IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЛОМСКО ПИВО ОТПРАВИ ВРАЖДЕБНА ОФЕРТА ЗА ЗАКУПУВАНЕТО НА 40%-тен ПАКЕТ ОТ АКЦИИТЕ НА ХАЙНЕКЕН!!!

    Коментар


    • последователно написани ";" и ")" дава
      последователно написани ":"и ")" дава
      иначе Graham e майстора на още по-готините муцунки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
        cymru, щом хляба ще се вдига и бирата може да се вдига нямат връзка разбира се
        Е, няма връзка - ти на бирата не си ли чувал, че и викат течен хляб./Разбрах че си наясно/.



        А все се каня да те питам тези муцуни в постовете откъде ги вземаш.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • cymru, щом хляба ще се вдига и бирата може да се вдига нямат връзка разбира се

          Коментар


          • Пазарът на бира порасна с 12% за година

            днес, 16:11

            От началото на годината в България са продадени общо 5.032 млн. хектолитра бира, показват данните на Съюза на пивоварите в България. Това е с близо 12 процента повече в сравнение със същия период на миналата година. Реално продажбите са по-високи, тъй като данните на съюза не включват резултатите на "Леденика & ММ", която не е член на сдружението.

            Само през ноември са реализирани общо 260.6 хил. хектолитра пиво. Това е спад от близо 23% в сравнение с 337.5 хил. хектолитра пиво месец по-рано. Основната причина за продължаващия спад е настъпването на есенно-зимния период, когато пазарът на бира е сравнително слаб. За да компенсират свиването на продажбите през тези сезони, пивоварите залагат на тъмното пиво, което е по-търсено в този период. Наскоро "Карлсберг България" обяви началото на сезона на тъмния "Туборг". Портфолиото на "Загорка" включва "Столично тъмно" и тъмен вариант на"Ариана". "Каменица" и "Болярка" също предлагат на пазара едноименни тъмни пива.

            През ноември най-голям дял в общите продажби има "Каменица", която е собственост на белгийската "Инбев". През ноември пивоварната е продала общо 85.1 хил. хл пиво с марките "Каменица", "Астика", "Бургаско пиво", "Плевен", "Славена", "Стела Артоа", "Бекс" и "Старопрамен". Следва я "Загорка" АД, която е собственост на холандската "Хайнекен". През ноември пивоварната е продала общо 81.8 хил. хл пиво с марките "Хайнекен", "Загорка", "Амстел", "Мърфис", "Кайзер", "Ариана" и "Столично". "Загорка" държи първото място по продажби от началото на годината с 1.602 млн. хл бира. Третият голям играч на пазара е "Карлсберг България", която е продала общо над 70 хл. От началото на годината продажбите й достигат 1.331 млн. хл пиво, като реализират най-големия месечен ръст - от 22%,по продажби на годишна база за периода. Сред големите на пазара се нарежда и великотърновската пивоварна "Болярка ВТ", която е и най-големият износител на бира в момента. Общите продажби на компанията за ноември възлизат на 18.5 хил. хл, като близо 16% от тях (2.9 хил. хл) са били на чужди пазари.
            Май единият кандидат за Ломско, стана ясен.

            Това си е моя хипотеза в стил звездите ми го говорят и не се базира на никаква друга информация.
            Не-заслужил инвеститор

            Коментар


            • така е, ако не мислех че ще ги взема по-рано нямаше и да участвам както се сещаш никъде не може да се прочете след колко месеца колко ще стане /по книгите имам предвид / ако мислех примерно, че ПИБ ще ми донесе повече, щях да съм на ПИБ /друг е въпроса, че ако инвестирам в банка няма да е ПИБ /, а видяхме и че 7 месеца му трябваха на Као за същия % нема гаранция кое колко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                Операторе, явно всеки борави с числата както му е изгодно
                от 3.60 -днешни до 4,30 /твоя прогноза/ имаме чекай да сметна - 19% разбира се може да съм сбъркал
                Има една много хубава теория във финансите за Time value of money, т.е. че един лев днес е повече от един лев утре.
                Тия 0.70лв (19%) печалба ще ги вземеш евентуално след 7-8 месеца.
                Ако инвестираш другаде можеш и повече от 19% да направиш за 7 месеца. Ти си решаваш.
                __________________________________________________ __
                Куроператор - специален представител на Син С

                Коментар


                • Операторе, явно всеки борави с числата както му е изгодно
                  от 3.60 -днешни до 4,30 /твоя прогноза/ имаме чекай да сметна - 19% разбира се може да съм сбъркал ако обаче се случи прогнозата на г-н Майната, процента се вдига

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Майната
                    Преди 7-8 месеца когато излизаше ИПО на ПИБ ) Куре ти спореше с мен , че доходноста там ) е по-сигурна от Хим и Монбат /тогава на около 9-9.50/ . )
                    Сега аз споря с теб че доходноста на инвестицията в ЛОМСКО ) , ще е по-доходоносна за същия времеви период от която от трите си избереш CORP, FIB, KAO ))
                    Много добре си я спомням тази тема.
                    Твърдях, че при ИПО винаги има дискаунт от 10%-15% и цената винаги се качва с поне толкова в следващите няколко дни след ИПО-то.
                    В такава перспектива, е по-добре да продадеш някои акции, които няма да направят такъв скок в такъв кратък срок, за да можеш да имаш някакъв упсайд.
                    ПИБ не беше никак зле след ИПО-то. По едно време даже стигна 13.70лв.
                    Иначе аз на CHIM съм голям подръжник, но както нееднократно съм казвал борсата е за правене на пари. Трябва да си готов да продадеш всяка една акция във всеки един момент.

                    Относно Ломско: имам съмнения, че ако тръгнат да продават остатъчния дял, ще го дадат на цена малко над 4лв. Аз бях пуснал в тази тема моите прогнози за оборот и оперативна доходност за 2008. Базирайки на 9.0х EBITDA 2008, мисля че цената излизаше към 4.30лв на акция, т.е. ако успееш да купиш по-евтино от 3.50 определено си заслужава. Обаче да купуваш на 3.80 - 4.00 и след 7 месеца да реализираш 10% (които не са и сигурни), просто не си заслужава.

                    Успех.
                    __________________________________________________ __
                    Куроператор - специален представител на Син С

                    Коментар


                    • През ноември пивоварите реализираха 260 хил. хектолитра бира
                      19 Декември 2007 | 07:00

                      Само за ноември членовете на Съюза на пивоварите в България са реализирали малко над 260 хил. хектолитра бира, става ясно от разпространени днес данни.

                      Така общо от началото на годината пивоварите са продали 5.032 млн. хектолитра пенлива течност.

                      Лидерите – Загорка, Каменица и Карлсберг България са реализирали съвкупни 4.38 млн. хектолитра, или 87%, като начело продължава да е Загорка с 1.602 млн., следвана от Каменица и Карсберг продали по 1.446 млн. и 1.331 млн. хектолитра бира.

                      През ноември най-големи продажби имат от Каменица, следвани от Загорка и Карлсберг България.

                      Четвъртата позиция от началото на годината се държи от Болярка-ВТ, изпреварила Ломско пиво и Агрима. През ноември износът на пивоварите е 4265 хектолитра, като повече от половината е дело на Болярка-ВТ.

                      Коментар


                      • ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Майната
                          Куроператор Пуснато на: 18 Дек 2007 19:08 Заглавие:

                          --------------------------------------------------------------------------------

                          Слънчев вятър написа:
                          Emi Kuroperarore, che to ako smiatam che niamat bydeshte shtiah da gi izliuskam kato dei-tredar oshte na pyrviq den sled IPO-to s garantirana pechalba bate, shtoto moita sredna e 12 stotinki pod srednata za IPOto, no si sedia i si chekam MOnbat da stane 35 stoto togava Lomsko shte e 4,5 primerno razbira se ...
                          a koia druga pozicia bi mi preporychal ako osvoboda resursa si ot Lomsko, kakto predlagash ?
                          saglasen sym che niama mqsto za santimentalnosti ...
                          imam izfuchkani akcii /primerno org nad 800/ ama ne go kazvam, shtoto tova obezkurajava horata koito ne sa isfuchkali, i ne obicham da zloradstvam, vijdash kak vseki se drazni za shtialo i neshtialo, a i ot greshki nikoi ne e zastrahovan razbira se, az pa nai-malko v tova chislo...
                          kato sme trygnali da govorime na taia tema, kakvo shte kajesh pyk za ZHB ??? /ne sym igral tam../


                          Lomsko mnogo me samniavat neshto, triabva da ti kaja. Nad 3.50 taia akcia ne triabva daje i da se pipa, zashtoto ne gi znaesh Prokopievi kak i na kogo shte ia prodadat kompaniata prez 2008. Ako prehvyrliat capitala prez borsata e savsem normalno da ima premia nad borsovata cena, ama na tia moje li da se viarva....
                          Puk i gledai sega kolko hora precakaha s tia 20% deto gi pusnaha. V momenta veche mojesh da si kupish akcii na po-niska cena.

                          Inache na tezi niva dobri sa CORP, FIB, KAO... i si zaslujavat kato pozicii mnogo poveche ot Lomsko Pivo. ZHB ne sam gi gledal vuobshte!


                          Преди 7-8 месеца когато излизаше ИПО на ПИБ ) Куре ти спореше с мен , че доходноста там ) е по-сигурна от Хим и Монбат /тогава на около 9-9.50/ . )
                          Сега аз споря с теб че доходноста на инвестицията в ЛОМСКО ) , ще е по-доходоносна за същия времеви период от която от трите си избереш CORP, FIB, KAO ))
                          Подкрепям те на 1000% Майна, имам от Ломско и други ликвидни, но ми се струва че тук е потенциала. Не препоръчвам нищо и на никой
                          Не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майната
                            .....
                            Сега аз споря с теб че доходноста на инвестицията в ЛОМСКО ) , ще е по-доходоносна за същия времеви период от която от трите си избереш CORP, FIB, KAO ))
                            и аз това му казах на ...ммм-амата)))
                            даже му споменах защо - като закъсат банките - хората пият...)
                            а бе, те и без друго пият, дано не се налага да прекаляват))

                            Коментар


                            • Куроператор Пуснато на: 18 Дек 2007 19:08 Заглавие:

                              --------------------------------------------------------------------------------

                              Слънчев вятър написа:
                              Emi Kuroperarore, che to ako smiatam che niamat bydeshte shtiah da gi izliuskam kato dei-tredar oshte na pyrviq den sled IPO-to s garantirana pechalba bate, shtoto moita sredna e 12 stotinki pod srednata za IPOto, no si sedia i si chekam MOnbat da stane 35 stoto togava Lomsko shte e 4,5 primerno razbira se ...
                              a koia druga pozicia bi mi preporychal ako osvoboda resursa si ot Lomsko, kakto predlagash ?
                              saglasen sym che niama mqsto za santimentalnosti ...
                              imam izfuchkani akcii /primerno org nad 800/ ama ne go kazvam, shtoto tova obezkurajava horata koito ne sa isfuchkali, i ne obicham da zloradstvam, vijdash kak vseki se drazni za shtialo i neshtialo, a i ot greshki nikoi ne e zastrahovan razbira se, az pa nai-malko v tova chislo...
                              kato sme trygnali da govorime na taia tema, kakvo shte kajesh pyk za ZHB ??? /ne sym igral tam../


                              Lomsko mnogo me samniavat neshto, triabva da ti kaja. Nad 3.50 taia akcia ne triabva daje i da se pipa, zashtoto ne gi znaesh Prokopievi kak i na kogo shte ia prodadat kompaniata prez 2008. Ako prehvyrliat capitala prez borsata e savsem normalno da ima premia nad borsovata cena, ama na tia moje li da se viarva....
                              Puk i gledai sega kolko hora precakaha s tia 20% deto gi pusnaha. V momenta veche mojesh da si kupish akcii na po-niska cena.

                              Inache na tezi niva dobri sa CORP, FIB, KAO... i si zaslujavat kato pozicii mnogo poveche ot Lomsko Pivo. ZHB ne sam gi gledal vuobshte!


                              Преди 7-8 месеца когато излизаше ИПО на ПИБ ) Куре ти спореше с мен , че доходноста там ) е по-сигурна от Хим и Монбат /тогава на около 9-9.50/ . )
                              Сега аз споря с теб че доходноста на инвестицията в ЛОМСКО ) , ще е по-доходоносна за същия времеви период от която от трите си избереш CORP, FIB, KAO ))
                              Умереният риск винаги печели ! ))))))

                              Коментар


                              • афтъре така е, а и днеска измежду всички акции Ломско май не е паднало много

                                Коментар

                                Working...
                                X