IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MILOM
    Българинът Кр.Дачев полита в космоса като турист13 февруари 2008 / News.dir.bg
    Свищовлията Красимир Дачев ще бъде може би първият европейски космически турист.
    „Не съм сигурен дали ще бъда първият. Има стотици записани в листата, но кои са, аз не зная. Имаше трагичен инцидент с фатален край при един от експерименталните полети в края на миналата година, загинаха трима инженери. Поради тази причина програмата малко се забавя. Това е една моя стара мечта. Моля да не се забравя, че съм бил ръководител на Национала космическа програма по време на най-големите успехи на България в тази област през 1975-90 година на миналия век. Станах втория българин след известния шампион Иван-Асен Георгиев, член на Международната академия по космическо право в Париж. Така че, имам много мотиви и още повече сантименти да ви погледна от Космоса”, коментира Красимир Дачев, цитиран от Фокус.
    Красимир Дачев е роден през 1950 година в Свищов. Председател е на УС и изпълнителен директор на „Свилоза” АД в Свищов и „Група технология на металите „А. Балевски” холдинг“ АД. Той е заместник -председател на Българската търговско-промишлена палата.
    Цената, която ще трябва да плащат космически туристи, ако искат да излязат в открития космос с организиран от московското представителство на "Спейс адвенчърс" тур, ще възлиза на 15 млн. долара, съобщи неотдавна Нюзру. В цената на услугата е включена стойността на индивидуален скафандър за туриста, който ще бъде изработен и доставен на Международната космическа станция (МКС). Освен това туристът ще трябва да премине през специална подготовка в хидролабораторията на Звездното градче, предаде Интерфакс.
    Любителите на силни космически усещания ще излизат в открития космос съпроводени от професионален космонавт.
    · Коментари (3) · Български уред излетя
    Нищо ново не казваш колега. НИе тук космическите дела отдавна сме ги разчепкали - виж по-назад в темата.....

    Виж, ако излезе новина, че следващият полет ще е до Марс.... или че ще се пуска с батискаф в Марианската падина.... това вече ще допринесе за още по-голямо доверие на инвститорите в тази позиция. За мен лично Краси Космонавта е от един дол дренки с едни други такива мажоритари - А.А., Н.Б., К.Д. и (прости ми Господи!) май вече и Б.Д.

    А, и да не забравя един бъдещ мажоритар (той и сега е, ама компанията още не е публична) - Венци Ловеца!
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Българинът Кр.Дачев полита в космоса като турист13 февруари 2008 / News.dir.bg
      Свищовлията Красимир Дачев ще бъде може би първият европейски космически турист.
      „Не съм сигурен дали ще бъда първият. Има стотици записани в листата, но кои са, аз не зная. Имаше трагичен инцидент с фатален край при един от експерименталните полети в края на миналата година, загинаха трима инженери. Поради тази причина програмата малко се забавя. Това е една моя стара мечта. Моля да не се забравя, че съм бил ръководител на Национала космическа програма по време на най-големите успехи на България в тази област през 1975-90 година на миналия век. Станах втория българин след известния шампион Иван-Асен Георгиев, член на Международната академия по космическо право в Париж. Така че, имам много мотиви и още повече сантименти да ви погледна от Космоса”, коментира Красимир Дачев, цитиран от Фокус.
      Красимир Дачев е роден през 1950 година в Свищов. Председател е на УС и изпълнителен директор на „Свилоза” АД в Свищов и „Група технология на металите „А. Балевски” холдинг“ АД. Той е заместник -председател на Българската търговско-промишлена палата.
      Цената, която ще трябва да плащат космически туристи, ако искат да излязат в открития космос с организиран от московското представителство на "Спейс адвенчърс" тур, ще възлиза на 15 млн. долара, съобщи неотдавна Нюзру. В цената на услугата е включена стойността на индивидуален скафандър за туриста, който ще бъде изработен и доставен на Международната космическа станция (МКС). Освен това туристът ще трябва да премине през специална подготовка в хидролабораторията на Звездното градче, предаде Интерфакс.
      Любителите на силни космически усещания ще излизат в открития космос съпроводени от професионален космонавт.
      · Коментари (3) · Български уред излетя
      http://milom.blog.bg/

      Коментар


      • Провокиран от класацията на 20-те най-губещи акции за 2007 се замислих дали присъствието на SVIL там се дължи само на космически причини или са намесени о други фактори....

        Мда-а-а, тежко е да едновременно да управляваш и космическите дела и публична компания.....
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • За някои акционери по тази позиция - гъз глава затрива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ахмак
            Като цяло отчета не е лош. Видяхме и доста по лоши.
            супер успокоение

            Коментар


            • Като цяло отчета не е лош. Видяхме и доста по лоши.

              Коментар


              • Тук всичко е възможно!

                п.с - "Няма невъзможни неща!"

                Коментар


                • Хм,
                  Все си мисля че този Кобос е онзи по-долу получил заема от 300к. И съответно купил 20к акции.
                  Да не стане мила родна картинка, взима се заем от предприятието за да се изкупи самото предприятие.
                  Естественно, това са само мои лични разсъждения.

                  Коментар


                  • ...чий е този COBOS , на който 101 продава...може ли да каже някой?

                    Коментар


                    • kude e ot4eta, kude moje da se pro4ete?
                      I am so bad with that cash, I drop a whole bag!

                      Коментар


                      • Из "блестящия" космонавтски отчет:

                        "В изпълнение на решение на Съвета на директорите на „Свилоза” АД е взето решение за отпускане на безлихвен заем в размер на 275 000 лв. на физическо лице, работещо в „Свилоцел” ЕАД, по силата на което е сключен договор за заем от 27.06.2007 г. в размер на 275 000 лв., като заемната сума се предоставя по утвърден график"

                        Кое ли е това лице и как така се е уредило с безлихвен кредит за 300 К Бате Краси космонавта знае как
                        Числата от отчета ги оставям без коментар. Тях да си ги мислят тези дето решиха да купуват като луди последните дни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                          Чети събирай инфо, вади изводи и....то ще си покаже Smile!
                          гледам у кобоса за малко инфо: днес стигнало цена 9.50лв - капитализация около 300 мил. мале, мале, вие го пратихте у космоса тва дружество, незнам на коя орбита немало е нужда г-н Дачев да плаща за полет у космоса ако карате така, ще минете и као на капитализация "въпрос на дни" ли беше приказката само така, и яко "Ъп" отвсекъде

                          Да припомним, че в една друга тема бяха писали за фундамента на това дружество:

                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • Чети събирай инфо, вади изводи и....то ще си покаже Smile!
                              гледам у кобоса за малко инфо: днес стигнало цена 9.50лв - капитализация около 300 мил. мале, мале, вие го пратихте у космоса тва дружество, незнам на коя орбита немало е нужда г-н Дачев да плаща за полет у космоса ако карате така, ще минете и као на капитализация "въпрос на дни" ли беше приказката само така, и яко "Ъп" отвсекъде

                              Коментар


                              • Утре би трябвало да излезе отчета.

                                Коментар

                                Working...
                                X