IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медийни Системи АД (5MS / MEDIAS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • сладка работа
    прехвърлиха се 15% на 3.20-3.35 и сега ги продават по 5

    Коментар


    • Луда работа тук ще има голямо изгаряне 8 степен

      Коментар


      • сладка работа
        прехвърлиха се 15% на 3.20-3.35 и сега ги продават по 5

        Коментар


        • Какво стана с тия акции, колеги? Как така уж ги пускат а нямаше оферти на 3 лв... Явно пак аз нещо не съм разбрал...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от justpassingby
            Tova koeto me sumustava e imenno konmurenziata ot Azia, kakto kaza njakoj po-dolu s neja ne mogat da se spravjat. Ako bjaha napravili IPO sus segashnia si predmet na dejnost (proizvodstvo na Hardware) predi 10 g. stjaha da sa nomer 1 no vremenata na hardware-a otdavna sa minali. Mediini sistemi ne e IT kompania, a proizvoditel na nesto, koeto moje da se vnese ot Azia za drebni stotinki i tova ja pravi za men ne dotam atraktivna. Startivoto P/E susto e mnogo visoko njakude kum 21 pri polojenie, che za 2006 imat pechalba kum 275 000 lv. Mnogo riskova investizia za men v srednosrochen i dulgostrochen plan, v kratkosrochgen, moje i da se izkara nesto ot poziziata, no za men riska e visok.
            Kakto razbiram kompaniata misli da testcva pazara sega i ako mine nomera da napravi edno IPO v nachaloto na godinata Zasto li mi prilicha tova mnogo na NASDAQ predi 10 g.
            Mai nikoi ot vas ne e4el 4e sled kato se prisuedinim v EU ot January 1, malko ili mnogo 6te po4nem postepenno da vuvejdame edinna protekcionisti4na politika sprqmo strani-proizvoditeli,koeto ot edna ili druga strana e predimstvo za MEDIAS. Ot druga strana 4uh 4e 6te se opitvat da raz6irqt deinostta si kato mai 6te se probvat da izdavat vestnik(nesigurna informaciq ot "slu4aini hora"). Ne vi davam preporuki ili suveti az su6to se dvoumq dali da u4astvam i zatova suzdadoh tozi komentar, prosto se 4udq dali tozi sektor nqma da e rentabilen sled vreme. A za spor nqma-pokazatelite sa ne 4ak tolkova dobri, no su6to taka znaem 4e cenata na edna akciq(i osobeno na na6iq pazar) se diktuva kakto ot tezi pokazatelite, taka i na baza bude6te o4akvaniq kato ai-dobur i aktualen primer bihme mogli da poso4im HDPAT.....
            Schitam, che dostatu4no polzotvoren moje da bude za vsi4ki nas tozi forum tui 4e da produljavame s konstruktivniq dialog.
            Sorry za latineca, no taka mi e po-udobno

            Коментар


            • Tova koeto me sumustava e imenno konmurenziata ot Azia, kakto kaza njakoj po-dolu s neja ne mogat da se spravjat. Ako bjaha napravili IPO sus segashnia si predmet na dejnost (proizvodstvo na Hardware) predi 10 g. stjaha da sa nomer 1 no vremenata na hardware-a otdavna sa minali. Mediini sistemi ne e IT kompania, a proizvoditel na nesto, koeto moje da se vnese ot Azia za drebni stotinki i tova ja pravi za men ne dotam atraktivna. Startivoto P/E susto e mnogo visoko njakude kum 21 pri polojenie, che za 2006 imat pechalba kum 275 000 lv. Mnogo riskova investizia za men v srednosrochen i dulgostrochen plan, v kratkosrochgen, moje i da se izkara nesto ot poziziata, no za men riska e visok.
              Kakto razbiram kompaniata misli da testcva pazara sega i ako mine nomera da napravi edno IPO v nachaloto na godinata Zasto li mi prilicha tova mnogo na NASDAQ predi 10 g.

              Коментар


              • Тази цена от 3лв. много завоалирано се изказаха как са я определили. Да бяха казали, че е на база кило домати на пазара по ясно и достоверно щеше да звучи.

                Коментар


                • 3 лева ми се вижда малко скъпо на базата на печалби. Ама като гледам пазара май това няма значение. А и сделката е много малка. Плюса е Ти Би Ай са ИП-то и ще купят за техните си фондове, т.е. после ще крепят цената и няма да стане като Транскарт.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от XY
                    Някой знае ли къде можем да видим някво отчетче?
                    да, и аз това се питам. пише, че са приложна част но .....

                    Коментар


                    • toest direktno na bse na po 3 leva ?

                      Коментар


                      • предполагам ,че ще ги пуснат като при HLEV и EURINS

                        Коментар


                        • niakoi imali predstava kak shte stava pazaruvaneto - puskam porachka pri nikoi posrednik ili....

                          Коментар


                          • Цената (3 лв.) е определена на базата на дисконтирани парични потоци при консвервативна прогноза, която прогноза, без да съм гледал проспекта, предполагам че е нереалистично висока
                            Ето го и него:
                            http://www.bse-sofia.bg/download/prospekt/MEDIAS/
                            Пазарът (ние) ще си каже думата.

                            Коментар


                            • Някой знае ли къде можем да видим някво отчетче?
                              Мнението не е препоръка за сделки!

                              Коментар


                              • "Цената, на която Медийни Системи ще предложи акциите при стартиране на вторичното публично предлагане, (цена за въвеждане за търговия на БФБ-София АД) ще е 3 лева за една акция."

                                Каква е тази цена на въвеждане за търговия? Моля някой запознат да обясни...
                                "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                                Коментар

                                Working...
                                X