IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Niama znachenie kolko e narastnal "Prihod ot produkcia", zashtoto az 2007 sam ia smetnal kato obshti prihodi i na baza na tozi kraen oborot sa smetnal 2008 bez da davam vutreshna razbivka.

    No, dobre, shte go promenia oborota da narastva s 30%, a EBITDA margin shte e po-visok ot tazi godina, zashtoto shte gledat da podurjat dobra profitabilnost, za da ia shitnat. Ako ia kupuva chujda pivovarna, niama da plati poveche ot 10x - 11x EBITDA (s vkluchena premia). Firmata obache e mnogo malka i ne e zaduljitelno da e chujd kupuvach.

    Prez juni firmata veche triabva da turguva na EBITDA 2008E i otchasti na ochakvaniata za 2009. Zatova pri prodajbata sa dal teglo 60% na 2008 i 40% na 2009. Pri razlichnite stoinosti se poluchava prodajna cena 4.79 - 5.30

    Коментар


    • Другото което се набива много приятно на очи е че очакват да вдигнат още марджина -до 26%, при положение че и без това през 2007 си е бил доста доста висок за индустрията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от EquityPrivate
        Първоначално изпратено от kubrat

        5% ръст на приходите не ми изглежда много реалистично. При ръст от 30% и EBITDA 2.3 млн. нещата ще изглеждат доста по-различно.
        I az taka si misleh za 2007, no vijdash kakvo sa napravili. Te dori i s inflaciata ne sa rastiali.
        Не е ли по коректно при прогнозата за приходите за 2008 да изключим приходите в графа други?

        Приходи от продукция 2007г. - 6024хил. 2006г. - 4507хил. т.е над 30% ръст.
        Не-заслужил инвеститор

        Коментар


        • Знам, знам, просто кратко разяснение за тези от нас които не виждат по-далече от носовете си

          Успех, Кубрате

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kalo
            Първоначално изпратено от kubrat
            Първоначално изпратено от EquityPrivate
            Malko sam ozadachen ot rasteja na oborota, no OK kato profitabilnost.

            5% ръст на приходите не ми изглежда много реалистично. При ръст от 30% и EBITDA 2.3 млн. нещата ще изглеждат доста по-различно.
            На практика същото го има и от 2006 до 2007 - макар на пръв поглед ръстът в приходите да е минимален, всъщност ръстът в приходите от основна дейност е 1.5 млн или 34% спрямо 2006 - 5% излгеждат смешно като прогноза. Екуйти, както виждаш, бая са надминали инфлацията, колото и висока да е била
            Е, аз тези 30% не съм си ги изсмукъл от пръстите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat
              Първоначално изпратено от EquityPrivate
              Malko sam ozadachen ot rasteja na oborota, no OK kato profitabilnost.

              5% ръст на приходите не ми изглежда много реалистично. При ръст от 30% и EBITDA 2.3 млн. нещата ще изглеждат доста по-различно.
              На практика същото го има и от 2006 до 2007 - макар на пръв поглед ръстът в приходите да е минимален, всъщност ръстът в приходите от основна дейност е 1.5 млн или 34% спрямо 2006 - 5% излгеждат смешно като прогноза. Екуйти, както виждаш, бая са надминали инфлацията, колото и висока да е била

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat

                5% ръст на приходите не ми изглежда много реалистично. При ръст от 30% и EBITDA 2.3 млн. нещата ще изглеждат доста по-различно.
                I az taka si misleh za 2007, no vijdash kakvo sa napravili. Te dori i s inflaciata ne sa rastiali.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                  Malko sam ozadachen ot rasteja na oborota, no OK kato profitabilnost.

                  5% ръст на приходите не ми изглежда много реалистично. При ръст от 30% и EBITDA 2.3 млн. нещата ще изглеждат доста по-различно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kalo
                    Добър както се очакваше - все пак нищо кой знае какво не се е случило последните 2 месеца, пък и имайки предвид че зимата си е слаб сезон...Все още силно подценена компания - особено с прогнозирания ръст на печалбите...зависи и от Прокопитата докъде ще ни докарат
                    Аз отдавна съм казал че трябва да скачаме от радост при всеки нов магазин на Кауфланд -
                    "колкото повече - толкова повече"
                    Мечо Пух
                    Не-заслужил инвеститор

                    Коментар


                    • С прокопитата ще я прокопсаме!!! :-)

                      Коментар


                      • Добър както се очакваше - все пак нищо кой знае какво не се е случило последните 2 месеца, пък и имайки предвид че зимата си е слаб сезон...Все още силно подценена компания - особено с прогнозирания ръст на печалбите...зависи и от Прокопитата докъде ще ни докарат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                          Malko sam ozadachen ot rasteja na oborota, no OK kato profitabilnost.

                          Смятам, че си бяха отличници през изминалата година, надявам се 2008 пак да са такива, особенно ако "заграбят" повече пазар в Румъния.

                          Не е препоръка за покупко/продажби ...

                          Коментар


                          • Malko sam ozadachen ot rasteja na oborota, no OK kato profitabilnost.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KOSTJUMAR
                              Не точно. В м12 печалбата намалява заради приспадане на дължими данъци.
                              а, да ... моя грешка

                              Коментар


                              • Не точно. В м12 печалбата намалява заради приспадане на дължими данъци.

                                Коментар

                                Working...
                                X