Първоначално изпратено от Poncho
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Корпоративна ТБ (6C9 / CORP) (архив до 17.10.2014 г.)
Collapse
Заключена.
X
X
-
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнениеТо и събранието трябва да го свикат по този закон. Щото по ТЗ не моат се включат в срока
"Закон за защита на животните" в частта за хуманното кастриране, убиване и разфасоване.....
Коментар
-
ЗАКОН ЗА КРЕДИТНИТЕ ИНСТИТУЦИИ
Чл. 116. (1) В случаите по чл. 115, ал. 1 БНБ поставя банката под специален надзор, като:
1. назначава квестори, ако такива не са били назначени преди това, и определя техните правомощия;
2. определя срока и условията на специалния надзор.
(2) В случаите по ал. 1 БНБ може да:
1. намали лихвите по задълженията на банката до средния им пазарен размер;
2. спре за определен срок изцяло или частично изпълнението на всички или на някои от задълженията й;
3. ограничи дейността й изцяло или частично;
4. определи условия и допълнителни изисквания относно реда за разпореждане с имуществото на банката;
5. разпореди принудително увеличаване на капитала, включително като лиши досегашните акционери от право да участват в увеличаването;
6. отстрани от длъжност членовете на съвета на директорите, съответно на управителния и на надзорния съвет;
7. лиши временно от право на глас акционери, притежаващи пряко или косвено повече от 10 на сто от акциите с право на глас, ако с дейността или с влиянието си в управлението на банката са навредили на нейната надеждност или сигурност;
8. разпореди принудително намаляване на акционерния капитал на банката с размера на натрупаната от банката загуба.
(3) Подлежащите на вписване обстоятелства по ал. 1 и 2 се вписват в търговския регистър по искане на БНБ.
Чл. 118. (1) В случаите по чл. 116, ал. 2, т. 5 или 8 БНБ може да разпореди увеличаването на капитала да бъде извършено под условие, че новите акции ще бъдат придобити от Фонда за гарантиране на влоговете в банките или от одобрени от БНБ финансови институции.
(2) В случаите по чл. 116, ал. 2, т. 8 новите акции се придобиват по номинална стойност. В случаите по чл. 116, ал. 2, т. 5 новите акции се придобиват по емисионна стойност. Емисионната стойност се определя, като собственият капитал по баланса на банката се раздели на броя акции в капитала й и се спазва изискването на чл. 176, ал. 2 от Търговския закон.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 24 от 2009 г., в сила от 31.03.2009 г.) Когато Фондът за гарантиране на влоговете в банките участва в увеличаването на капитала на банка по реда на ал. 1, одобрение на БНБ по чл. 28 не се изисква.
(4) Когато БНБ е разпоредила увеличаване или намаляване на капитала на банка, квесторът упражнява правомощията на общото събрание и определя условията, реда и сроковете за записване на акции и извършване на вноските. В тези случаи редът за увеличаване и намаляване на капитала, предвиден в устава на банката, не се прилага.
(5) В случаите по чл. 116, ал. 2, т. 7 размерът на притежаваните акции от лишения от право на глас акционер не се взема предвид при изчисляване на необходимия кворум за провеждане на общото събрание на акционерите и за вземане на решения от това събрание.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнениеА, Фондът за гарантиране на влоговете, по кой точно закон ще влезе в КТБ преди отнемане на лиценз?
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнениеИзумен съм как с лека ръка БНБ хвърли в пространството план, който според мен би трябвало да бъде най-най-последен вариант при положение, че никой от сегашните акционери не изяви желание да подкрепи банката или да я продаде на друг ..
Орешарски (а защо не и Цацаров) трябва да си вървят.
Как стана така, че в рамките на седмица :
- прокуратурата направи акция в стил Флоров - Цветанов
- 'излезе' новината за раследването
- жълтите медии блъскаха материали в синхрон
- ДЪРЖАВНИТЕ ПАРИ под контрола на Орешарски (уж) започнаха да се изтеглят като за последно от банкатa.
Ако Държавните пари бяха седели мирни... проблем нямаше да има... Орешарски и оня с овчото име и физиономия трябва моментално да се махат. Не ме интересува колко са умни факт е, че са едни слуги на Доган и ДС мафията.“Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”
Коментар
-
Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнениепо Закона за извънредните ситуации.....
Коментар
-
Първоначално изпратено от draznitel_3 Разгледай мнениеИ това увеличение на капитала как точно се е случило ? Мустака си е кредитирал собствените фирми с пари на вложителите, с които си купува акции да си увеличава капитала
http://www.blitz.bg/news/article/274574
Коментар
-
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнениеА, Фондът за гарантиране на влоговете, по кой точно закон ще влезе в КТБ преди отнемане на лиценз?
Коментар
-
Явно целите на ЕС не са различни от печатба за руснаците (=> балканския регион се контролира от там, което е доказуемо по поне 3 линии) щом са били единствения избор за Кипър, предоставен им от ЕС:
http://dartsnews.bg/News/43828
Ако вярата ви, в различните цели на гореспоменатите субекти, както и в противопоставянето им продиктувано от вярата ви в абослютната им свобода, ви помага да приемате ТВ-реалността като завършена и удобна, то аз лично нямам нищо против
Тук е описано контролирането и осъществяването на процесса от 2-те страни:
http://dnes.dir.bg/news/depoziti-kip...-aris-13472675
- забележете от къде и кой е можел да тегли пари по време на блокажа на депозитите на маймуните, както и какво е обяснението за това!
а тук е РЕЗУЛТАТА , който неотменно показва преследваните цели:
http://www.dw.de/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-...%B5/a-17107049Last edited by iivanoff; 23.06.2014, 11:13.Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнениеА, Фондът за гарантиране на влоговете, по кой точно закон ще влезе в КТБ преди отнемане на лиценз?
Коментар
-
Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнениеДали?
Roumen Galabinov
преди 21 часа · Sofia ·
На 26 май 2014г. „БАКР – Агенция за кредитен рейтинг” АД (БАКР, Агенцията) потвърди дългосрочния рейтинг на финансова сила на „Корпоративна търговска банка” АД „ВВ+” (перспектива: стабилна) и краткосрочен рейтинг „В”. В доклада си БАКР отчита, че през 2013г. КТБ АД извърши успешно увеличение на акционерния капитал, чрез емитиране на нова емисия акции. Изпреварващият ръст на собствения капитал (34.8% за 2013г.) спрямо този на активите (19.6% за 2013г.) е довел до намаляване на нивата на ливъридж (общо активи / собствен капитал) и увеличаване на общата капиталова адекватност. Агенцията отбелязва, че в резултат на подобряване на диверсификацията на депозитната база на КТБ АД, съществено намалява рискът от концентрация. Към края на 2013г. депозитите на граждани и домакинства заемат най-голям относителен дял (73.2%) в общата сума на депозитите, привлечени от КТБ АД. През периода на актуализация е регистриран и съществен спад в дела на класифицираните експозиции на КТБ АД, като към края на 2013г. техният дял е 1.7% от брутния кредитен портфейл на банката, което е значително под средното ниво за банковата система (23.3%). Въпреки отчетеното подобрение на показателите за качество на активите, БАКР е отчела като рисков фактор концентрацията на кредитния портфейл и по-бързото му нарастване в сравнение с темповете за банковата система. От друга страна Агенцията отчита, че концентрацията кореспондира със стратегическата насоченост на КТБ АД към големи корпоративни клиенти, както и че диверсификацията на кредитния портфейл по отрасли е относително добра. В доклада на Агенцията е посочено, че през анализирания период нетната печалба на КТБ АД бележи годишен ръст от 25.9% и въпреки, че показателят за възвращаемост на активите леко се снижава (поради по-бързото нарастване на активите), неговата стойност (1.12%) остава значително по-висока от средната за системата. През 2013г. КТБ АД се придвижва от 6-то до 4-то място по размер на активите, 5-то място по размер на кредитния портфейл и 4-то място по размер на привлечените депозити.
http://www.blitz.bg/news/article/274574
Коментар
-
Той допълни, че преди Българската банка за развитие (ББР) и Фондът за гарантиране на влоговете в банките да влязат в КТБ, ще се даде възможност на сегашните акционери да осигурят необходимия ресурс, като държавата ще се намеси, само ако те не успеят.
Коментар
Коментар