IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медийни Системи АД (5MS / MEDIAS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Oikumen
    За продажба бяха регистрирани 2 000 000 бр. акции. Продадени са 300 000. Защо обявяват за 15% от общия капитал. Ако може малко пояснеия. Благодаря!
    За търговия на БФБ се регистрира целия капитал на публичното дружество, въпреки че фактически мажоритарния пакет няма да се търгува!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivan4o Iotata
      Ами обясни ми тогава защтото явно не разбирам
      Няма проблем да продадеш веднага, след като си купил. Това е обяснението. Някои купиха за да продават още днес. Други го направиха за да хванат малка разлика, преди акциите да отидат при крайния купувач.
      И така.

      Коментар


      • За продажба бяха регистрирани 2 000 000 бр. акции. Продадени са 300 000. Защо обявяват за 15% от общия капитал. Ако може малко пояснеия. Благодаря!

        Коментар


        • За днес се бях настроил спекулативно (и както казах не го изтанцувах достатъчно добре... )
          Иначе не намирам отрасъла и предприятието за безперспективно (признавам че това е мнение само "на първо четене" щот не съм ровил достатъчно)


          с което разбира се никому не препоръчвам каквото и да е
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • --------------------------------------------------------------------------------

            Ivan4o Iotata написа:
            Медийни системи обявиха ,че емисията ,която ще пускат ще бъде от 5% до 10% днес се изтъргуваха 15% мажоритарят явно не е продал повече от обявеното , значи останалите 5% са от акции купени и продадени днес, това право го имат само и единствено брокерите, само те имат право на къси поръчки, правете си изводите кавъв балон е това дружество и вижте реално как манипулираха цената. А доколкото си спомням от медийни системи обявиха че ще правят IPO мисля си че просто проучваха настроенията и евентуалната цена


            Йотата, дори и йота от това, което си написал не е вярно. Хубаво е човек преди да се изказва да има поне минимални знания и опит!

            -------------------------------------------------------------------------------------
            Ами обясни ми тогава защтото явно не разбирам[/quote]

            Коментар


            • 3 лв. - 3.50 добре!
              Но 5 лв първия ден - да ме извиняват ама аз ще чакам да падне и на 3.50 може да помисля!

              По-ниско надали падне, защото големите пакети минаха там!
              А ако продължи нагоре - да са живи и здрави тези дето влизат на 5лв.!

              Коментар


              • възможно е,

                но далеч по-добри към дребосъците бяха CHIM.

                влезлите в CHIM сега за на +60%

                влезлите в медийни системи (не толко пъргави като Колчо) не се знае още къде са, но са отстъпули вече едни 50% печалба на ИП-тата

                Коментар


                • (хората) сигурно са полудели

                  това ли е най преспективното предприятие на БФБ???
                  или някой си мисли ,че ще забогатее много бързо

                  не е препоръка за нищо

                  Коментар


                  • Цената я определя пазара! Акцията тепърва ще поскъпва още. И Евроинс и Химимпорт, и Монбат ви се струваха скъпи!

                    Дребен съм. Влязох малко над 4 лв. Не е препоръка.

                    Коментар


                    • пичове и в щатитие е така

                      големи намазват на ИПО-та, малките влизат на високи цени.

                      това дето тук можем да участваме на аукциони на първичен пазар си е живо глезене и го използвайте, докато има.

                      останалите американски тип ИПО-та са си набутвация. американски в смисъл, че ИП-тата винаги могат да се договорят кога, на колко и как да купят при такива пускания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pana
                        Определено не беше коректно организирана спрямо дребните инвеститори днешната вторична продажба. От ТВI, нито от дружеството обявиха конкретно кога и по какъв начин ще се извърши продажбата...
                        И какво се получи, бяха продадени пакети на свои хора, както и на посредници, на 3,20 лв., а обикновените инвеститори да купуват сега на 5 лв. !!!
                        Не, благодаря!
                        Съгласен съм, че дребните играчи сме налюбени от тези врътки, ама какво да правиш?

                        От друга страна мажоритаря продаде големите пакети бързо и лесно (за 3 минути) и оттам нататък какво става с цената не го интересува на този етап!

                        Коментар


                        • Определено не беше коректно организирана спрямо дребните инвеститори днешната вторична продажба. От ТВI, нито от дружеството обявиха конкретно кога и по какъв начин ще се извърши продажбата...
                          И какво се получи, бяха продадени пакети на свои хора, както и на посредници, на 3,20 лв., а обикновените инвеститори да купуват сега на 5 лв. !!!
                          Не, благодаря!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivan4o Iotata
                            Медийни системи обявиха ,че емисията ,която ще пускат ще бъде от 5% до 10% днес се изтъргуваха 15% мажоритарят явно не е продал повече от обявеното , значи останалите 5% са от акции купени и продадени днес, това право го имат само и единствено брокерите, само те имат право на къси поръчки, правете си изводите кавъв балон е това дружество и вижте реално как манипулираха цената. А доколкото си спомням от медийни системи обявиха че ще правят IPO мисля си че просто проучваха настроенията и евентуалната цена
                            Йотата, дори и йота от това, което си написал не е вярно. Хубаво е човек преди да се изказва да има поне минимални знания и опит!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinko-rp
                              По-скоро са ги договорили на големи пакети с ТБИ и после са ги прехвърлили на своите клиенти - със съответната надбавка разбира се!!!
                              Пак не е коректно....

                              Коментар


                              • По-скоро са ги договорили на големи пакети с ТБИ и после са ги прехвърлили на своите клиенти - със съответната надбавка разбира се!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X