IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каолин АД (6K1 / KAO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 12.5 лв. е минимална емисионна цена
    метода на предлагането е букбилдинг
    водещ мениджър е Булбанк

    http://investor.bg/?id=48731

    дружеството ще има 25.4 млн. акции по минимум 12.5 лв. това прави 317.5 млн. лв. капитализация

    Каолин очаква между 20 и 30% ръст на приходите от продажби за 2007 г.
    http://investor.bg/?id=48681

    Коментар


    • очаквах 8.00-10.50

      Коментар


      • 62 500 000 лв за по-малко от 20 % много ми се вижда на пръв поглед и на мен. Но по-добре първо да видим проспекта.

        Коментар


        • Ами аз ги смятам 20 млн. акции плюс 5 млн. на 25 млн. по 12.5 лв., не е ли много?

          Коментар


          • На свое заседание от 04.04.2007 г. Комисията за финансов надзор взе следните решения :

            1. Потвърди проспект за първично публично предлагане на емисия акции, издадена от „Каолин” АД в резултат увеличаване капитала на дружеството. Емисията е в размер на 5 000 000 броя обикновени акции с номинална стойност от 1 лв. всяка и емисионна стойност от 12.50 лв. всяка.

            Основните насоки за развитието на дружеството в близките години са увеличение капацитета на основните производствени мощности за производство на каолин, кварцови пясъци, продукти за строителството, варовици и обогатяване на гамата продукти с добавена стойност на базата на индустриалните минерали, свързано основно със секторите на строителството, химическата промишленост, керамите и др.

            Дружеството има двустепенна система на управление, като председател на надзорния съвет е Константин Ненов, а председател на управителния съвет и главен изпълнителен директор е Александър Прокопиев.
            Основни акционери на дружеството са „Алфа Финанс Холдинг” АД, притежаващо 86.1% от капитала и „Mouve Clover”Ltd, Великобритания с 12.5% от капитала.

            Коментар


            • А каква е тя? Аз лично нищо не съм чул.

              Коментар


              • Каква цена очаквате за тези акции,имаики предвид информацията до момента?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nino
                  На закрития аукцион имаш миним. цена определена от мажоритаря. Ти трябва да предложиш цена по- висока от тази, но без да виждаш цената, която предлагат другите участници в аукциона.
                  И при bookbuilding-а има мин. цена и аз трябва да предложа по-висока без да мога да виждам цените, които предлагат другите. Каква е разликата? Къде си правя предложението при закрития аукцион? При посредника ли?

                  Коментар


                  • Каква е разликата между закрития аукцион и bookbuilding? Едно и също ли е? При закрития аукцион всички плащат една и съща цена - цената на отсичане?

                    Коментар


                    • На закрития аукцион имаш миним. цена определена от мажоритаря. Ти трябва да предложиш цена по- висока от тази, но без да виждаш цената, която предлагат другите участници в аукциона.

                      Коментар


                      • значи преди малко четох статията в тоя сайт как протича едно ИПО на БФБ, закрит смесен аукцион. Ако правилно съм схванал тя цената пак е един вид пазарна, т.е. определя се поръчките на купувачите. Или някъде бъркам нещо?

                        Коментар


                        • И сега какво трябва да пазарувам през други Кобоси? Много тъпо..... Иначе честито за новите акции.

                          Коментар


                          • След ИПО-то ще трябва да купуваш по пазарни цени, които ще са по-високи.

                            Коментар


                            • извинявайте за тъпия въпрос, всъщност той не е толкова свързан с Каолин. Какво е предимството или изгодата да участваш в IPO - то в сравнение с купуване на акции непосредствено (2-3 дена) след това?

                              Коментар


                              • Русенският окръжен съд вписа увеличението на капитала на Каолин от 3.4 на 20..42 млн. лв., което беше направено за сметка на резервите на дружеството, стана ясно от съобщение на борсата във вторник. Освен това е вписано и решението на общото събрание на компанията настоящите акционери да нямат право да запишат акции от последващото увеличение на капитала до 30 млн. лв., което ще се извърши чрез първично публично предлагане на акции на борсата.

                                Източник: Дневник

                                Коментар

                                Working...
                                X