IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да видим

    Първоначално изпратено от ANDREI
    Те не са преоценявали активите си! Това е затворено другество, няма свободни акции навън и предчувствам, че ако вдигнат капитала 20-те лева ще са история.
    Не подтиквам никой към покупки и продажби!
    Е, сега ще видим какво ще стане след увеличението. Цените за три дена скочиха с 5 лева...

    Коментар


    • Те не са преоценявали активите си! Това е затворено другество, няма свободни акции навън и предчувствам, че ако вдигнат капитала 20-те лева ще са история.
      Не подтиквам никой към покупки и продажби!
      Tova e BFB , zasega e taka !

      Коментар


      • Аз също не виждам проблем във високата цена. Дадена компания не струва толкова, колкото е капитала и. Тя струва толкова, колкото купавачите и, са готови да платят за нея. Ако струваше, толкова колкото струва капитала и, нямаше да сме тук, нямаше да има борсаи светът щеше да е доста по-скучен.
        Имам акции от тази компания, отдавна са ми на нулева цена и все още не смятам да ги продавам.
        Е, все пак всеки има право на мнение!
        Бех мечка, сега ми се бичи нещо!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tikvi4kata
          колеги, приятели, моля Ви да апелираме към комисията за финансов надзор да обърне внимание върху търговията с това дружество. активите му са за не-повече от 6 млн. лв., а пазарната му капитализация достигна 99 млн. лв. по днешни цени. това е пълен абсурд. къде спи комисията за тази манипулация?
          Ако трябва да апелираш, то трябва да го направиш за половината дружества на борсата. Не е работа на комисията да дава оценки дали дадена позиция е подценена или надценена. Ако смяташ, че дадена позиця не си струва- просто не инвестираш в нея. Без да се замислям мога да ти изброя поне 30 компании, за които смятам, че цаната им е абсурдна. Трябва ли за всяка да апелираме? Колкото до манипулацията, отвори закона и прочети внимателно как е дефинирана тази думичка.

          Коментар


          • Da ne cukame ay yyyy !
            Ako iskat da uvelichavat kapitalaaa ayyyyy !
            Ako iskat da preocenqvat imotite ayyyyy !
            Nali prodadoha edin apartament v Sf za 2 000 000 lv, aayyy !
            Cenite na imotite v centura v SF samo nagore moje i zemqta !
            AAAAAAYYYYYYYYYYYYYY !
            Moje i da uvelichat kapitala !!!!!!!!!!!
            Da ne zakusneem !
            AAAAAAAAAAYYYYYYYYYYYY !
            Tova e BFB , zasega e taka !

            Коментар


            • Тиквичка, това което съм писал преди месец и половина си важи и днес. Не може КФН да каже каква е нормалната цена на едно дружество и видите ли щото цената тук била абсолютен балон да счита това за манипулация. Не разбирам и теб какво те бърка че балона продължава да се надува. Мен пък ми е кеф да гледам сеир.

              Коментар


              • kakwo losho wijdash w towa az lichno izleznah ot poziciata, no sym mnogo dowolen ot postignatite resultati tuk )

                Коментар


                • колеги, приятели, моля Ви да апелираме към комисията за финансов надзор да обърне внимание върху търговията с това дружество. активите му са за не-повече от 6 млн. лв., а пазарната му капитализация достигна 99 млн. лв. по днешни цени. това е пълен абсурд. къде спи комисията за тази манипулация?

                  Коментар


                  • Не мисля че КФН и е работа да защитава наивните и глупавите инвеститори. Всеки е свободен сам да реши как да загуби парите си.
                    КФН да отреже главата на Илкова заради скапаната търговска система - ето това и е работата.

                    Коментар


                    • Борис Анчев Борисов, изпълнителен директор на Софарма имоти АДСИЦ, е намалил дяловото си участие в дружеството си до 4,9735, след като през изминалата седмица е прехвърлил 0,0342 на сто от капитала на фонда, става ясно от седмичния бюлетин на Централен депозитар.
                      А дали това няма връзка с нереалната цена на акциите на дружеството??! Ако бяхме нормална държава, някои органи, като КаФеНетата например, досега да са се самосезирали отдавна!!! Ама нейсе, за какво говоря аз, я си пийте кафето, то тези работи, като трябва да се случат, няма да им пречите я!!!

                      Коментар


                      • Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

                        искам да попитам инвестиционната общност, как може едно дружество за секюритизация на недвижими имоти, каквото е Софарма имоти АДСИЦ, да се оценява от пазарните участници на 59 319 000 лв. по средна цена за последната борсова сесия, при балансово число 6 423 000 лв. Не смятате ли, уважаеми Дами и Господа, че това е пазарна манипулация?
                      Working...
                      X