IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дали пък не искат да го продадат на цена много по висока от пазарната без да плащат данъци?

    НЕ Е ПРЕПОРЪКА

    Коментар


    • аааа сега разбрах
      продавач е не Агро нещо си на Енемона, а клиент на посредник
      клиент на този посредник купи огромен пакет на цена 4 лв.

      мисля, че се опитва отчаяно да избяга от позицията, защото не иска да вкарва още пари в това дружество (чрез увеличението на капитала), защото може би предусеща, че няма да изкара добри пари за правата.......

      аз по принцип от тази позиция не бих купил поради яката конкуренция в сектора и дори права на 0,1 стотинка не бих купил, но кой ли ме пита

      Не е препоръка за покупка или продажба на акции.

      Коментар


      • аз ще гледам
        не вярвам че имат шанс в менгемето между Загорка, Ариана, Каменица, Бекс, Шуменско, Холстейн и т.н.
        не го вярвам
        пожелавам им късмет

        Коментар


        • Абе тия умнци си имат нещо впредвид. Според мен ще мине между 4,50 и 5 лева ама да видим, поне е скоро

          Интересна седмица се очертава за това Ломско обаче без съмнение, няма да се скучае.

          Абе да не би да почва някой да купува Ломско и вече да е събрал 5,5 процента?

          НЕ Е ПРЕПОРЪКА

          Коментар


          • по-скоро - не!

            изразявам лично мнение, разбира се ... ама и тез` убавци един range са измислили ... амбициозно

            Коментар


            • Съгласно заявление от ИП София Интернешънъл Секюритиз АД за регистрация на емисия на смесен закрит аукцион при условията на Приложение № 11 от Правилника на БФБ-София АД и нареждане на директора по Търговия на основание чл.3, ал.4 от Приложение № 11 уведомяваме, че предлагането на Ломско пиво АД-Лом ще стартира при следните параметри:
              Дружество: Ломско пиво АД-Лом;
              ISIN код на емисията: BG1100043071;
              Борсов код: *LOMSKO1;
              Инвестиционен посредник: ИП София Интернешънъл Секюритиз АД;
              Борсов посредник: Ивайло Нецов Томов № 16006;
              Брой акции, предложени за продажба: 200 000 /двеста хиляди / броя акции;
              Определена пазарна партида за търговия: 1 лот = 1 акция;
              Лимитирана цена на една пазарна партида: мин. – 3.80 /три лева и осемдесет ст./лв., макс. – 5.32 /пет лева тридесет и две ст./;
              Начална дата на публичното предлагане: 05.06.2008г.;
              Крайна дата на публичното предлагане: 06.06.2008г.;
              Поръчката е за сметка на клиент;
              Предлагането ще се осъществи посредством регистрация на листинг “LIST” в системата за търговия на борсата.
              Съгласно заявление от ИП София Интернешънъл Секюритиз АД за регистрация на емисия на смесен закрит аукцион при условията на Приложение № 11 от Правилника на БФБ-София АД и нареждане на директора по Търговия на основание чл.3, ал.4 от Приложение № 11 уведомяваме, че предлагането на Ломско пиво АД-Лом ще стартира при следните параметри:
              Дружество: Ломско пиво АД-Лом;
              ISIN код на емисията: BG1100043071;
              Борсов код: *LOMSKO;
              Инвестиционен посредник: ИП София Интернешънъл Секюритиз АД;
              Борсов посредник: Ивайло Нецов Томов № 16006;
              Брой акции, предложени за продажба: 50 000 /петдесет хиляди / броя акции;
              Определена пазарна партида за търговия: 1 лот = 1 акция;
              Лимитирана цена на една пазарна партида: мин. – 3.80 /три лева и осемдесет ст./лв., макс. – 5.32 /пет лева тридесет и две ст./;
              Начална дата на публичното предлагане: 05.06.2008г.;
              Крайна дата на публичното предлагане: 06.06.2008г.;
              Поръчката е за собствена сметка;
              Предлагането ще се осъществи посредством регистрация на листинг “LIST” в системата за търговия на борсата.
              Някой иска да се отърве - ще бъде интересно дали ще мине сделка в ценовия рейндж.
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cobos4o
                Първоначално изпратено от Novaka_Bull
                Първоначално изпратено от cobos4o
                Нов въпрос!
                Не мога да схвана логиката за търговия с тия права. Имаш акции - имаш права, какъв е смисъла да купуваш само права, ако нямаш акциите?
                Т.е. ако аз купя права, а нямам толкова акции, какво става?
                ако си купиш още права можеш да ги използваш да си купиш акции по 3 кинта
                Ехеее! Значи кльопваш си права без да имаш акции и се нагушваш с новите от по 3 кинта - супер!

                А дали ще се запише цалата емисия, как мислите?
                XAXAXA... i sled "kliopvaneto" na pravata, cenata/akcia otiva kum emisionnata ot uveli4enieto,a moje i pod neq.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cobos4o
                  Първоначално изпратено от Novaka_Bull
                  Първоначално изпратено от cobos4o
                  Нов въпрос!
                  Не мога да схвана логиката за търговия с тия права. Имаш акции - имаш права, какъв е смисъла да купуваш само права, ако нямаш акциите?
                  Т.е. ако аз купя права, а нямам толкова акции, какво става?
                  ако си купиш още права можеш да ги използваш да си купиш акции по 3 кинта
                  Ехеее! Значи кльопваш си права без да имаш акции и се нагушваш с новите от по 3 кинта - супер!

                  А дали ще се запише цалата емисия, как мислите?

                  sigurno

                  emisiata ne e goliama

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull
                    Първоначално изпратено от cobos4o
                    Нов въпрос!
                    Не мога да схвана логиката за търговия с тия права. Имаш акции - имаш права, какъв е смисъла да купуваш само права, ако нямаш акциите?
                    Т.е. ако аз купя права, а нямам толкова акции, какво става?
                    ако си купиш още права можеш да ги използваш да си купиш акции по 3 кинта
                    Ехеее! Значи кльопваш си права без да имаш акции и се нагушваш с новите от по 3 кинта - супер!

                    А дали ще се запише цалата емисия, как мислите?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cobos4o
                      Нов въпрос!
                      Не мога да схвана логиката за търговия с тия права. Имаш акции - имаш права, какъв е смисъла да купуваш само права, ако нямаш акциите?
                      Т.е. ако аз купя права, а нямам толкова акции, какво става?
                      ако си купиш още права можеш да ги използваш да си купиш акции по 3 кинта

                      Коментар


                      • Нов въпрос!
                        Не мога да схвана логиката за търговия с тия права. Имаш акции - имаш права, какъв е смисъла да купуваш само права, ако нямаш акциите?
                        Т.е. ако аз купя права, а нямам толкова акции, какво става?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cymru
                          Първоначално изпратено от cobos4o
                          Първоначално изпратено от cymru
                          Първоначално изпратено от cobos4o
                          А акционерите ще имат ли право да запишат от новите акции по емисионна?
                          А ти как мислиш?
                          Аз мисля, че ще имаме, но не съм запознат с механизма на това записване и затова питам.
                          Срещу всяка акция ти се издава право. С три права можеш да запишеш една акция и да платиш 3 лв. Ако искаш можеш да си продадеш правата в срока за търговия с тях - при сегашна цена на акцията сигурно едно право ще е 10-15 ст.
                          Ясноооо, БЛАГОДАРЯ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cobos4o
                            Първоначално изпратено от cymru
                            Първоначално изпратено от cobos4o
                            А акционерите ще имат ли право да запишат от новите акции по емисионна?
                            А ти как мислиш?
                            Аз мисля, че ще имаме, но не съм запознат с механизма на това записване и затова питам.
                            Срещу всяка акция ти се издава право. С три права можеш да запишеш една акция и да платиш 3 лв. Ако искаш можеш да си продадеш правата в срока за търговия с тях - при сегашна цена на акцията сигурно едно право ще е 10-15 ст.
                            Не-заслужил инвеститор

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru
                              Първоначално изпратено от cobos4o
                              А акционерите ще имат ли право да запишат от новите акции по емисионна?
                              А ти как мислиш?
                              Аз мисля, че ще имаме, но не съм запознат с механизма на това записване и затова питам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cobos4o
                                А акционерите ще имат ли право да запишат от новите акции по емисионна?
                                А ти как мислиш?
                                Не-заслужил инвеститор

                                Коментар

                                Working...
                                X