IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЛОМСКО ПИВО АД (LOMSKO) източник: Дарик радио 28 Август 2007 16:19


    Цветко Цветков кръсти нова марка бира
    Вероника Христова

    Губернаторът на Плевен Цветко Цветков стана „кръстник” на нова марка бира, съобщи Ева Маринова – PR на Областна администрация Плевен. Пивото ще се произвежда от ломска пивоварна “Ломско пиво” и по предложение на Цветко Цветков ще се казва “Сторгозия".

    Светлото пиво “Сторгозия” ще бъде представено на есенното изложение на “Партнерс Експо”, а непосредствено след това ще излезе и в търговската мрежа. Ценителите на тази напитка ще я намерят в стъклени бутилки от 500 мл и в пластмасови бутилки от 2 литра.

    “Сторгозия” ще ни върне усещането, че пием бира с плевенски привкус след загубеното като производствена марка “Плевенско пиво”, мотивира избора на име Цветко Цветков. “Кръщелницата” му е разработка на мюнхенския технологичен институт по пивоварство “Вайе Щефан”.

    Поръчката е специално за плевенския регион, а производствената формула е съобразена с предпочитанията и вкуса на местните потребители. Ломската пивоварна произвежда още марките “Алмус”, “Шопско пиво” и “София”.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Michelangelo
      Е тази инфо не знам дали някой би могъл да ти я достави Щом не си преминал границата от 5%, не си длъжен да оповестяваш никъде.

      Но ти това го знаеш, така че може би аз не разбирам въпроса
      Ми някои го имат в отчетите...
      не поименно разбира са ...

      ама примерно нещо то сорта...

      ьььььььььььььььььььььььььььььь 322,863 64.21%
      ууууууууууууууууууууу 14,548 2.90%
      аааааааааааааааааааа 12,525 2.49%
      оооооооооо 11,42 2.27%
      ееееееееееееееееееее 10,473 2.08%
      еееееежжжжжжжжжжжжжж 9,620 1.91%
      ооооооооооооооооооо 6,095 1.21%
      жжжжжжжжжжжжжжжжжжжжж 5,400 1.08%
      ииииииииииииииииииииииииииии 4,541 0.91%
      хххххххххххххххххххххххххххх 3,280 0.65%
      Други юридически лица с дял под 1% 43,344 8.62%
      Физически лица – 2,120 58,703 11.67%
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • ...фъпросният фрийски флот))) не е ли в повечко дребни инвеститори, които се включиха на аукциона и чат - пат някой фонд))

        Коментар


        • Е тази инфо не знам дали някой би могъл да ти я достави Щом не си преминал границата от 5%, не си длъжен да оповестяваш никъде.

          Но ти това го знаеш, така че може би аз не разбирам въпроса

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Michelangelo
            Е не е ли 78% на Агроинвестинженеринг АД, а останалото free float ?
            да де ..

            фъпросния флот ме интересува...

            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Г-н Прокопи Д. Прокопиев (PDP), който от време на време наминава през тази тема, е най-добрият източник за подобна информация. Надявай се да намине тия дни пак оттук и да иска да я сподели с форума.

              Първоначално изпратено от Колчо Слепеца
              ...
              Здравейте,
              Ще помогне ли някой на сляпото момче къде да види акционерната структура на тая бира пуста...

              Благодарности...

              Ще кажа по бира..

              Коментар


              • Е не е ли 78% на Агроинвестинженеринг АД, а останалото free float ?

                Коментар


                • ...
                  Здравейте,
                  Ще помогне ли някой на сляпото момче къде да види акционерната структура на тая бира пуста...

                  Благодарности...

                  Ще кажа по бира..

                  Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                  Коментар


                  • hmmmm.... apetitna-apetitna hapka se o4ertava da e Lomsko

                    Печалбата на Ломско пиво към юли надхвърли прогнозата за 2007 г.
                    17.08.2007 09:15 ( LOMSKO )

                    Нетната печалба на Ломско пиво АД за първите седем месеца на годината възлезе на 608 хил. лв. спрямо 30 хил. лв. година по-рано, съобщиха от пивоварната.

                    Ломско пиво е едно от малкото публични дружества, които публикуват отчети всеки месец. Всеки месец след 15-то число пивоварното дружество ще публикува на официалната си интернет страница отчета за доходите до предходния месец.

                    Печалбата за първите седем месеца надхвърли прогнозата на дружеството, заложена в проспекта за цялата година. За 2007 г. прогнозата бе за положителен нетен финансов резултат на стойност 567 хил. лв. За следващите четири години, считано от 2008 г., прогнозният финансов резултат е съответно 1,03 млн. лв., 1,2 млн. лв., 2,08 млн. лв. и 2,62 млн. лв.

                    За периода от януари до юли 2007 г. приходите на Ломско пиво от дейността възлизат на 4,263 млн. лв., което е ръст от над 51% в сравнение със същия период на предходната година.

                    За полугодието Ломско пиво отчете нетна печалба на стойност 401 хил. лв. при 118 хил. лв. за същия период на миналата година. Приходите на пивоварната нараснаха с 47% до 3,23 млн. лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя)
                      Място за догадки... изобщо няма)
                      Мажоритарят ясно изрази намерението си да търси потенциален купувач, който да запази дейността и да я развива

                      ...и август се очертава добър месец - топло време => много бира...и тез румънци...и те май пият доста)
                      mi kak nqma da piqt.... vse pak sa 20Mio nacia... i kolko ot tqh sa pivo-pieshti ne mi se misli....
                      e, da ne se zablujdavame, 4e samo BG bira piqt, no vse pak celta za predostavqne na pivovarnata na etablirana takava v europeiski ili svetovan mashab, mislq 4e si e dobra poziciata, a i birite naposleduk po4naha da poskupvat
                      da ni e 4esito.
                      zaka4ih se s nqkolko hilki tuk, puk da vidim

                      Коментар


                      • Място за догадки... изобщо няма)
                        Мажоритарят ясно изрази намерението си да търси потенциален купувач, който да запази дейността и да я развива

                        ...и август се очертава добър месец - топло време => много бира...и тез румънци...и те май пият доста)

                        Коментар


                        • Ами ако си дадем сметка кой е собственикът/какъв е предметът му на дейност/, каква е конкуренцията в бранша/у нас и навън/, какво е качеството на бирата/съответно как (нe)се спазва технологията/ и логично се стига до изразеното предположение от nevermind.

                          Коментар


                          • a dali puk ne se gotvi Lomsko dogodina moje bi da e cel na poglushtane/kupuvane ot 4ujda pivovarna?

                            Коментар


                            • И без куче се вижда че ще е поне 5 лв. и то ако не се поизбалончи.

                              Коментар


                              • Само за месец има продажби за 1 млн?!!!
                                Ми то с тези темпове и печалбата за 2007 ще да е толкова?!
                                Къде ли е на Ветъра кучето да посмята колко ли ще е акцията тогава?:-)))

                                Коментар

                                Working...
                                X