IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Именно... Наемите ще са от единия джоб в другия. От това упражнение свежи пари няма откъде да дойдат, само разходите за издръжка ще се вдигнат!
    ...а защо трябва някои от компаниите в групата да снасят наеми на външни собственици?
    Освен това ще има и други наематели, а МОЛченцето няма да бъде огромна аптека, в която ще се продават само аналгинчета, трибестанчета, бинтчета и бабешки зъби.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      ще ги последват и другите дружества от групата
      Именно... Наемите ще са от единия джоб в другия. От това упражнение свежи пари няма откъде да дойдат, само разходите за издръжка ще се вдигнат!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Като не разбираш - стига "бльъ-бльъ-бльъ-бльъ".
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Фортиссов - още го чакаме - май се готвят да го синхронизират с откриването на могъщите билдинги.

          Досадников - спри да пишеш глупости. 86% от площите на МОЛ-чето отдолу бяха наети половин година ПРЕДИ откриването. В х.ювете също ще има наематели, Софарма отдавна са подписали договор да преместят администрацията си там, ще ги последват и другите дружества от групата, убеден съм, че офисплощите ще бъдат заети поне на 90%. Сградата е супермодерна и на изключително секси място - ти къде би настанил своята кантора - на бул. Драган Цанков или в нивите край летището?

          И аз не държа акциите да станат супер търсени и да поскъпнат, напротив - искам да си пълня тихичко на смешни цени и да си осигуря сосни дивиденти.
          Нямам претенции да разбирам, ама грам дори, но ако накрая се окажа прав - лощо за вас, "капацитетите". Имаше един, дето раздаваше статуси "форумен идиот" . Да не осъмнете половината капацитивен форум с него, един ден

          Коментар


          • Фортиссов - още го чакаме - май се готвят да го синхронизират с откриването на могъщите билдинги.

            Досадников - спри да пишеш глупости. 86% от площите на МОЛ-чето отдолу бяха наети половин година ПРЕДИ откриването. В х.ювете също ще има наематели, Софарма отдавна са подписали договор да преместят администрацията си там, ще ги последват и другите дружества от групата, убеден съм, че офисплощите ще бъдат заети поне на 90%. Сградата е супермодерна и на изключително секси място - ти къде би настанил своята кантора - на бул. Драган Цанков или в нивите край летището?

            И аз не държа акциите да станат супер търсени и да поскъпнат, напротив - искам да си пълня тихичко на смешни цени и да си осигуря сосни дивиденти.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              На 06.10.2011 - откриване на Софарма Бизнес Тауърс - 18.30 часът

              Ей-туй - до-о-обра новина.
              Хахах , кое му е доброто - че некой в краткосрочен план, може да се излъже и да почне да купува акции поради тоя факт ли Я ходете ги вижте, как стърчат като х*йове до столичния КАТ - кога ги напълнят с наематели, елате ми се обадете

              Алма тур си имаха много доходоносен туристически бизнес, ма къде си набиха печалбите - в недвижими имоти И стана мяу
              Да не стане същото и със Софарма ?

              Коментар


              • Публикуваха ли проспекта за увеличението на капитала?

                Коментар


                • На 06.10.2011 - откриване на Софарма Бизнес Тауърс - 18.30 часът

                  Ей-туй - до-о-обра новина.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • 'Що не обаждате че e одобрен проспекта за увеличението на капитала ?

                    1. Потвърди проспект за първично публично предлагане на емисия акции, които ще бъдат издадени в резултат на увеличаване на капитала на „Софарма имоти” АДСИЦ, гр. София. Емисията е в размер на 1 170 000 броя обикновени, безналични, свободнопрехвърляеми акции с право на един глас, с номинална стойност 1 лев и емисионна стойност 2 лева. Вписва в публичния регистър горепосочената емисия акции / в процес на емитиране/.
                    http://www.fsc.bg/Resheniya-ot-zased...g-news-3087-bg
                    Не е препоръка.
                    Last edited by equal; 09.09.2011, 12:00.
                    |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                    |___________||__|___|)
                    (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Акционерите на Софарма ще разглеждат и предложението за сключване на Договор за наем на недвижим имот между самата компания и Софарма имоти АДСИЦ, като наемодател. Предлаганите условия по сделката са следните: срок на действие от 10 години, наемна цена не по-висока от 14 евро на квадрат (с включена такса за обслужване), наемна площ до 5 500 кв. м.

                      Прогнозираната годишна стойност на сделката е в размер на 924 000 евро или общо за целия период, към днешна дата, от 9.24 млн. евро. "
                      Туй ще рече - около 14 стинки годишна доходност на акция само от компанията-майка, а аз вярвам, че постепенно и другите компании от консорциумът ще преместят своите централи в могъщите и секси билдинги на бул. Драган Цанков... и от догодина по годишни сборища само там ще ходим...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • В най-скоро време ле-е-еко сплитченце туканка очаквайте.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          Nе е заради този договор. Той е залегнал при самото започване на проекта. По-вероятно са пред договорка с други наематели, а и Пикадили ще донесат сериозни приходи.
                          Maй все пак ще има увеличение на капитала - според поканата за ОСА

                          Коментар


                          • Nе е заради този договор. Той е залегнал при самото започване на проекта. По-вероятно са пред договорка с други наематели, а и Пикадили ще донесат сериозни приходи.

                            Коментар


                            • "Акционерите на Софарма ще обсъждат и решението за издаване на корпоративна гаранция, в полза на финансова институция за обезпечаване вземането й по Договор за кредит с кредитополучателя Софарма имоти АДСИЦ. Кредитът ще е в размер на 30 млн. евро и със срок за издължаване 10 години. Кредитополучателят е в процес на преговори за останалите параметри по отпускането му.

                              От Софарма имоти АДСИЦ кандидатстват за кредита, свързан с изграждането на проекта за зелени офис сгради на столичния бул. Драган Цанков. Част от площта ще позлва самата група Софарма.

                              Акционерите на Софарма ще разглеждат и предложението за сключване на Договор за наем на недвижим имот между самата компания и Софарма имоти АДСИЦ, като наемодател. Предлаганите условия по сделката са следните: срок на действие от 10 години, наемна цена не по-висока от 14 евро на квадрат (с включена такса за обслужване), наемна площ до 5 500 кв. м.

                              Прогнозираната годишна стойност на сделката е в размер на 924 000 евро или общо за целия период, към днешна дата, от 9.24 млн. евро. "
                              Затова ли се отказаха от увеличението на капитала?

                              Коментар


                              • Принципно Атила е прав, но това е проект, по който се работи от две години. Даже миналата година минаваше за най-високия строеж в София. Така че няма нищо изненадващо.
                                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                                Коментар

                                Working...
                                X