IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Продажбите при пивоварите имат сезонен характер - през зимата са по-слаби, през ляотто се засилват. Всичко зависи и от времето - имам предвид дали е студено или топло. Има и други фактори като световни първенства по футбол.
    Според мене не може да се каже още от сега колко точно ще са продажбите за цялата година и колко ще бъде ръста. Грубо може да се пресметне, че ако тенденцията от меналата година се запази, продажбите за цялата година може да дастигнат между 93 000 и 120 хиляди хектолитра. Всичко обаче е много относително, трябва да мине поне половината от годината, за да очертае трайна тенденция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bond
      57.73 са проценти, 20-те също
      Значи ли това че тази година ще очакваме към 140 000 хектолитри ?!?
      или ръста им е епизодичен???

      знае ли некой каде да си сваля проспекта?

      честно казано се интересувам много от това предприатие защото близак роднина има малко акции от едно време ... иначе засега лично съм скептик

      Коментар


      • 57.73 са проценти, 20-те също

        Коментар


        • Ръстът в продажбите на компанията за първите четири месеца е 57.73 спрямо същия период на миналата година. Ръстът пък тогава е бил малко над 20 процента.

          Коментар


          • Парвото дето гъгъла изплю ...

            За тази година се предвиждат инвестиции за 800 хил. лв., с които да бъдат закупени нови машини за бутилиране и опаковане, тъй като сегашното оборудване е остаряло и не може да поеме капацитета на производството, поясни Прокопиев. За последните две години инвестициите са били на стойност 2.5 млн. лв.

            "Ломско пиво" има капацитет за 170 хил. хектолитра годишно, със смяната на оборудването той ще се увеличи леко. Компанията държи 1.5% пазарен дял в България с произвежданите от нея "Шопско пиво", "Алмус", "Алма" и "Амброзиус".

            http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=334043

            Коментар


            • За 2006 г. Ломско пиво са продали 78 695 hl, а за четирите месеца на тази година 23 076

              Коментар


              • Първоначално изпратено от La Costa
                Първоначално изпратено от B.Graham
                Първоначално изпратено от La Costa
                Дано този път справедливата цена на Бенчмарк е по-справедлива отколкото тази при изба Тодоров.
                При "Тодоров" цената на Бенчмарк беше справедлива."Несправедлива" я направиха тези които участваха в ИПО-то.
                А според тебе къде точно остава ролята на мениджъра на ИПОто?

                P. S. Никога не съм притежавал акции на изба Тодоров, но следя случая с интерес.
                Там Бенча продаваха себе си ... много ясно че скъпо. Тука май ще купуват и им се иска да купат бирата евтинийка ... само не знам как че се разбират и с Пощата. Странен ми е тоа избор за смесен и закрит аукцион щото може да им се изплъзне от контрол ситуациата.
                Се си мисля че прилъгват енемонци колко им е евтина бирата хехе ... ама и ониа ако вържат че има гювеч яко после.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham
                  Първоначално изпратено от La Costa
                  Дано този път справедливата цена на Бенчмарк е по-справедлива отколкото тази при изба Тодоров.
                  При "Тодоров" цената на Бенчмарк беше справедлива."Несправедлива" я направиха тези които участваха в ИПО-то.
                  А според тебе къде точно остава ролята на мениджъра на ИПОто?

                  P. S. Никога не съм притежавал акции на изба Тодоров, но следя случая с интерес.

                  Коментар


                  • за да струва 10 милиона ломско трябва да прави поне 10 000 000 / (50*2) = 100 000 хектолитара годишно

                    черпа бира ако некой намери инфо колко верно прават

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от zefir
                      Първоначално изпратено от VKVK
                      pri tazi cena tova oznachava li che pazarnata stoinost na drujestvoto e 10 mln. leva?
                      Не знам как са смятали от бенчмарка тази справедлива стойност ама е лесно да се види от минали сделки на балканите и ЕС колко на капацитет хектолитър е плащано и така да се види пазарна стойност.
                      Са порових и гледам в ЕС плащат около 100 евра на хектолитър а за балканите само около 50 евра.
                      Знае ли некой колко произвежда това Ломско за година?
                      zefir засега само това инфо от инвестора дава индикации :

                      Ломско пиво АД отчита продажби на 6 177 хектолитра бира за март 2007 г. и 14 052 хектолитра за първото тримесечие, което съответства на 1,58% пазарен дял.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VKVK
                        pri tazi cena tova oznachava li che pazarnata stoinost na drujestvoto e 10 mln. leva?
                        Не знам как са смятали от бенчмарка тази справедлива стойност ама е лесно да се види от минали сделки на балканите и ЕС колко на капацитет хектолитър е плащано и така да се види пазарна стойност.
                        Са порових и гледам в ЕС плащат около 100 евра на хектолитър а за балканите само около 50 евра.
                        Знае ли некой колко произвежда това Ломско за година?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the.perch
                          Казано честно не съм фен на този тип бири (аз ги наричам разтвори на водна основа...), но не е в това въпросът. Големите играчи се опитват да завладеят точно този сегмент от пазара, а именно - най-ниския. Продуктите им макар, че не струват (и за тях важи горното определение) със сигурност разполагат с доста други пазарни предимства (маркетинг, реклама, дистрибуция и др.)
                          Заинтригува ме това изказаване не в икономическата или политическата му част, а в технологичната и гастрономическата. То човек се учи цял живот. Моля за малко повече информация за "другия тип бири" , тези , които не са "разтвори на водна основа". Изобщо на каква друга основа разтвори има - имам предвид питиетата. Защото и уважаваният "the.perch" считам че също е "Разтвор на водна основа". То такъв е животът в това му проявление.
                          Та уважаеми " the.perch", дай малко информация по въпроса. Ще ни бъде полезно. Тука от маржове и прогнози не можем да разберем "разтвори на каква основа" да си пийваме.
                          agrig

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the.perch
                            Казано честно не съм фен на този тип бири (аз ги наричам разтвори на водна основа...), но не е в това въпросът. Големите играчи се опитват да завладеят точно този сегмент от пазара, а именно - най-ниския. Продуктите им макар, че не струват (и за тях важи горното определение) със сигурност разполагат с доста други пазарни предимства (маркетинг, реклама, дистрибуция и др.)
                            Nesto se barkash ..golemite vaobste ne se opiutwat da zawladqwat niskia segment))),zastoto ne se pe4eli ot nego..tam samo s e prawqt obemi..s mnogo malka pe4alba
                            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                            Коментар


                            • Аз смятам,че тази акция няма нищо общо с Тодоров.А ето защо смятам така.

                              1.Мажоритаря е стабилен.

                              2.Секторът е окрупняващ се и вероятно не след дълго компанията ще бъде купена от голяма пивоварна,доколкото разбирам от разни интервюта, това заявяват и мениджърите,че са имали разговори,но засега не са се разбрали за цената.Вероятно с листването търсят по-висока цена.

                              3.За разлика от Тодоров,където имаше вторично предлагане,тук имаме аукцион,тоест има шанс цената от него да е приемлива за инвеститори и спекуланти, а това е добро однование да се очаква цената след ипо-то да не пада,въпреки,че кой знае,но така си мисля.

                              4.Не на последно място,тук освен Бенча е и Пощата,а според мен това е добър знак.

                              5.На последно място,но не и по важност,Енемона ще прави много голямо ипо , поради това не смятам ,че ще допусне с Ломско нещата да се скофтят,дори напротив, защото понякога имиджа е много важен.


                              ПС
                              А и имам усещането,че в момента пазара е бичи,и това дава по-добър шанс за прием на една такава компания,отколкото преди месец или два да речем :


                              Излишно е да споменавам,че това са си мои разсъждения,необвързващи никого с нищо,нали така Абе хайде да кажа.Написаното не е препоръка.Участиeто или не в това ипо си е лична работа на всеки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от La Costa
                                Дано този път справедливата цена на Бенчмарк е по-справедлива отколкото тази при изба Тодоров.
                                При "Тодоров" цената на Бенчмарк беше справедлива."Несправедлива" я направиха тези които участваха в ИПО-то.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X