IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не ми се захваше и тази тема, ама ми стана смешно с тия индулгенции от EBRD - за толкова години работа в България досега банката почти няма успешен проект и след редица неудачни инвестиции загуби доста пари, които изтекоха в джобовете на "KYC проверени мажоритари и мениджъри". Подобна е картината и в други CEE страни, както написаха и колегите по-долу.
    Last edited by Valuator; 08.12.2010, 23:39.

    Коментар


    • Не съм съгласен. Кварталният лихвар дава на 20% на седмица. Така, че 7.5% си рай от където и да го погледнеш.

      Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
      7-7,5 е невероятно много.
      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
        Предлагам да си направите един лихвен суап и да я фиксирате тая лихва на около 7 - 7.5 % и да спите спокойно..., но... вие това си го знаете...
        7-7,5 е невероятно много.

        Коментар


        • Интересно, но не отчиташ факта, че само през 2010 мандатът на ЕБВР беше да раздадат около 9мд евро. Така % на лошите спада драстично, въпреки че имат и случаи от тази година, където дават пари на фирма и след 2 месеца ония влизат в дифолт, защото бизнес планът не се получил - после ти ми говориш за 5 години напред

          Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
          Питах преди два месеца в ЕБВР, и то Corporate recovery - там където са всички обявене в default. Под 5% от общите. Като се има впредвид, че и ние сме там, но си плащаме и то не малко, не знам какъв е процента на тези които нищо не плащат, вероятно 2/3%.
          При НИБ е по различно, те са позатънали в Исландия, но с по-малки суми.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от H Разгледай мнение
            А иначе тези МФИ, както ги наричат, ако си отворят лоан бук-а, вътре лошите кредити сигурно отиват към 20-30%, а заедно с реструктурираните, вероятно над 50%
            Питах преди два месеца в ЕБВР, и то Corporate recovery - там където са всички обявене в default. Под 5% от общите. Като се има впредвид, че и ние сме там, но си плащаме и то не малко, не знам какъв е процента на тези които нищо не плащат, вероятно 2/3%.
            При НИБ е по различно, те са позатънали в Исландия, но с по-малки суми.

            Коментар


            • Да бе, така е, куцо, кьораво и сакато мина KYC последните години. Единственият случай, когато един не мина (пак в Украйна) беше защото се знаеше, че закарал конкурента си заедно с охраната му на някакъв стадион и ги разстреляли всичките... не знам дали за този говориш и ти

              А иначе тези МФИ, както ги наричат, ако си отворят лоан бук-а, вътре лошите кредити сигурно отиват към 20-30%, а заедно с реструктурираните, вероятно над 50%. То там бива бива некадърност и политическо раздаване на пари, просто е покъртително. Никой не гледа на кого се дават пари точно, а дали квотата се е изпълнила, така че това, че Дачев е получил заем не е нещо невероятно.

              Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              PFS беше продадена на Монди през 2006г. доколкото си спомням. Не знаех, че сте бил в Стамболийски. ЕБВР там бяха май миноритарен партньор.
              Всяка банка прави проверки (т.нар KYC), така че това не е нещо необичайно. Пък и не е аршин за мерене кой е по-чист. Пък и не знам дали знаете, че ЕБВР е дала заем преди години на Абрамович (руски олигарх със съмнителна репутация), а отказала заем на Газпром под предлог, че имат проблеми с corporate governance, нищо че гарант е Руската Федерация.
              Навремето и аз съм се занимавал да проверявам собственици преди сделки, за да се удовлетворят KYC процедурите и мога да ви кажа, че много малко хора не биха ги минали. Трябва да си съден за пране на пари или неплащане на данъци, за да не минеш процедурата. Даже човек, за когото се предполагаше, че е убил бизнес партньора си в Украйна (според жълтата преса, естествено) я мина. А за България, една трибуквена групировка с леко сиво минало и интереси в много икономически сфери в страната я мина без проблем. Даже няколко банки се натискаха да им правят конвъртибъл емисията преди няколко години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                бертрам, съгласен съм, че има място за всички под слънцето и много пъти в темата споменах, че се радвам на успехите на Батя и му пожелавам да ги умножи. Също така няколко пъти споменавах, че Батя не ме дразни, а ме забавлява и затова му отговарям възпитано без в негов стил да го наричам например "дребен тарикат" и "откровен манипулатор".

                Според мен най-голямия проблем на аматьорите не е незнанието, а агресията и личните обиди, с която се нахвърлят срещу някого, когато нямат смислени аргументи. Вторият им голям проблем, е че си мислят, че топките са контрапункт на разума и предварителната подготовка и могат да ги компенсират, а ако нещата не станат, винаги ще намерят някои други глупаци, които да отнесат плувката вместо тях.
                Топките са контрпункт на манипулациите и колкото и да дразни, все някои имат такива Те направиха много пари на нормалните борси последните 2 години. Дали ще дъртия пич дето се пенеше на дъното по CNN, че ще има турбо ръст, че го е виждал няколко пъти това или студента дето си е рекъл - държавата все пак няма да иде в небитието, е друга работа.

                Коментар


                • бертрам, съгласен съм, че има място за всички под слънцето и много пъти в темата споменах, че се радвам на успехите на Батя и му пожелавам да ги умножи. Също така няколко пъти споменавах, че Батя не ме дразни, а ме забавлява и затова му отговарям възпитано без в негов стил да го наричам например "дребен тарикат" и "откровен манипулатор".

                  Според мен най-голямия проблем на аматьорите не е незнанието, а агресията и личните обиди, с която се нахвърлят срещу някого, когато нямат смислени аргументи. Вторият им голям проблем, е че си мислят, че топките са контрапункт на разума и предварителната подготовка и могат да ги компенсират, а ако нещата не станат, винаги ще намерят някои други глупаци, които да отнесат плувката вместо тях.

                  Продигал, не виждам нещо лошо в това човек да има позиция и да е активен, когато я отстоява смислено. Освен това, въпреки инсинуациите на Батя, не си спомням някога в този форум да съм коментирал депозити.
                  Last edited by Valuator; 08.12.2010, 20:17.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    Ей Батя, чудех се дали като не можеш да се включиш в смислена дискусия, поне един ден ще издържиш без да ръмжиш и да припляскваш, ама "пусто юнашко сърце" не изтрая. Ако обаче нямаш нещо смислено да казваш, а ще продължаваш с песни и пляски, все пак няма да е лошо да смениш вече плочата, че тая за шубето и депозита се изтърка. А г-н Зарев, който както забелязвам обича да се измъква с общи приказки (в случая за световната конспирация), ако за пръв път чува за тази схема, да вземе да почерпи за безплатната консултация.
                    Интересно е че не си по-малко активен, дори напротив. Какво препоръчваш, друга позиция, банков влог или просто искаш да им кажеш че си по-по най

                    Освен ако не си от отбора, де - There is no such thing as bad publicity..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                      Ей Батя, чудех се дали като не можеш да се включиш в дискусиятя, поне един ден ще издържиш без песни и пляски, ама "пусто юнашко сърце" не изтрая. Все пак, ако нямаш нещо смислено да казваш, а ще ръмжиш и ще припляскваш, няма да е лошо да смениш уе(е плочата, че тая за шубето и депозита се изтърка. А и г-н Зарев вместо да се измъква с общи приказки за световната конспирация, ако за пръв път чува за тази схема, да вземе да почерпи за безплатната консултация.
                      колега,
                      признаваме те, че с бятя не можем да ти стъпим и на малкия пръст по теоритична подготовка, а както те чета и по опит в сферата на инвестициите и финансите.

                      Всеки си има подход. От една страна са учените като теб , а от друга аматьорите като нас с батката (аз съм инженер). Кризата през последните години показа, че както аматьори така и профита дето знаят много сложни термини - нагазиха в дълбокото и глътнаха вода. Май горе долу еднакво количество. Разбира се има и хора направили много мангизи в кризата, но сред тях има както профита така и аматьорчета.

                      Признавам си с интерес следя дискусията и не мога да дам обективно мнение, но си мисля, че и за аматьорите има място под слънцето.

                      Батя може да е 'а у а - ура' , но направи добър пакет на 1лв и съм убеден, че ще извади доста добра доходност от него в рамките на 1-2 години. Поне 100%, което си е върхът.

                      знания, опит, ресурс, усет и .. топки
                      това му трябва на човек, за да бие рибата. Ако ги притежава всичките..е бог ! Ако притежава само някои пак може да е добре на пазарите.

                      успех на всички
                      Last edited by bertram; 08.12.2010, 19:51.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Ей Батя, чудех се дали като не можеш да се включиш в смислена дискусия, поне един ден ще издържиш без да ръмжиш и да припляскваш, ама "пусто юнашко сърце" не изтрая. Ако обаче нямаш нещо смислено да казваш, а ще продължаваш с песни и пляски, все пак няма да е лошо да смениш вече плочата, че тая за шубето и депозита се изтърка. А г-н Зарев, който както забелязвам обича да се измъква с общи приказки (в случая за световната конспирация), ако за пръв път чува за тази схема, да вземе да почерпи за безплатната консултация.
                        Last edited by Valuator; 08.12.2010, 19:45.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                          Не искам да коментирам (аз) г-н Дачев. Навремето шефа на ЕБВР за БГ беше John Chomel - Doe, който ми беше шеф на борда в Стамболийски и тогава, а и сега, много добър и ценен от мен приятел. Обяснявайки ми процедурите на банката за отпускане на кредити, той подчертаваше, че се прави детайлно проучване на собствениците. Поради тази причина заемите на ЕБВР в БГ на частни фирми се броят на пръстите на едната ръка. Е, Дачев е взел кредита и то в размер май не даван на производствена компания. Случая Бонев не искам да го коментирам, човека е друга ракия.
                          Всичко останало за капитала ми звучи като световната конспирация.
                          PFS беше продадена на Монди през 2006г. доколкото си спомням. Не знаех, че сте бил в Стамболийски. ЕБВР там бяха май миноритарен партньор.
                          Всяка банка прави проверки (т.нар KYC), така че това не е нещо необичайно. Пък и не е аршин за мерене кой е по-чист. Пък и не знам дали знаете, че ЕБВР е дала заем преди години на Абрамович (руски олигарх със съмнителна репутация), а отказала заем на Газпром под предлог, че имат проблеми с corporate governance, нищо че гарант е Руската Федерация.
                          Навремето и аз съм се занимавал да проверявам собственици преди сделки, за да се удовлетворят KYC процедурите и мога да ви кажа, че много малко хора не биха ги минали. Трябва да си съден за пране на пари или неплащане на данъци, за да не минеш процедурата. Даже човек, за когото се предполагаше, че е убил бизнес партньора си в Украйна (според жълтата преса, естествено) я мина. А за България, една трибуквена групировка с леко сиво минало и интереси в много икономически сфери в страната я мина без проблем. Даже няколко банки се натискаха да им правят конвъртибъл емисията преди няколко години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                            Хареса ми разсъждението ви за кредитите ни с МФИ. Добри сте - всичките елементи ги има в дискусиите. Все пак предполагам, че ако постигнем малко по-добри условия от тези които предполагате, ще кажете едно евала.
                            Предлагам да си направите един лихвен суап и да я фиксирате тая лихва на около 7 - 7.5 % и да спите спокойно..., но... вие това си го знаете...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
                              ....
                              Всичко останало за капитала ми звучи като световната конспирация.

                              Ами така е, страха е по-силен и от тока!
                              Не всеки издържа на напрежението и започва да халюцинира всевъзможни схеми и съзаклятия

                              Затова и борсовите пазари не са за всеки. На който не му държи, паричките на депозит и си кюта кротко

                              Коментар


                              • Хареса ми разсъждението ви за кредитите ни с МФИ. Добри сте - всичките елементи ги има в дискусиите. Все пак предполагам, че ако постигнем малко по-добри условия от тези които предполагате, ще кажете едно евала.

                                Коментар

                                Working...
                                X