IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алфа Ууд България АД (AL1 / TICHA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз тая Тичка, много съм я гледал навремето(преди 5-6 месеца) защото бях влезнал на 25 лв. Много сме коментирали тези заеми от акционерите (Enderby и други) Тези заеми са със лихви от по 6%, доколкот си спомням, но Тича не ги плаща текущо, вероятно се капитализират и ще се платят сега. Още тогава беше ясно че дружеството не може да носи такъв дълг(мисля че над 12 млн.лв ставаше въпрос) със тези продажби и печалби. Само лихвите на такъв дълг са 720 хил.лв, а тича отчита малка печалба от оперативна дейност.
    Явно сега е взето решение този дълг по който си длъжен да плащаш редовно да стане акционерен капитал, където нямаш фиксирани дати за плащане и нямаш срокове.
    След като се направи тази трансформация, въпросът ще бъде може ли да се осигури необходимата възвращаемост за акционерите. Ако се запази или леко нарастнат приходите и печалбите едва ли това ще е удовлетворително. Трябва много голям растеж-над 2-3 пъти от сегашните нива. Да речем да се достигне 15-20 млн.лв продажби.
    Иначе наличието на 3-пъти повече акции (620 хил.броя) без нищо да е влязло в дружеството (защото се плаща дълг) ще има силно разводняващ ефект. Въобще тези действия по преструктуриране на пасивите не носят никакви значими ползи за акционерите.
    И аз мисля че фирмата трябва да си получи своите български собственици, но не след като гърците се опитатат да издоят пазара и да излязат(избягат).

    Коментар


    • Тука предколедна дрямка се е оформила...на тези ниски нива.

      Коментар


      • skip какво стана бе бате
        --

        Коментар


        • Първоначално изпратено от longbow
          колеги, предлагам ви сметките който си правя, моля за конструктивни коментари и мнения

          предполагам, че тази година ще имат около 9,5 мил. продажби с новата машина, а през 2008 поне 11 мил. с още една нова машина.
          /за Q3 са 6,6 мил. а през 2006 и 2005 са съответно 7,3 и 8,8 мил/.
          При положение, че си погасят дълговете би трябвало да работят с норма на печалба подобна на Дървообработване BT -15 %
          /прогнозите са за 2008 18 мил. продажби печалба 2,4, а за 2009 21 мил. продажби - 3,1мил. печалба/.
          /също така компанията майка има за 2006г. 36 мил. продажби 6 мил. печалба, тоест 16,6%/

          От тук сметката ми сочи 1,65 мил. за 2008.
          при p/e-20, капитализация 33 мил.
          при 620 000 акции, цена на акция 53 лв. /след увеличението/
          при емисионна 30лв. следва че правото е 46 лв. /1 право за 2 акции/
          следователно сега целта би трябвало да е 99 лв. /53+46/,
          с това си обяснавам и разходката на цената до 65 лв.

          моля и за вашите виждания и сметки

          р.s. Алфа Ууд има 42,24% а Enderby -29.57%, при записване на тези акции ще имаме 413 740 * 71,81% = 297 120 акции,
          а това е минамалното количество при което ще имаме успешно увеличение !

          мнението ми не е препоръка за покупка или продажба, притежавам акции.
          dobre smqta6

          Коментар


          • колеги, предлагам ви сметките който си правя, моля за конструктивни коментари и мнения

            предполагам, че тази година ще имат около 9,5 мил. продажби с новата машина, а през 2008 поне 11 мил. с още една нова машина.
            /за Q3 са 6,6 мил. а през 2006 и 2005 са съответно 7,3 и 8,8 мил/.
            При положение, че си погасят дълговете би трябвало да работят с норма на печалба подобна на Дървообработване BT -15 %
            /прогнозите са за 2008 18 мил. продажби печалба 2,4, а за 2009 21 мил. продажби - 3,1мил. печалба/.
            /също така компанията майка има за 2006г. 36 мил. продажби 6 мил. печалба, тоест 16,6%/

            От тук сметката ми сочи 1,65 мил. за 2008.
            при p/e-20, капитализация 33 мил.
            при 620 000 акции, цена на акция 53 лв. /след увеличението/
            при емисионна 30лв. следва че правото е 46 лв. /1 право за 2 акции/
            следователно сега целта би трябвало да е 99 лв. /53+46/,
            с това си обяснавам и разходката на цената до 65 лв.

            моля и за вашите виждания и сметки

            р.s. Алфа Ууд има 42,24% а Enderby -29.57%, при записване на тези акции ще имаме 413 740 * 71,81% = 297 120 акции,
            а това е минамалното количество при което ще имаме успешно увеличение !

            мнението ми не е препоръка за покупка или продажба, притежавам акции.
            Мненията ми не са препоръка или съвет за покупко-продажба на акции

            Коментар


            • С тази капитализация е ясно в каква посока ще са въпросът е за какво време.

              Коментар


              • Тази акция ми донесе много положителни емоции за изминалите няколко месеца ,но този път според мен тия гърчета нещо са се объркали

                Коментар


                • mashina няма нужда да обесняваш.Трай си.Когато тръгне ще е късно за покупки.Е верно грък е мажоритаря мамка му

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ
                    Леле тия мишоци няма да могат да съберат пари за увеличението. При тия мижави резултати не знам кой ще им се хване. Но ще видим, ако поживеем.
                    ti shto gledash absolutnite stoinosti? Na tichkata kapitalizaciata e okolo 10 mio. BGN i kakto kaza kolegata prihodi nad 6 Mio. Sega sa kupili nova mashina za 1 mio. Euro i ot 2008 pochva da raboti za PDCH. Neka si pogasiat zaduljeniata. Edinstvenoto losho, koeto machka akciata e, 4e majoritaria e gruk. A kakto znaeme ot vizantijci dobro ne sme vidiali. Dano da reshat da napraviat free-floata nad 50% ta da doide niakoi i da gi mahne
                    Shte vidime kakvo shte stane tuka

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ПИЧ
                      Леле тия мишоци няма да могат да съберат пари за увеличението. При тия мижави резултати не знам кой ще им се хване. Но ще видим, ако поживеем.
                      e kakvo 6 mln prodajbi i kapitalizaciq v momenta okolo 10 mln.
                      ne e tolkova zle

                      Коментар


                      • Леле тия мишоци няма да могат да съберат пари за увеличението. При тия мижави резултати не знам кой ще им се хване. Но ще видим, ако поживеем.

                        Коментар


                        • http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=404895
                          Лешояда е търпелива птица

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko
                            Някой знае ли как ще увеличават капитала със собствени средства или ще набират от борсата ?
                            В БФБ-София АД е постъпила следната информация от Алфа Ууд България АД-Долни Чифлик /TICHA/:
                            На проведено заседание на Съвета на директорите на Алфа Ууд България АД-Долни Чифлик от 06.12.2007 год. са приети следните решения:
                            - Увеличава капитала на “Алфа Ууд България” АД, гр. Долни Чифлик, от 206 870 лева на 620 610, чрез издаване на нови 413 740 акции с номинална стойност 1 лев и емисионна стойност 30 лева всяка. Капиталът на дружеството ще бъде увеличен само ако бъдат записани и платени най-малко 297 120 нови акции.
                            На основание чл. 112б, ал. 2 ЗППЦК, право да участват в увеличението на капитала имат лицата, придобили акции най-късно 7 дни след датата на обнародване на съобщението за публично предлагане в “Държавен вестник” по чл.92а, ал.1 от ЗППЦК.
                            Срещу всяка съществуваща към края на посочения срок акция се издава 1 /едно/ право, даващо възможност за записване на 2 нови акции. Всяко лице може да запише най-малко една нова акция и най-много такъв брой акции, който е равен на броя на придобитите и/или притежавани от него права, умножен по две;
                            - Постъпленията от увеличението на капитала да се използват по следния начин: за покриване на задължения на “Алфа Ууд България” АД към кредиторите Enderby Services Limited и Alfa Wood A.E.B.E. – 10 659 512 лева, представляващи 86.25 % от постъпленията; за инвестиция в нови технологии за рационално използване на енергийните ресурси и затваряне цикъла на производството – 1 700 000 лева, представляващи 13.75 % от постъпленията.
                            - Избира и овластява Обединена българска банка АД, за инвестиционен посредник, който да обслужва увеличението на капитала на Дружеството по реда и при условията на решението по т. първа от този протокол;
                            - Упълномощава Константинос Ангелос Цупелис, член на Съвета на директорите и прокурист на дружеството да предприеме всички правни и фактически действия по увеличаване капитала на “Алфа Ууд България” АД, в изпълнение на решението на Съвета на директорите."

                            Ако става въпрос за това увеличение...

                            Коментар


                            • Някой знае ли как ще увеличават капитала със собствени средства или ще набират от борсата ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от longbow
                                явно никой не чете отчетите и допълненията към тях... а там черно на бяло пише увеличение накапитала през Q4

                                Ами то е написано ама кой да чете.Трай си !!

                                Коментар

                                Working...
                                X