IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя)
    аа, сега се сетих, че преди години такава напарфюмирана бира пих в Китай, че Ломското е цвете)))
    ....а бе, това Шопско май доста дял започна да заема)
    Аз тази година бях доста време в Шанхай и пиех бира от един местен завод на Карлсберг - много прилична...
    на никого нищо не препоръчвам

    Коментар


    • аа, сега се сетих, че преди години такава напарфюмирана бира пих в Китай, че Ломското е цвете)))
      ....а бе, това Шопско май доста дял започна да заема)

      Коментар


      • ... а по-догодина - и в Китай....
        на никого нищо не препоръчвам

        Коментар


        • Тази година в Румъния,догодина и в Сърбия!!!!!Дано....

          Коментар


          • Ne mislja 4e s tezi pokazateli moje da pada. Liniite rabotjat birata se pie...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от atanas76
              И аз влязох в отбора. Дано румънците да не пият бира само лятото.
              Добре дошъл!

              Коментар


              • И аз влязох в отбора. Дано румънците да не пият бира само лятото.

                Коментар


                • През август "Ломско пиво" увеличи производството си с 40%
                  от Pazari.dnevnik.bg [210 прочитания]

                  15 септември, 13:20


                  Част от производствените мощности на “Агро инвест инженеринг” АД - мажоритарен собственик на “Ломско пиво”


                  Пивоварът "Ломско пиво" (LOMSKO) е сред новопоявилите се компании на борсата, които въведоха модата да представят всеки месец отчет пред инвеститорите си.

                  Дружеството отчита през август ръст в продажбите на продукция от 40 на сто на годишна база до 4.67 млн. лв. Това сочат данните от неконсолидирания прогнозен отчет на "Ломско пиво", поместен на сайта на дружеството.

                  Разходите по икономически елементи се увеличават с 29 на сто до 4.28 млн. лв., като разходите за лихви достигат на 94 хил. лв. при 66 хил. лв. година по-рано. Чистата печалба се е увеличила до 811 хил. лв. към края на август при 31 хил. лв. година по-рано.

                  Прогнозата за приходите от продукция и печалбата за 2007 г., обявена в регистрационния документ на дружеството, е съответно за 6,725 млн. лв. и 567 хил. лв.

                  Коментар


                  • Малко бирени новини за душата

                    Печалбата на "Ломско пиво" към края на август е отбелязала по-нисък темп на растеж спрямо печалбата за юли, съотнесена към юни. Това става ясно от отчета за доходите на пивоварната, който е публикуван на нейния интернет сайт.

                    Нетната печалба на компанията към 31 август е 811 хил. лв. Това представлява ръст от 203 хил. лв. спрямо финансовия резултат за юли, който пък е нараснал с 207 хил. лв. в сравнение с юни, когато е бил 401 хил. лв. Така излиза, че през юли и август компанията е постигнала печалба, по-голяма от тази за цялото първо полугодие. Големият ръст на печалбата е характерен за компаниите от пивоварната промишленост, тъй като тогава се регистрира и най-голямата консумация на бира. Увеличението обаче е значително и на годишна база, след като за цялата 2006 г. печалбата на компанията е била 502 хил. лв.

                    Освен благоприятните метеорологични условия - топла зима и горещо лято, за положителните резултати влияние са оказали още продажбите в Румъния, където добавената стойност е по-висока, както и засилената маркетингова кампания и инвестициите в поточната линия на дружеството, обясни Прокопи Прокопиев, директор корпоративна политика в "Енемона", която контролира пивоварната чрез "Агроинвест инженеринг".

                    Досега "Ломско пиво" има подписани договор с един дистрибутор за румънския пазар, като в момента преговаря с втори. Прогнозите са продажбите в Румъния да растат до края на годината и да достигнат своя потенциал през 2008 г.

                    За България пък в момента се прави маркетингово проучване, което ще бъде последвано и от засилена маркетингова кампания за налагане на марката. През миналата година "Ломско пиво" е постигнал 1.7% пазарен дял в България и 58% дял само в област Монтана. През тази година обаче с лансирането на двете нови марки "Шопско" и "София" е предприета кампания за засилване на продажбите и в Софийска област.

                    Производственият капацитет при пълно натоварване на мощностите на компанията е 26 400 хектолитра бира месечно, но за пълното му усвояване се планират инвестиции в поточната линия за бутилиране на бирата, допълни Прокопи Прокопиев. Той обясни, че през миналата година производството е било 240 000 хектолитра, но през за следващите две години след инвестиции в нови мощности ще може бъде удвоено. На последната борсова сесия акциите на "Ломско пиво" се търгуваха при средна цена 3.59 лв.

                    http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=377039
                    Не-заслужил инвеститор

                    Коментар


                    • Ломско пиво ще се лее, акцията ще дебелее

                      Коментар


                      • GRABI NARODE- VKUSNA I HRANITELNA LOMSKA BIRA- HA-HA

                        Коментар


                        • Грабвайте шишенцата и тичайте за бира в кварталния , че скоро ще свърши;-)

                          Коментар


                          • А аз съм за тип"Радибергер"!!

                            Коментар


                            • Браво на Ломското! Мисля, че най-интересното тепърва предстои.
                              Имам акции
                              Истината е винаги някъде по средата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal
                                Абе и аз минах на Шопско, пени се не пени се ще я пия
                                Аз съм само на Каменица или Загорка)

                                Горното представлява препоръка, единствено, като се пие и да се замезва.

                                Коментар

                                Working...
                                X