IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В дълбочина 10 поръчки се търсят 31 000 акции, а се предлагат ... 2 000
    Накъде ли ще отлепим?!?
    Мнението не е препоръка за сделки!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
      Някой може ли да ми обясни, защо такава тояга като Свилоза се качва?

      Да не би пазара да прайсва положително писането във форума на едно от ceo-тата?
      Злите езици говорят, че някой си Ку*-а бил направил някакви сложни финансови таблици, които показвали цена по-висока от сегашната.
      Ще го помоля да ги пусне във форума, ако може.
      Иначе и на Софарма СЕО-то се подвизава тук, а и Керезов от Хим-а пишеше по едно време вместо да си яде трюфелите в офиса.
      Обаче от тяхното писане нищо не излезе и цените на акциите им само пострадаха. Дано не стане същото и със Свилоза.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
        Някой може ли да ми обясни, защо такава тояга като Свилоза се качва?

        Да не би пазара да прайсва положително писането във форума на едно от ceo-тата?
        чак пък тояга е силно казано ..ако подържат едни 100000т производство имат margin на сегашни цени на продукция и суровина грубо към 380лв/ тон , да не говорим че имат капацитет и пазар поне за 120000т . Ако си решат проблема с доставките има хляб ...

        Имам някакви 2700 бройки за спорта

        Коментар


        • Някой може ли да ми обясни, защо такава тояга като Свилоза се качва?

          Да не би пазара да прайсва положително писането във форума на едно от ceo-тата?
          The weak are meat and the strong do eat.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            Имам едно питане, приходите от продажбата на пристанището към кой отчет са отнесени за 2009 г. или 2010 г.?
            Отчетени са в отчета за 2009 г - приходи от продажба на ДМА

            Коментар


            • Ти докато разбереш може и в космоса да се продава

              Коментар


              • Ама чакайте малко, тази компания продава ли се?
                Вярно че единствения предишен период, в който е имало някаква публичност около нея беше при IPO-то, а иначе тъне в борсово забвение.
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • Ей ами ако в космоса научи и зелените човечета да го правят

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                    Дачев има един готин лаф - ако китайския народ се научи да си бърше гъза само с тоалетна хартия, световната гора е загинала, а ние сме всички милиардери.
                    Да и като се чопнат милиардите може да се правят разходки из космоса, за преуспелите си е престиж.
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                      1. Работил съм само в старите 'brick and mortar" компании. Multiplier там рядно надхвърля 6-7. Изненадан съм че има нива от 11 и нагоре. Нормално ли е?
                      2. Девин ми беше в портфейла защото покрай работата ми в соковете БББ съм работил с Wing equity, а за Цветан Лажански мога да кажа само много хубави работи и когато го избраха за бизнесмен на годината му се обадих веднага като въобще не се съмнявах, че той ще спечели. После си продадох акциите на 3.50. Минах ли се или трябваше да изчакам?
                      Ами при мобилните оператори дори и 10х беше малко преди няколко години. Сега вече не, но и другите времена ще се върнат.
                      Девин АД мисля е отписан вече от борсата. Както казах по-долу, финансовите инвеститори не могат да си позволят да имат миноритарни акционери към които да има leakage. Подобно нещо става в БТК, което побърква PineBridge като инвеститор.
                      Та, за Девин 3.50лв е единствената цена, която сте могли да вземете. После следва законен squeeze-out на останалите миноритари (отново на цена 3.50лв) и фирмата се отписва. Друга по-висока цена няма да има.

                      П.п. По въпроса за петте години. Да, бизнес плановете се правят за 5-10 години, но никой инвеститор не купува компания на база тяхните projections за ЕБИТДА през година 5.
                      А колкото до ЕБВР и НИБ, единствената причина да ви искат 5 год. план е заради кеш флоуа. Обикновенно се гледа на 5 годишна база дали фирмата генерира достатъчно кеш, за да си плати задълженията.
                      Ако има и остатъчен кеш, банките се опитват обикновенно да го приберат и него чрез т.нар. кеш суип.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                        Онзи същият е, а дали ви е приятно - не е моя работа, но и той като вас се опитва да си заслужи парите.
                        Нашата работа е да отсеем зърното от плявата и да докараме максимална доходност при минимален риск.
                        Съгласен съм. Всеки трябва да яде. И семейството му също.

                        Коментар


                        • Онзи същият е, а дали ви е приятно - не е моя работа, но и той като вас се опитва да си заслужи парите.
                          Нашата работа е да отсеем зърното от плявата и да докараме максимална доходност при минимален риск.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                            Осигуряването на основната суровина, заедно с изплащането на заемите, е най-големият им проблем. Според мен нямат лонг-търм контракти и в момента се опитват да спасят положението с доставки от Румъния.

                            Сигурен съм, че имат проблеми с оборотния капитал и обслужването на кредитите, затова едно увеличение на капитала (например с привилигеровани акции, чиито права се предоставят срещу притежание на определен брой обикновени акции), вероятно им изглежда добра опция. Напоследък станаха доста компаниите с подобни схеми - Енемона, Химиппорт, Меком ....

                            Предполагам, че това е в основата на активното участие на г-н Зарев в темата тези дни, както и на активното участие на Николай Василев в темата за Меком (макар и двамата да не са в аналогични позиции).
                            Valuator,
                            Първи абзац - Ок. От там нататък времето ще покаже, че каквото и да кажа сега може да се тълкува, а се пазя от такива неща. Ако Николай Василев е онзи Николай
                            Василев не ми е приятно сравнението.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                              А вие откаде се добавйате дарвесината- големите комапнии като Stora Enso, M-real etc. си имат много гори, които поддаржат. маи тва ви един от наи големите проблеми? Все пак да вавеждате short time work поради това говори за доста supplier risk. имате ли лонг терм контракти или вси4ко е just in time?
                              Ники, май не сте от БГ. С другите компании които цитирате е така, в Южна Америка имат хектари и хектари гори. При нас, за съжаление, държавата има 80% от горите, 15% са общински, църковни, ... и 5% са частни. Мъчим се да правим нещо, но засега не срещаме държавна подкрепа, която не означава непременно да пренебрегваме някакви правила на конкуренция или прочие. Просто искаме държавата да се съобразява по някакъв начин с търсенето. Засега няма разбиране от страна на чиновника. За съжаление. Затова се насочваме към внос от Ръмъния, че сме на Дунав.

                              Коментар


                              • Осигуряването на основната суровина, заедно с изплащането на заемите, е най-големият им проблем. Според мен нямат лонг-търм контракти и в момента се опитват да спасят положението с доставки от Румъния.

                                Сигурен съм, че необходимостта от оборотен капитал и проблемите с обслужването на кредитите правят увеличението на капитала (например с привилигеровани акции, чиито права се предоставят срещу притежание на определен брой обикновени акции) относително атрактивна опция. Напоследък станаха доста компаниите с подобни схеми - Енемона, Химиппорт, Меком ....

                                Предполагам, че това е в основата на активното участие на г-н Зарев в темата тези дни, както и на активното участие на Николай Василев в темата за Меком (макар и двамата да не са в аналогични позиции).

                                Първоначално изпратено от niki5
                                А вие откаде се добавйате дарвесината- големите комапнии като Stora Enso, M-real etc. си имат много гори, които поддаржат. маи тва ви един от наи големите проблеми? Все пак да вавеждате short time work поради това говори за доста supplier risk. имате ли лонг терм контракти или вси4ко е just in time?
                                Last edited by Valuator; 02.12.2010, 00:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X