IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Сега поне стана ясно защо имаше голямо предлагане на нивата над 4.7 и цената небеше допусната нагоре.
    Ще е огромно недоглеждане в закона ако мажоритарите и вътрешните лица не могат да купуват никакви акции по друго време освен в месеца след публикуване на консолидиран отчет, а могат да купят всички акции с търгово предложение в същия момент. Очевидно е че се разполага с информацията за 3 тримесечие. Би трябвало по логиката на ограничението търговото да се прави след консолидиран отчет.

    Имам
    мисля и това да сложа в статията
    и.постовете по надолу "абе каква е тази тапа на 4,66"

    и мисля че добре изяздиха тайминапсъс срива в САЩ и спека тук.

    и да чакаме качествен отчет за q4 щом спряха производството

    .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Жалка работа. Ще трябва да се пишат жалби. Абсурдни оценки, според мен тази цена би дала Forward P/E за 2018 някъде около 4x, да P/E 4x и EV/EBITDA под 4x. Това безумие не трябва да се допуска. Ясно е, че е много ниска цената предвид нивата на пълпа и резултатите дето вадят всички компании от сектора по земята. С печалбите само от тази година ще си направят 1.5 пъти инвестицията в новата централа, която ще направи завода както сами кaзват "окончателно енергонезависимо предприятие с възможност да задоволява потребностите си от електро и топлоенергия". След това маржовете би трябвало да бъдат значитено по-добри от сегашните, а дали са го заложили това в DCF модела им, а дали за база вземат занижената печалба от миналата година с онази простотия с концерта?! А защо не гледат пиъри по земята. целият сектор е на върха сега, страхотни резултати и очаквания за задържане на добрите времена за пълпа ... е това търгово ни потвърждава колко евтино е наистина Свилоза, Дачев го знае най-добре.

      Имам и аз, но не трябва да оставяме нещата така.
      Това ще го сложа в статията, дано след успеха на малките в Хидропневмотехника има успех и тук.

      Пишете обосновано.

      Коментар


      • Май вече се разбира за кой е бил "концертът". Този мажоритар винаги е бил измамник. Вие какво очаквате да дели с вас ли?

        Коментар


        • Жалка работа. Ще трябва да се пишат жалби. Абсурдни оценки, според мен тази цена би дала Forward P/E за 2018 някъде около 4x, да P/E 4x и EV/EBITDA под 4x. Това безумие не трябва да се допуска. Ясно е, че е много ниска цената предвид нивата на пълпа и резултатите дето вадят всички компании от сектора по земята. С печалбите само от тази година ще си направят 1.5 пъти инвестицията в новата централа, която ще направи завода както сами кaзват "окончателно енергонезависимо предприятие с възможност да задоволява потребностите си от електро и топлоенергия". След това маржовете би трябвало да бъдат значитено по-добри от сегашните, а дали са го заложили това в DCF модела им, а дали за база вземат занижената печалба от миналата година с онази простотия с концерта?! А защо не гледат пиъри по земята. целият сектор е на върха сега, страхотни резултати и очаквания за задържане на добрите времена за пълпа ... е това търгово ни потвърждава колко евтино е наистина Свилоза, Дачев го знае най-добре.

          Имам и аз, но не трябва да оставяме нещата така.
          Last edited by BSEtrader; 12.10.2018, 23:29.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Сега поне стана ясно защо имаше голямо предлагане на нивата над 4.7 и цената небеше допусната нагоре.,,,,,
            ...
            Имам
            Mnogo точно Биг !!
            Преди няколко часа и аз това си дадох като равносметка. - тотално вътрешнярска ситуация!!. Замислям се дали да позарежа bfb. Някак си не се правят градивни нещата....
            А може би и да се доверим на Костолани)) - "Смисълът е да живееш колкото се може по-дълго с малко желания и множество малки удоволствия". ((
            имам също
            Last edited by precakanoto; 13.10.2018, 09:29.

            Коментар


            • Сега поне стана ясно защо имаше голямо предлагане на нивата над 4.7 и цената небеше допусната нагоре.
              Ще е огромно недоглеждане в закона ако мажоритарите и вътрешните лица не могат да купуват никакви акции по друго време освен в месеца след публикуване на консолидиран отчет, а могат да купят всички акции с търгово предложение в същия момент. Очевидно е че се разполага с информацията за 3 тримесечие. Би трябвало по логиката на ограничението търговото да се прави след консолидиран отчет.

              Имам
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                4.70, и отписване?

                на БГ мажоритарите не им требат ортаци, освен за да им пробутат скъпи акции...

                но то идат и облаци от запад, та не се знае дали няма да ни направят услуга тука...
                Отписването е сигурно!
                Жалко...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                  4.70, и отписване?

                  на БГ мажоритарите не им требат ортаци, освен за да им пробутат скъпи акции...

                  но то идат и облаци от запад, та не се знае дали няма да ни направят услуга тука...
                  "освен за да им пробутат скъпи акции..."
                  +
                  .. а накрая да се отпишат при евтини книжа... (или производни някакви целулозни изпълнения)...
                  С този флоут - не са рекли не са го отписали ..., Чудя се, дали да оставя некое велпапе, ей така за проба или ... дойде време окончателно да зарежем бфб...
                  Пък и тези от бфб - и те станаха едни генератори на новини - Уж щяха да пускат чужди акции на ксетра, а май ги ксертосаха))
                  препоръки нямам никакви
                  Last edited by precakanoto; 13.10.2018, 09:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                    4.70, и отписване?

                    на БГ мажоритарите не им требат ортаци, освен за да им пробутат скъпи акции...

                    но то идат и облаци от запад, та не се знае дали няма да ни направят услуга тука...
                    Още 1 дружество си отива от БФБ.

                    Коментар


                    • 4.70, и отписване?

                      на БГ мажоритарите не им требат ортаци, освен за да им пробутат скъпи акции...

                      но то идат и облаци от запад, та не се знае дали няма да ни направят услуга тука...
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Приключи вече третото тримесечие. Целулозата е на супер нива, всичко изглежда обещаващо Аз чакам с интерес да дават отчетите, а предлагане винаги е добре да има
                        Q3 обичайно е най-силното тримесечие.
                        Очакванията са ми т.г. то да е необичайно силно

                        Не препоръчвам нищо на никого!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение


                          Вземе ли някой тапата в дясно, ще сме над 5-цата.
                          А на мен ми се ще да пълня още евтинко

                          Не е препоръка за нищо, разбира се!
                          Нз не ги разбирам тези неща, това дебнене според мен е аномалия само за БФБ породено от липса на ликвидност като цяло. И ми се струва голяма циганийка... Нз каква тапа е това, не ми се виждат чак толкова много тези бройки, но кой знае... та не е нужно да е голям някой, за да си ги купи. Аз като купувам обикновенно или взимам директно или давам справедливо средата на спреда и не се циганя... но явно това си е част от играта на БФБ... така че си чакаме кротко да си се нациганят...

                          Коментар


                          • Приключи вече третото тримесечие. Целулозата е на супер нива, всичко изглежда обещаващо Аз чакам с интерес да дават отчетите, а предлагане винаги е добре да има

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Приходната част на проекта с централата можем да си го сметнем доста лесно. Имаме цени на енергийната борса и знаем, че или разходите за електричество ще паднат защото няма да го купуваме по пазарни цени или приходите от продажби ще скочат със съответните суми. В момента цените на пазара ден напред са малко по-високи http://www.ibex.bg/bg/%D0%B4%D0%B0%D...2%D0%B2%D0%B0/, но ако вземем августовският бюлетин на борсата можем да се ориентираме приблизително. http://www.ibex.bg/bin/documents/753_file.pdf . Дали до момента са имали някакви разходи по депонирането на отпадъците или са ги продавали е друг въпрос. Каква ще е уговорката с пречиствателните станции. Кой на кого и колко ще плаща? Колко ще са есплоатационните разходи? Обаче колкото и да го смятам въпреки непълните данни ми харесва. Като за начало капацитет на централата умножен по борсова цена на електричеството се получава много приятна сума. Дали съм оптимист заради експозията си към Свилоза или понеже съм оптимист имам експозиция ми е малко трудно да преценя. Някак си ми се иска на някой по-голям да не му издържат нервите и да вземе тапата в дясно. Предполагам тези, които са изненадани от новината ще трябва няколко дни да пресмятат и да си направят анализите. Интересно какви цифрички ще получат и ще доведат ли до промяна в действията им.
                              Успешна търговия.

                              Вземе ли някой тапата в дясно, ще сме над 5-цата.
                              А на мен ми се ще да пълня още евтинко

                              Не е препоръка за нищо, разбира се!

                              Коментар


                              • Приходната част на проекта с централата можем да си го сметнем доста лесно. Имаме цени на енергийната борса и знаем, че или разходите за електричество ще паднат защото няма да го купуваме по пазарни цени или приходите от продажби ще скочат със съответните суми. В момента цените на пазара ден напред са малко по-високи http://www.ibex.bg/bg/%D0%B4%D0%B0%D...2%D0%B2%D0%B0/, но ако вземем августовският бюлетин на борсата можем да се ориентираме приблизително. http://www.ibex.bg/bin/documents/753_file.pdf . Дали до момента са имали някакви разходи по депонирането на отпадъците или са ги продавали е друг въпрос. Каква ще е уговорката с пречиствателните станции. Кой на кого и колко ще плаща? Колко ще са есплоатационните разходи? Обаче колкото и да го смятам въпреки непълните данни ми харесва. Като за начало капацитет на централата умножен по борсова цена на електричеството се получава много приятна сума. Дали съм оптимист заради експозията си към Свилоза или понеже съм оптимист имам експозиция ми е малко трудно да преценя. Някак си ми се иска на някой по-голям да не му издържат нервите и да вземе тапата в дясно. Предполагам тези, които са изненадани от новината ще трябва няколко дни да пресмятат и да си направят анализите. Интересно какви цифрички ще получат и ще доведат ли до промяна в действията им.
                                Успешна търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X