата и налична сума/кеш/.
                  А за другите, нали не мислите, че току така биха разрешили участие в пъти без да са сигурни, че имате начин да си осигурите плащането.
                  Така че, казус "Диляна" - няма.
                  Все пак, ако се случи, ГПК е насреща...

                  ...за другите пазари - в масовия случай се случва същото - посредниците и фондовете събират и поръчки на клиентите си.
                  .. абсолютно, и аз мисля че е логично контрола да дойде от страна на ИПто, че явно онези от Трейса изобщо не ги тресе, че някой ще се ..
                  МХМ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от chernech
                    На практика ще глобят ИПто ти за неизпълнението на поръчката, откъдето доверието му в твоята личност ще изчезне в миг и най-вероятно или да те санкционира по някакъв начин или да приключи деловите си отношения с теб ..
                    Ако няой от колегите във форума знае конкретни параметри, ще се радвам и аз да ги разбера ..
                    тук са почнали сметки без кръчмаря/ИП/ ))
                    Със сигурност знам, че някои посредници вече са взели решение изобщо да не допускат участие над разполагаемата и налична сума/кеш/.
                    А за другите, нали не мислите, че току така биха разрешили участие в пъти без да са сигурни, че имате начин да си осигурите плащането.
                    Така че, казус "Диляна" - няма.
                    Все пак, ако се случи, ГПК е насреща...

                    ...за другите пазари - в масовия случай се случва същото - посредниците и фондовете събират и поръчки на клиентите си.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от баш майстора
                      това че проспекта и потвърден не значи че няма бележки на КФН по него
                      ако има трябва да получат писмо с тях да ги отстранят и пак да го внесат
                      това отнема време както се досещате
                      така че споко
                      не четете и така се пълнят форумите

                      Коментар


                      • Абе къде може да се прочете този проспект?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bobi75
                          хе хе хе, верно в щатите редови инвеститор не може да припари до ИПО.

                          ама пак не го разбрахте офишълс. не ви казва да презаписвате като невидели, а да се благодарни поне малко на пазара.
                          ето аз съм му благодарен. и ако измисля стратегия за Трейса, ще участвам
                          стратегия да вземеш повечко акции без да презаписваш, когато презаписването е сигурно?
                          както и да е, говоря принципно, `щото специално за Трейс не съм много на зор и отдавна писах, че тук съм на варианта - колкото дойдат. Сори за тия, които кешираха още през август

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Диляна
                            Добре,но аз ще им кажа,че изобщо нямам сестра!
                            :-)

                            Диляна, защо хвърляш казуси във форума и търсиш отговор от хора, които нямат общо с твоите конкретни делови отношения с определена институция (ИП)?

                            Никак не е трудно да прочетеш договорът ти с ИП. В него е фиксирана цена за определена услуга, която си заявила. Услугата се изпълнява за определено време (което предвижда законовата регистрация на ценните книги, от които се нуждаеш). С това се ангажира твоят ИП.

                            Ти, като заявител на услугата, с ДОГОВОР - си ангажирана - да заплатиш определен хонорар, ЗА ОПРЕДЕЛЕН (кратък!) срок. Ако си нелоялна към ИП, започват да начисляват лихва върху дължимата от теб сума, която - след време - чрез Съдът, а още по-късно (може чрез чрез Агенцията за държавни вземания и публични или-) чрез частни съдебни изпълнители - СЕ ВРЪЩАТ НЯКОМУ (на ИП) ДЪЛЖИМИТЕ ОТ НЯКОГО (от Диляна) СУМИ.

                            Прочети си договора и сама ше си отговориш на въпроса!
                            Успехи!
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • хе хе хе, верно в щатите редови инвеститор не може да припари до ИПО.

                              ама пак не го разбрахте офишълс. не ви казва да презаписвате като невидели, а да се благодарни поне малко на пазара.
                              ето аз съм му благодарен. и ако измисля стратегия за Трейса, ще участвам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Official
                                Алооооо аматьорчетата! На вас все нещо ви пречи да правите кинти и ви е криво бе! ...
                                Научете се пичове да печелите пари от всякакви ситуации без да се оплаквате и тогава ставате играчи! ...
                                Останете си със здраве!
                                Ето това мнение трябва да се сложи да стои най-отгоре на всеки форум и ще се спестят доста излишни мнения. Ако искам ще презапиша 100 пъти над ликвидността. За тия дето търсят морал на борсата мога да кажа да се радват на печалбите си, докато всичко хвърчи щастливо нагоре, защото ще дойде моментът, в който няма да печели кьораво и сакато тука.

                                Коментар

                                Working...
                                X