IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе моя таргет за края на годината е P/E да падне до около 20 защото, ако се запази тенденцията приходите през последната четвърт да са около 50% от тези за третата, или около 1-1.2 млн, при норма на печалбата около 10-12% (по-ниско от сега заради някой фиксирани разходи като амортизация и донякъде - заплати) това прави: 100- 144 хил. печалба за третата четвърт, или 1060-1100 хил печалба за края на годината, и като сложиш 10% данък = приблизително 1 млн печалба.
    Все пак P/E от 20 е сравнително ниско за пазара и предвид перспективите на компанията за следващата година, мисля че нормалната стойност би следвало да бъде 25-27.

    (не е препоръка за покупка или продажба на акции)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vlado1
      Akciata e eftina dori tuk ako P/E e 13-14 kakto e v investora. Niakoi moje li da potvardi? Kato kazvam eftino imam predvid sravnena s povecheto globalni bireni companii, koito rabotiat i v BG.
      V sashtato vreme, kompaniata moje da e interesna i za firmi kato SABmiller, koito triabva da rastat i go praviat chesto chrez pridobivania. Tova razbira se e, spekulacia ot moia strana, no tazi veroiatnost uvelichava sashto centata na kompaniata.
      Толкова е П/Е по-мой спомен,смятах го преди 10ина дена след като излезе отчетът на страницата на ломско. С този ръст обаче -> ^ ^ ^

      Коментар


      • Akciata e eftina dori tuk ako P/E e 13-14 kakto e v investora. Niakoi moje li da potvardi? Kato kazvam eftino imam predvid sravnena s povecheto globalni bireni companii, koito rabotiat i v BG.
        V sashtato vreme, kompaniata moje da e interesna i za firmi kato SABmiller, koito triabva da rastat i go praviat chesto chrez pridobivania. Tova razbira se e, spekulacia ot moia strana, no tazi veroiatnost uvelichava sashto centata na kompaniata.

        Коментар


        • 117 си купиха много на 3.50 ; и сега са главна мечка тук.
          Просто осребряват .

          Коментар


          • Абе... славно ,ама много бавно!!!

            Коментар


            • Гледам катерим бавно, но славно...

              Коментар


              • Коефициентите са нещо доста относително, най-хубавото на фирмата е че 100 % мениджмънта е ОК също....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tasso
                  Купуваме ломско на цели каси. Тренда се ускорява.
                  Тъй тъй нема къде да ходи - те коефициентите не лъжат.

                  Коментар


                  • Купуваме ломско на цели каси. Тренда се ускорява.

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Да не би да е искал 4.42, а да писал 5.42 (грешка по клавишите). Ням страшно, тия дни ще може да излезе над 5.00

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal
                          Не е смешно, на всеки може да се случи!

                          Да е жив и здрав ще ги продаде за повече
                          Да стават грешки и съм сигурен, че ще ги продаде за повече.
                          /но можеше да не се набутва така/

                          Коментар


                          • абсолютно правилно,prodigal. може пък да са му на късмет на човека. Успех!

                            Коментар


                            • Не е смешно, на всеки може да се случи!

                              Да е жив и здрав ще ги продаде за повече

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от koko_chip
                                Първоначално изпратено от конан
                                Виж в инвеститор :Max за деня: 5.421 лв.
                                Хахаха верно. Някой се е п.....л
                                Да сутринта в 9,30 някой хахо купи 1000 бр.

                                Коментар

                                Working...
                                X