IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Извинявам се не го следя това дружество,тези акции ще имат ли право на дивидент за 2012г

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
      Не ми се вярва при текущата си задлъжнялост да емитират още дълг. По-скоро от акционерите ще търсят пари.
      Уцели на 2,40! http://x3news.com/download/?id=209809

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        предните 2 години го увеличаваха с рамера на дивидента, но тази година ме съмнява ,че може да пуснат облигации
        Не ми се вярва при текущата си задлъжнялост да емитират още дълг. По-скоро от акционерите ще търсят пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
          Тук май ще е нужно увеличение на капитала за да се плати дивидента...
          предните 2 години го увеличаваха с рамера на дивидента, но тази година ме съмнява ,че може да пуснат облигации

          Коментар


          • Тук май ще е нужно увеличение на капитала за да се плати дивидента...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Въпреки това могъщият ръст за тримесечието е добър знак - ако има съразмерство и за останалите тримесечия (нещо логическо при подобен бизнес - все пак договорите за наеми не са месец за месец) това означава дивидентец догодина 26-27 стинки - т.е. дивидентна доходност при настоящите цени от около 10%. Доста по-добре от другите АДСИЦ-и с подобен бизнес, които разчитат основно на продажбички.
              +1

              Коментар


              • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                Защото в годишния отчет печалбата от 5,5 млн. се формира благодарение основно на 5,7 млн. други приходи. От тях 5 619 хлв. са приходи от неустойки за забава на строителни дейности /виж т. 4 от обяснителните записки на Счетоводна политика, стр. 31/. Това е еднократен приход, вероятно свързан със строителството на кулите. През 2011 г. няма такъв, в Q1 на 2013 - също, а и предполагам, че за цялата 2013 г. няма да има. Тогава Дружеството ще разчита да формира печалба основно от приходи за наеми /евентуално продажби на активи/. Вярно е, че при тях за Q1 има ръст, но 5,6 млн. е твърде голяма сума.
                Въпреки това могъщият ръст за тримесечието е добър знак - ако има съразмерство и за останалите тримесечия (нещо логическо при подобен бизнес - все пак договорите за наеми не са месец за месец) това означава дивидентец догодина 26-27 стинки - т.е. дивидентна доходност при настоящите цени от около 10%. Доста по-добре от другите АДСИЦ-и с подобен бизнес, които разчитат основно на продажбички.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  ...защо - еднократен? Като гледам тримесечният - има сериозен ръст спрямо миналогодишното пръво тримесечие.
                  Защото в годишния отчет печалбата от 5,5 млн. се формира благодарение основно на 5,7 млн. други приходи. От тях 5 619 хлв. са приходи от неустойки за забава на строителни дейности /виж т. 4 от обяснителните записки на Счетоводна политика, стр. 31/. Това е еднократен приход, вероятно свързан със строителството на кулите. През 2011 г. няма такъв, в Q1 на 2013 - също, а и предполагам, че за цялата 2013 г. няма да има. Тогава Дружеството ще разчита да формира печалба основно от приходи за наеми /евентуално продажби на активи/. Вярно е, че при тях за Q1 има ръст, но 5,6 млн. е твърде голяма сума.
                  Last edited by марин; 22.05.2013, 09:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
                    Загубата, Падре, е след провизията на дивидента.
                    Мисля, че дивидентът, след като е заделен и осчетоводен като разход
                    в баланса, няма как да не бъде изплатен, нищо, че за това трябва да се
                    намерят още 2-3 милки.
                    По-скоро тук ме смущава ниската счетоводна стойност на акцийката
                    и това, че приходът, който носи дивидента е еднократен.
                    ...защо - еднократен? Като гледам тримесечният - има сериозен ръст спрямо миналогодишното пръво тримесечие.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                      Импе, не гледаш внимателно. Имате загуба от 172 хиляди лева.
                      Причината вероятно е, че разходите ви за данъци са скочили с 5 млн. Умната.
                      Следователно какви дивиденти, какви 5 лв ))
                      Попе - видя ли - аз - прав, ти - неправ. Сосно.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Абе пущиняци,

                        аз цял ден се тая и не дигам темата горе, та да можем тихичко и скромничко да си попълваме, вий веднага ще се развикате...


                        Новината ме зарадва, но не ме учуди - очаквах такава сосна сума, но до край не бях сигурен дали няма да намалее с някоя счетоводна врътка...
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Поправете ме ако греша, но излиза, че компанията ще разпредели по 43ст чист дивидент ???? така ли е?
                          Last edited by fortiss; 21.05.2013, 18:43.

                          Коментар


                          • Има го и другия момент, защо се разпродава толкова като се знае, че ще бъде разпределен висок дивидент.

                            Коментар


                            • Цитат от годишния отчет

                              Дивиденти
                              Дружеството приключва 2012 г. с печалба в размер на
                              5,526 хил. лв. След преобразуване по ЗДСИЦ /чл. 10/ финансовият резултат, който се явява основа за изчисление на задължителния по закон дивидент е 6,331 хил. лв. Размерът на отчислението от печалбата за 2012 г. за дивидент е 5,698 хил. лв. (2011 г. : 767 х. лв.). Сумата е начислена и е признато задължение за дивиденти в отчета за финансово състояние към 31.12.2012 г.
                              С други думи, размерът на дивидента е ясен от месец и нещо, обаче като гледам оборота днес, някой реши да си напазари чак след като го прочете в поканата за ОСА. Луда работа.
                              |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                              |___________||__|___|)
                              (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                                Импе, не гледаш внимателно. Имате загуба от 172 хиляди лева.
                                Причината вероятно е, че разходите ви за данъци са скочили с 5 млн. Умната.
                                Следователно какви дивиденти, какви 5 лв ))
                                Как какво дивиденти - сосно дивиденти.

                                Ама чак 5 лв няма да е, то се знае.



                                Г-н Донев - кажете вий.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X