IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    Не знам докъде може да отиде акцията на Свилоза, но за мен сега е по-важно пазарът да осъзнае колко сериозна компания е Свилоза. Ето например има лека лудница по Корадо последните години. Страхотна компания - определено, но едно бързо сравнение - за 9-месечието Свилоза има печалба от 20.8млн. лв, толкова печалба няма Корадото и за последните 10 години взети заедно! За коефициентите какво да кажем - P/E на Корадо е 21.47х, на Свилоза е 7.08х, P/B на Корадо е 4.60х, на Свил 1.21х, EV/EBITDA за Корадо 16.21х, за Свил 5.26х.
    Мога да сравня и с една истинска перла на пазара - М+С хидравлик. Печалбата за 9-месечието е почти два пъти по-голяма от тази на хидравлика, може някой да каже че 2017 е извънредно голяма печалбата на Свилоза, добре ама и за последните 5 години пак Свилоза има повече печалба от М+С хидравлик!
    А всички си знаем че капитализацията на М+С хидравлик е повече от два пъти по-висока от тази на Свилоза, рейшотата и те се различават в пъти...

    Да видим кога ще го бъде новия завод на Свилоза, оттам трябва да видим още подобряване на резултатите. А парите за инвестицията - те Свилоза ги изкараха за няма и година.
    виж отчета на майката на корадо и ще зацепиш че голямото развитие е защото доста от продажбите са към майката
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Не знам докъде може да отиде акцията на Свилоза, но за мен сега е по-важно пазарът да осъзнае колко сериозна компания е Свилоза. Ето например има лека лудница по Корадо последните години. Страхотна компания - определено, но едно бързо сравнение - за 9-месечието Свилоза има печалба от 20.8млн. лв, толкова печалба няма Корадото и за последните 10 години взети заедно! За коефициентите какво да кажем - P/E на Корадо е 21.47х, на Свилоза е 7.08х, P/B на Корадо е 4.60х, на Свил 1.21х, EV/EBITDA за Корадо 16.21х, за Свил 5.26х.
      Мога да сравня и с една истинска перла на пазара - М+С хидравлик. Печалбата за 9-месечието е почти два пъти по-голяма от тази на хидравлика, може някой да каже че 2017 е извънредно голяма печалбата на Свилоза, добре ама и за последните 5 години пак Свилоза има повече печалба от М+С хидравлик!
      А всички си знаем че капитализацията на М+С хидравлик е повече от два пъти по-висока от тази на Свилоза, рейшотата и те се различават в пъти...

      Да видим кога ще го бъде новия завод на Свилоза, оттам трябва да видим още подобряване на резултатите. А парите за инвестицията - те Свилоза ги изкараха за няма и година.

      Коментар


      • според мен лавена - не, бреф също - не, остава софарма от изброеното като най-малкото зло но може да е и трейдинга, например, ако се сурне до 7.38 например
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • по-добро не виждам, но искам да диверсифицирам малко. може би бреф, софарма или лавена
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Панда, докато маржовете са такива, няма какво друго по-добро да се вземе като бързо растящ фундамент, корадо е 1-2% надолу, малко по-надолу под корадо идва хеса и т.н. Има смисъл да се продаде, ако има какво друго да се вземе, но не виждам кой знае колко по-добри кандидати. Това се отнася грубо за "тежестта" на "фундамента", но в цената има "стохастичен" фактор. Можем да си представм цената като помпонент от две съставки "фундаментална" + "стохастична". В стохастичната се вклюва механизма "търсене-предлагане" и др. Понякога стохастичната част може да натежава повече от другата Следователна цената е променлива величина Това е на едро, понеже и не е удачно да се пише надълго и нашшироко в инвестора И да кажа цена сега, без да искам може да излъжа. Дори 6 може да е малко, ако когато се случи, фундамента да е за 12, нале !? (само примерно, да видим положителния пример, ако говорим с отрицателен, всички ще наскачат и ще бутат в игнора ) Ако индекса пада надолу, как и това да расте екстремно, при положение че между сухото гори и мокрото!? Ей го играча с продажбите хем продава, хем не слага картите, да ги видим каки са. !?
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • следващото ниво на съпротива за цената...

              Коментар


              • следващото ниво какво?

                иначе 6.20 ми изглежда като добра цена за продаване
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Аз казвам 5,2 за следващото ниво. Да видим кой ще познае до тук имаме 5 ; 5,2 и 6, някой друг за прогноза?

                  И аз мисля, че попривъшиха акциите на продавача за тези нива, то затова се и моткаме, отдолу се облизват и чакат ако капне още нещо...за момента май ще си останат с чакането. Ще разберем скоро... Кокото до слагането и аз бих ви сложил моите, ама още сме доста далече от желаната от мен цена...
                  Last edited by pepe1234; 21.11.2017, 13:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Нямам против. Дори напротив, - ще е готино.Варианти просто. Ако се махне спирачката ще подмине 5. Направо шесТ
                    на колко мислиш да продаваш?
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта
                      Хм !Аз пък си мисля или въобразявам че следващото ниво е 5-те лева,предлагам да видим развитието!
                      Нямам против. Дори напротив, - ще е готино.Варианти просто. Ако се махне спирачката ще подмине 5. Направо шесТ
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Може и да си прав, не наблюдавам какви количества ръси. Верно че имаше някакви ордери по 5000. От една страна флоута е мижав, но от друга и всички книги не са малко, но пък и във флоута има 4000 хакционери (около със закръгление) та не в никакъв случай не са десетки милиони хартии както при фармата Най добре беше да ги слага на масата на 10 процента отдолу и да го освободим от тях, както сотичков освободил руснаците но ако не иска - ок - нека чака следващ отчет Ако продължи да чака и се прави на интересн, следващи психо-нива според мен са 4,30 и нещо, а след това и 4,08. примерно,де а има и по-надоле, дано не се случва щото то не е само да седиш и да чакаш, с времето и апетитите може да отънеят, ако не се движи папира)), А следващия консолидиран ще е чак .... два месеца след нова година, нали така беше ако не греша )))) Не е препоръка, Имам! И повече не купувам, докато не видим картоните на масата))
                        Хм !Аз пък си мисля или въобразявам че следващото ниво е 5-те лева,предлагам да видим развитието!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта
                          Според мен въпросният играч попривърши хартиите си или поне тези които са му били за продажба на тези нива,иначе до сега щеше да се "обади".Преди време се появяваше съм го засичал с три пакетчета по 5к акции......горе долу толкова минаха оня ден.Иначе доста ордери се наредиха малко по-надолу,не мисля че ще ги огрее
                          Може и да си прав, не наблюдавам какви количества ръси. Верно че имаше някакви ордери по 5000. От една страна флоута е мижав, но от друга и всички книги не са малко, но пък и във флоута има 4000 хакционери (около със закръгление) та не в никакъв случай не са десетки милиони хартии както при фармата Най добре беше да ги слага на масата на 10 процента отдолу и да го освободим от тях, както сотичков освободил руснаците но ако не иска - ок - нека чака следващ отчет Ако продължи да чака и се прави на интересн, следващи психо-нива според мен са 4,30 и нещо, а след това и 4,08. примерно,де а има и по-надоле, дано не се случва щото то не е само да седиш и да чакаш, с времето и апетитите може да отънеят, ако не се движи папира)), А следващия консолидиран ще е чак .... два месеца след нова година, нали така беше ако не греша )))) Не е препоръка, Имам! И повече не купувам, докато не видим картоните на масата))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Как мислите, да очакваме ли корекция, след като играча с кеширането така и така не слага папирите на тезгяха !?
                            Според мен въпросният играч попривърши хартиите си или поне тези които са му били за продажба на тези нива,иначе до сега щеше да се "обади".Преди време се появяваше съм го засичал с три пакетчета по 5к акции......горе долу толкова минаха оня ден.Иначе доста ордери се наредиха малко по-надолу,не мисля че ще ги огрее
                            Last edited by спекуланта; 20.11.2017, 18:36.

                            Коментар


                            • Как мислите, да очакваме ли корекция, след като играча с кеширането така и така не слага папирите на тезгяха !?
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Като гледам какви ръстове има в глобалното търсене и насочването на все по-големи обеми към Китай, не е лошо за цената ... отделно пък Фибриа казват че очакват ръст на търсенето и от Европа
                                https://ri.fibria.com.br/enu/6891/Co...n_UBS%20v2.pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X