IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
    Дундо, ще стане, как нема да стане. И под 4 може да иде. Нека се мотат още, то времето си минава па никой неще скъпи права, я като ги гледам кви цени искат да ни пробутат изобщо не съм се редил на опашка. така си мисла
    Ama s garanzia ste e pod 4 lv! Njakoj elementarni smetki:

    Pazrna kapitalizazia v momenta: 56,66 mln. lv
    Akzii sled uvelichenieto 39,95 mln
    Zena sled uvelichenieto 1,42 lv
    1,42 - 1 lv (emisionna stonjnost) = 0,42 * 5 = 2,1 lv pravo ....

    kude sa segashnite niva, kude sa realnite zeni .... Spete spokojno deza i nashia chas ste dojde

    Коментар


    • Както си пише в проспекта, за да е успешно увеличението, трябва да са записани поне 25мил. акции, така че ние зор нямаме - мажоритарят да му мисли :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от аналгина
        Още повече, че както май прочетох някъде, се цели фрии флот от 40% някъде. Ако това действително стане ще има сериозно изсипване от мажаритаря по някое време, пък било то и на аукциона за неизползваните права.
        Да и аз мисля че това беше идеята на мажоритаря....въобще целия шум преди увеличениет и качването до 19.80 беше с цел да се надуе цената на правата.....да ама не. Пазарът си знае работата. Въобще все повече и повече заприличваме на нормален капиталов пазар. Тарикатите скоре ще хванат гората.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
          Дундо, ще стане, как нема да стане. И под 4 може да иде. Нека се мотат още, то времето си минава па никой неще скъпи права, я като ги гледам кви цени искат да ни пробутат изобщо не съм се редил на опашка. така си мисла
          Още повече, че както май прочетох някъде, се цели фрии флот от 40% някъде. Ако това действително стане ще има сериозно изсипване от мажаритаря по някое време, пък било то и на аукциона за неизползваните права.

          Коментар


          • Дундо, ще стане, как нема да стане. И под 4 може да иде. Нека се мотат още, то времето си минава па никой неще скъпи права, я като ги гледам кви цени искат да ни пробутат изобщо не съм се редил на опашка. така си мисла

            Коментар


            • Увеличението ще е успешно единствено заради пазарната конюнктура в момента - огромния свободен кеш (освободен от покупките на компаниите от СОФИКС), които няма къде да се вкара. А на всички е ясно, че е най-изгодно да се влезе в компания, когато тя си увеличава капитала си. Освен това и несигурността породена от очакванията за възможна пазарна корекция...

              Иначе соц комбината е пълна скръб - изключително амортизирана база, никаква идея за съвременни екологични стандарти, производството дори и не искам да го коментирам... (говоря от лични впечатления - добре познавам Свищов).


              Само изказвам мнение!

              П.С. ако цените на правата паднат много (според моите представи) и аз бих купил... все пак всички гоним резултати, а не само покачване на адреналина.


              Успехи на всички!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                Taka e Дундо, верна е оная приказка - каквото си е надробило едно дружество, това и ще си сърба. Сега пишат статии, ще пишат как нема да пишат, като са продали 300 права, .... Аз бих взел права ако са под 5-5,50 лв. Иначе - твърдо не. Съжалевам, ама така е.
                Tuka na edno mnenie a?Ami ne znam za 5 ama pod 4 i az bih proqvil interes i da znae6 nakraq taka 6te stane.Estestveno tova si e samo oe mnenie ama da vidim

                Коментар


                • Taka e Дундо, верна е оная приказка - каквото си е надробило едно дружество, това и ще си сърба. Сега пишат статии, ще пишат как нема да пишат, като са продали 300 права, .... Аз бих взел права ако са под 5-5,50 лв. Иначе - твърдо не. Съжалевам, ама така е.

                  Коментар


                  • abe tiq nqma li da se razberat s kolko 6te uveli4avat proizvodstvotobe6e purvo 6te utroqvatposle be6e udvoqvane do 110hil tona, a uk sega vij kakvi statii samo da dadat tlasuk na turgoviqta s akcii i zpisvaneto na akciite ot uveli4enieto)Spoko 6te bude uspe6no za6toto naistina frmata e interesna i ima razvitie,no puk cenata na pravata 6te vidite kakva 6te e kum kraq na meseca ili na aukciona6te si govorim pak
                    Nqmam interes i ne pravq preporuki za kakvoto i da e

                    Коментар


                    • Свилоза АД-Свищов планира изграждането на предприятие за производство на хартия. Това заяви вчера Красимир Дачев, председател на Съвета на директорите на дружеството, по време на пресконференция в Свищов.

                      Според Дачев за изграждането на предприятието ще са необходими инвестиции в размер на 150-200 млн. евро като по негови думи вече има много сериозен интерес за финансирането на проекта от международни финансови институции. Планът за изграждането на завода ще е готов до края на годината.

                      „Евентуалното изграждане на такава фабрика не касае само България, но и Балканския полуостров“, заяви Дачев. Според него на целия Балкански полуостров има недостиг на хартия и хартиени продукти, като новата фабрика ще произвежда около 500 хил. тона хартия годишно.

                      Страните от Балканския полуостров ползват от 5 до 7 пъти по-малко хартия на глава от населението, отколкото страните от ЕС. Годишното потребление на хартия у нас е от 25 до 40 килограма на човек, докато в Чехия и Германия потреблението е около 200-250 кг на човек. В САЩ човек от населението потребява 350 килограма.

                      Фабриката ще се базира основно на отпадъчната хартия, която ще се получава при разделното събиране на отпадъците. Според Дачев в бъдеще, когато разделното събиране на отпадъците се наложи в България, отпадъчната хартия няма да има къде да се реализира у нас, като тя и в момента се изнася зад граница.

                      Коментар


                      • 25 наистина е много.....виж по 15 лв. права може и да се замисля. Амо само замисля

                        Коментар


                        • Г-н Майна имате пълно основание, според мен

                          Коментар


                          • Повече от 7.50 за дружество в такова състояние /2.50за акцийка/ си е Риск ))!!
                            Умереният риск винаги печели ! ))))))

                            Коментар


                            • Да си кажа и аз, не съм ги смятал изобщо, щото мисля, че е излишно губене на време, но ги виждам много много високи тия права на 25, нема да дам толкова за тая пущина, па нека да си ги търгуват Даже се чуда дали си струва и половината на 25

                              Коментар


                              • 25 при мизерен обем....

                                Коментар

                                Working...
                                X