IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
    тук събраха ли парите за дивидента?
    Чакаш разпределението, или информативно питаш само ?

    Коментар


    • тук събраха ли парите за дивидента?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        в смисъл?

        Да ми се възвърнат оперативните 4К , че да ги наместя по другата "сватба", де съм я годявал през юни мисля че я занулих, та сега ми връщат булката с неустойките

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          Ейтова прозвъняване чаках!
          в смисъл?

          Коментар


          • Ейтова прозвъняване чаках!

            Коментар


            • Николко. Щото тея гимнастики на назначените бизнесмени като Ог.Донев , Домусчиев, Цековци и други винаги са с една едничка цел, лично облагодетелстване. На всички дето мислят, че може да надхитрят дявола ще кажа, че не могат.Дяволът не може да бъде надхитрен. Това надуване на цената без нищо ново насреща не виждам да е нормално, а и трудно ще ме убеди някой, че е. Имаме няколко имота и всяка година преоценки и вдигане на цената и капитала. И що точно на 6,5 лв. е емисията?! Аме не на 7,5?! Щото не можаха да я дотикат дотам и да пробват шараните пак. Да си призная и аз щях да купувам ама чета тук мнения на хора които са от доста по-отдавна и са видели много повече. То бива то може ама айде по-полека с този ръст.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                Сигурно, къде къде по изгодно е да дадеш 6,5 за акция вместо да купиш от пазара на 6,3.Очаква ни поредната счетоводна еквилибристика...ама нейсе.
                И колко ще си купиш на 6.3 ?

                Коментар


                • Сигурно, къде къде по изгодно е да дадеш 6,5 за акция вместо да купиш от пазара на 6,3.Очаква ни поредната счетоводна еквилибристика...ама нейсе.

                  Коментар


                  • ще стане интересен аукцион
                    предлагат се
                    1 471 267 права, което прави предлагане за около 450 000 лв. с емисионната стойност на акциите
                    правата са двойно повече, спрямо миналата година

                    Да видим дали пенсионните фондове ще се включат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Пропуснах ли нещо от информационния поток вчера (или последните дни) ?
                      Какво породи това, което се случи вчера?
                      Вчера новини не видях. Най-значимото събитие тук е увеличението на капитала:
                      http://www.investor.bg/bylgariia/451...temvri-245642/
                      Цитат: "Процедурата ще продължи до 26 септември, а на 5 октомври ще се проведе аукционът за неизполваните права."

                      Коментар


                      • Пропуснах ли нещо от информационния поток вчера (или последните дни) ?

                        Какво породи това, което се случи вчера ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          И съм сигурен че си вярваш, ама си толкова далече, че ще забравиш приказките си угодно съвсем скоро!
                          Поне речи коя от новите ти "сгодни" е била по дивидент +пазарен ръст/3 .....
                          Бръкни в шибания си порфейл и изкарай една европейска твоя качила примерно от 4,70 до 6,70+0,265 са ~49%
                          и да не те връщам с още година две!!!
                          Хльъх: ми не зная, чуек: ама в моментът Имотаджийското е на Шестак, не е на 6.7 - но щом искаш сравнение - заповядай: миналата година си купих Allianz на 118 еврака, сега е на 189 - плюс 5.6 еврака дивидент.

                          Иначе - да - неслучайно с основна тежест в портфейлът ми още са Българските акции - №1 Трейдингът, №2 Имотаджийското... но ако говорим за дългосрочен потенциал? Защо мислиш, че нашите, например особено тази има по-голям потенциал за растеж от някои ненаши? И те имат таван - и тоя спад от лятото досега не е случаен - ного бръже скочиха и дойде отрезвяване - сегашните цени са по-реални.

                          От друга страна - аз имам дългосрочна дивидентна стратегия - дивидентите са ми двигател за реинвестиции - логическо е да търся дивидентно сгодни. За да взема някоя с дивидентна доходност под 5%, то тя трябва да е ужасно стратегическа или да ми допълва пакетът в някой важен отрасъл. Снаки е прав - относно имотаджийските навън - следя 2-3 такива. Но искам ключови ресурсни компании - защото има една ного права приказка: ако нещо не може да се отгледа, то трябва да се изкопае отнякъде.

                          И портфейлът ми е нешибан, но е секси.
                          Last edited by Императорът; 02.10.2017, 23:24. Причина: Секси е, бе.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            И миналата година след поредното увеличение на капиталът ни биха мишкуняците кат` тако`а - ама после: знаем какво. Още не е особено сгодна за покупки - дивидентна доходност - под 5%.

                            И съм сигурен че си вярваш, ама си толкова далече, че ще забравиш приказките си угодно съвсем скоро!
                            Поне речи коя от новите ти "сгодни" е била по дивидент +пазарен ръст/3 .....
                            Бръкни в шибания си порфейл и изкарай една европейска твоя качила примерно от 4,70 до 6,70+0,265 са ~49%
                            и да не те връщам с още година две!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              И миналата година след поредното увеличение на капиталът ни биха мишкуняците кат` тако`а - ама после: знаем какво. Още не е особено сгодна за покупки - дивидентна доходност - под 5%.
                              Несгодно, прав си. В чужбинско на този етап има по-доходоностни имотни компании.
                              Ама то в този спад си има и логика. Примерно дивидентът за 2016 е по-малък от този за 2015. Да, ама оттогава има повече хартии на пазара. Сега още толкова приблизително. Предполагам около 4-5% Ефекта тук е чисто механичен. Мисля, че е дъвкано не веднъж по-назад в темата.

                              Коментар


                              • И миналата година след поредното увеличение на капиталът ни биха мишкуняците кат` тако`а - ама после: знаем какво. Още не е особено сгодна за покупки - дивидентна доходност - под 5%.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X