IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Плувай както си знаеш!

    Коментар


    • Не ти завиждам за твоите 30-на процента дотук, Батя, напротив - радвам се и даже ти пожелавам и повече да направиш, защото и дребните спекуланти е добре да получават възнаграждение за по-глемите рискове, които поемат. А и след толкова неуспехи напоследък, беше време и ти да вкараш някой гол.

      Това обаче не променя мнението ми за акциите на Свилоза. За разлика от теб, в момента не се интересувам от краткосрочни и дребни спекулативни сделки с нисколиквидни акции, а когато човек следва определни инвестиционни принципи, няма дилема.

      При този мижав free float и коментарите на г-н Зарев за липсата на интерес от страна на мениджмънта/мажоритаря към стойността на акцията, няма и как тази акция да ми стане интересна, независимо от това какви са переспективите за нейната цена. Погледнато през призмата на risk adjusted return, евентуалните ползи едва ли компенсират очевидните рискове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
        г-н Зарев, странно е да отделяте стойността на акцията от стойността на компанията, но по другата тема, че липсва икономика във форума сте 100% прав. Нивото за съжаление се смъкна много ниско, но това е поправимо.

        Относно акциите. Цената на акциите е съвкупност от няколко компоненти и освен EBITDA, P/E, P/S и т.н. икономически и финансови параметри се калкулират политически риск, доверие в мениджмънта, перспективи както на макро, така и на микро ниво, сентимент (повече влияе в краткосрочен план) и други. За вас като мениджмънт трябва цената на акциите да е изключително важна, защото тя дава една комплексна оценка за дейността и перспективите на Свилоза, но и за цената на финансиране със собствен капитал. Вижте приметно Меком са принудени да дават по 18% дивидент по привилегированите акции, защото обикновенните им акции се търгуват далеч от номинала, за съжаление в отрицателна посока.
        Пич, Зарев вече отговори на това. Не така директно както обаче ще го кажа аз - На БФБ оценките са нереални, измислени, депресивни! Затова мениджмънта слабо го интересува колко казва че струва компанията му един разнебитен грамофон какъвто е БФБ в момента.
        Човека е дал формулата по която той определя реалната цена на компанията, за която той и колегите му имат грижата.
        Като играчи на БФБ можем само да се надяваме един ден тя отново да започне да дава адекватни оценки и ценичкато която свети в платформата за търговия да се доближи до тази която излиза в края на уравнението!

        п.п. ХУ, аз няма да казвам колко съм напред, че на някой "оценители" ще им се газира плюнката, че за месец-два съм направил доходността по депозит за 5 г.

        Коментар


        • Аз съм вече над +20% напред

          За другите на знам
          Недостатъчно акции си взех, но все още не е късно за мен
          Мнението не е препоръка за сделки!

          Коментар


          • И какво стана днес? Къде останаха продавачите ?
            просто минавах

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
              На другия въпрос - стойността на дадена компания в България никога не се е определяла от стойността на акциите. Е, това е все едно да ви кажа, че това което вършите не е много в час, ама много от ИД на дружествата сме си споделяли че е така. Само да си видите споровете по форума - там има много малко икономика. А че акционерите на Свилоза са напред с материала - ето един елементарен пример: когато се продава дадена компания най-вървежната оценка е (EBITDA * multiplier - debt of all kind + 70/80% of STA). Multiplier за тази индустрия сега е около 5, беше 6 преди кризата. Ако се договорим за дълга с МФИ може да си смятате стойността на компанията.
              Да почвам да бачкам, че трябва да увеличавам стойността на компанията, а тази на акциите, там каквото се случи. Лека работа на компанията!
              г-н Зарев, странно е да отделяте стойността на акцията от стойността на компанията, но по другата тема, че липсва икономика във форума сте 100% прав. Нивото за съжаление се смъкна много ниско, но това е поправимо.

              Относно акциите. Цената на акциите е съвкупност от няколко компоненти и освен EBITDA, P/E, P/S и т.н. икономически и финансови параметри се калкулират политически риск, доверие в мениджмънта, перспективи както на макро, така и на микро ниво, сентимент (повече влияе в краткосрочен план) и други. За вас като мениджмънт трябва цената на акциите да е изключително важна, защото тя дава една комплексна оценка за дейността и перспективите на Свилоза, но и за цената на финансиране със собствен капитал. Вижте приметно Меком са принудени да дават по 18% дивидент по привилегированите акции, защото обикновенните им акции се търгуват далеч от номинала, за съжаление в отрицателна посока.
              МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                Стана ми интересно. Тъпо е да отговарям официално за технологията и продажбите, но не е тъпо да отговоря във форума, което и правя. Което е форма на уважение към акционерите.
                На другия въпрос - стойността на дадена компания в България никога не се е определяла от стойността на акциите. Е, това е все едно да ви кажа, че това което вършите не е много в час, ама много от ИД на дружествата сме си споделяли че е така. Само да си видите споровете по форума - там има много малко икономика. А че акционерите на Свилоза са напред с материала - ето един елементарен пример: когато се продава дадена компания най-вървежната оценка е (EBITDA * multiplier - debt of all kind + 70/80% of STA). Multiplier за тази индустрия сега е около 5, беше 6 преди кризата. Ако се договорим за дълга с МФИ може да си смятате стойността на компанията.
                Да почвам да бачкам, че трябва да увеличавам стойността на компанията, а тази на акциите, там каквото се случи. Лека работа на компанията!
                Г-н Зарев,

                поздрави за желанието за диалог, откровено казано моите 3,000 бр. са в спекулативния ми портфейл, но като виждам желанието за промяна на отношението към миноритарните акционери мога пък да взема да си ги сложа в другия джоб (дългосрочни)...

                Желая успехи и дано все повече компании започнат като вас да осъзнават, че прозрачността би им била само от полза в бъдеще...!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                  Стана ми интересно. Тъпо е да отговарям официално за технологията и продажбите, но не е тъпо да отговоря във форума, което и правя. Което е форма на уважение към акционерите.
                  На другия въпрос - стойността на дадена компания в България никога не се е определяла от стойността на акциите. Е, това е все едно да ви кажа, че това което вършите не е много в час, ама много от ИД на дружествата сме си споделяли че е така. Само да си видите споровете по форума - там има много малко икономика. А че акционерите на Свилоза са напред с материала - ето един елементарен пример: когато се продава дадена компания най-вървежната оценка е (EBITDA * multiplier - debt of all kind + 70/80% of STA). Multiplier за тази индустрия сега е около 5, беше 6 преди кризата. Ако се договорим за дълга с МФИ може да си смятате стойността на компанията.
                  Да почвам да бачкам, че трябва да увеличавам стойността на компанията, а тази на акциите, там каквото се случи. Лека работа на компанията!
                  Господин Зарев,
                  принизявайки се на нашето ниво на обикновения спекулант и инвеститор в дебата води само до негативи на компанията....
                  Вие сте висш ръководител на ръководството и всяка дума казана или написана се тълкува като обещание или свършена работа... а не форумнимият ми спор с Никола или Батя кой е по ,по ,най в инвестирането....примерно

                  Изказванета ви за това че не ви интересува цената на акцията е поръсване със студен душ на хилядите инвеститори инвестирали хиляди във вашата компания....
                  Зададох въпрос за това дали планирате увеличение на капитала....това акционерите трябва да решат е отговора ...Ако мажоритара поиска да направи увеличение ,смятате ли че четящите форума, че вас не ви интересува цената на акциите ще вложат повече средства
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                    Стана ми интересно. Тъпо е да отговарям официално за технологията и продажбите, но не е тъпо да отговоря във форума, което и правя. Което е форма на уважение към акционерите.
                    На другия въпрос - стойността на дадена компания в България никога не се е определяла от стойността на акциите. Е, това е все едно да ви кажа, че това което вършите не е много в час, ама много от ИД на дружествата сме си споделяли че е така. Само да си видите споровете по форума - там има много малко икономика. А че акционерите на Свилоза са напред с материала - ето един елементарен пример: когато се продава дадена компания най-вървежната оценка е (EBITDA * multiplier - debt of all kind + 70/80% of STA). Multiplier за тази индустрия сега е около 5, беше 6 преди кризата. Ако се договорим за дълга с МФИ може да си смятате стойността на компанията.
                    Да почвам да бачкам, че трябва да увеличавам стойността на компанията, а тази на акциите, там каквото се случи. Лека работа на компанията!
                    Ей това аз го наричам професионално изказване.

                    Коментар


                    • Стана ми интересно. Тъпо е да отговарям официално за технологията и продажбите, но не е тъпо да отговоря във форума, което и правя. Което е форма на уважение към акционерите.
                      На другия въпрос - стойността на дадена компания в България никога не се е определяла от стойността на акциите. Е, това е все едно да ви кажа, че това което вършите не е много в час, ама много от ИД на дружествата сме си споделяли че е така. Само да си видите споровете по форума - там има много малко икономика. А че акционерите на Свилоза са напред с материала - ето един елементарен пример: когато се продава дадена компания най-вървежната оценка е (EBITDA * multiplier - debt of all kind + 70/80% of STA). Multiplier за тази индустрия сега е около 5, беше 6 преди кризата. Ако се договорим за дълга с МФИ може да си смятате стойността на компанията.
                      Да почвам да бачкам, че трябва да увеличавам стойността на компанията, а тази на акциите, там каквото се случи. Лека работа на компанията!

                      Коментар


                      • Имам едно питане, приходите от продажбата на пристанището към кой отчет са отнесени за 2009 г. или 2010 г.?
                        Last edited by bate Goiko; 30.11.2010, 23:26.

                        Коментар


                        • "– Вашите конкретни цели до края на годината?

                          - Да постигнем по-добри резултати в сравнение с предходната година и да осигурим адекватна доходност на акционерите си."

                          Само за сравнение това е финала на интервю на и.д. на друго публично българско дружество. Открийте разликите
                          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • При условие, че мениджмънта не се интересува от цената на акциите на компанията, сиреч от стойността на самата компания какви са вашите цели? Борда на директорите да не е съвкупност от изтъкнати филантропи-алтруисти? Или сте част от някаква секта? И тук ли ще трябва да приложим формулата за изчисление на цената на т.н. "чиста акция"?
                            МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                              Само последната седмица целулозата която продава дружеството е поскъпнала с + 3.39 %
                              Ама то дружеството работи ли в момента?

                              Коментар


                              • И според мен г-н Зарев в бъдеще трябва да обърне по-голямо внимание на това което пише.

                                4. Да събирам въпросите и да отговарям официално на въпроси свързани с технологията на производството е тъпо. Между много и супер много тъпо!
                                От гледна точка на компанията, търговията с нейните акции не е от голямо значение. Цената им не е от значение нито за мениджмънта ....

                                Коментар

                                Working...
                                X