IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само дето на казват откога са проблем доставките от държавната фирма и защо досега не е потърсен друг доставчик.

    Коментар


    • Начев вкарваш се във филми, пазара на дървесина не са само държавните и внос може и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Текста в новината е копи/пейст от тази във Труд отпреди 2 седмици ,май е старата манджа
        Поколебах се и аз отначало, но доколкото пред мен не беше старата статия, а в тази присъства думата "отново", викам си, я да тестваме настроенията.
        Някак ми се струваше слабовероятно Дневник да пейстне нещо отпреди седмици !??
        Странна работа.

        Има и още нещо.. Този неизказан въпрос от предния ми пост вероятно има нещо общо с един от коментарите под статията в дневник. Не изразявам становище, че тази позиция не я следя в подробности.
        Last edited by nachev; 21.12.2017, 14:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Текста в новината е копи/пейст от тази във Труд отпреди 2 седмици ,май е старата манджа
          Така е, но това не пречи на продавача от Карол да се развихри отново

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            Текста в новината е копи/пейст от тази във Труд отпреди 2 седмици ,май е старата манджа

            Коментар


            • Отново натиск или ...
              "Свилоза" спря работа заради липса на суровина

              Коментар


              • Разчитали са на държавната евтиния, но и са продавали целулозата на 1050 лв на тон средно за годината, което е с 30% под настоящата пазарна цена https://trud.bg/вижте-на-какви-цени-...дърва-з/

                Коментар


                • dex, и тук ли сме съдружници?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                    И какво - да казва че са спрели заради натиск да се засилят доставките, а да продължават да работят ли? Дано има дървесина, това е важното при тези нива на целулозата. Но пушека не може ли да е от завода за пелети, Екотекниката не е ли и тя там. Четох какви печалби правят - лудница.
                    Изп. директор не е казал неистини - той не говореше в минало време /че е спряла Свилоза/ , а в бъдеще такова / че ще спре/

                    Коментар


                    • Според мен Дачев просто вдига шум в медиите, за да ги накара да се размърдат, а всъщност ситуацията хич не е толкова драматична..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                        През Q4 се правят обикновено ГПР, които отнемат 10-15 дни.

                        Има една песничка, която децата по това време на годината пеят-

                        "...а коминчетата пушат..."

                        И какво - да казва че са спрели заради натиск да се засилят доставките, а да продължават да работят ли? Дано има дървесина, това е важното при тези нива на целулозата. Но пушека не може ли да е от завода за пелети, Екотекниката не е ли и тя там. Четох какви печалби правят - лудница.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Никак не бяха добри запасите в отчета, погледни колко бяха миналата година Q3 Нормално ми се вижда да има реакция на тази новина, но реално не се е случило нищо необичайно. Дежурният проблем с дървесината, дано вдигането на шум помогне да се увеличат доставките на дърва към тях.

                          Ето колко дни престои са имали през Q4 през годините:
                          2011 - 65 дни
                          2012 - 34 дни
                          2013 - 16 дни
                          2014 - 36 дни
                          2015 - 20 дни
                          2016 - 22 дни

                          Ако са спрели вчера - колко дни има до края на годината?!! Ако целулозата държи тези нива никак няма да е зле според мен, но дано се размърдат тези горски стопанства, дето подписват договори и после не ги изпълняват.
                          През Q4 се правят обикновено ГПР, които отнемат 10-15 дни.

                          Има една песничка, която децата по това време на годината пеят-

                          "...а коминчетата пушат..."

                          Коментар


                          • Според мен фармата е дбър избор... успех ☺ ако не бях тук вероятно щях да съм там

                            Коментар


                            • е там е по-добре от брефа, според мен Но ако избушвачите започнат да се напреварват тук, кой по-бързо да се пусне на пърцалката, ще се наложи да правя обратната трансформация, т,.е. sfarm->svil (ne e preporyka)
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Панде, как направи таз промоция!? А сега накъде?!, нале ти рекохме, до 6,50 да не ги мислиш, пък дори казваше, че 2г. можеш да ги чакаш да стигнели до 4 и нещо, а то ги стигна допреди няколко месеца само , май просто ти е стигнало целта Няма лошо! Днес 7-ми по ликвидност, но пък играчерите сега може да се шашнат и да кешират още, - нека, нека, Е ако я докарат на 3,50 и надоле, най-много да махам фарма и да я пращам насам всичкото маймун сега там се събра май, пък и Костолани не го препоръчваше доколкото помня
                                точно фармата гледах днес
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X