IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Каква е идеята тук с това непрестанно увеличение на капитала?
    все пак 47млн заеми имат...

    Коментар


    • сега гледах снощната серия на Етажна собственост - хубава реклама, ама
      какъв е тоя асансьор в 30-та минута ?
      май кула Б още е в ремонт???

      Коментар


      • Ще видим това.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Увеличението на броят - не чак толкова ного голямо. Аз мисля - доходност поне около 8%.
          Колко кинти ще налеете в увеличението на капитала, Импи ?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Тази акция не влиза в полезрението ми според моите критерии ,твърде много дългове и обвързаност и т.н.
            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Че колко - "длъги години"? Дълговете намаляват небавно, печалбите ще растат - дивидентът - тоже. Догодина ще е по-малък от сега, но пак 9-10% доходност (спрямо настоящите цени) ще има - мисля аз.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
              Може и толкова да е дивидентната доходност, но според мен ще е по-ниска - около 5-6%. Все пак трябва да се отчете и увеличаването на броя акции. Пак казвам, според мен не е оправдано да се чака някакъв голям ръст по тази позиция.
              Увеличението на броят - не чак толкова ного голямо. Аз мисля - доходност поне около 8%.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Може и толкова да е дивидентната доходност, но според мен ще е по-ниска - около 5-6%. Все пак трябва да се отчете и увеличаването на броя акции. Пак казвам, според мен не е оправдано да се чака някакъв голям ръст по тази позиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                  Не знам какъв е тоя оптимизъм тук, при положение че още дълги години паричните потоци от дейността ще отиват за погасяване на дългове. Това че дивидента за поредна година се плаща с увеличение на капитала не е положително, според мен. Във всеки случай на борсата има АДСИЦ-и с доста по-голям потенциал.
                  Че колко - "длъги години"? Дълговете намаляват небавно, печалбите ще растат - дивидентът - тоже. Догодина ще е по-малък от сега, но пак 9-10% доходност (спрямо настоящите цени) ще има - мисля аз.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Не знам какъв е тоя оптимизъм тук, при положение че още дълги години паричните потоци от дейността ще отиват за погасяване на дългове. Това че дивидента за поредна година се плаща с увеличение на капитала не е положително, според мен. Във всеки случай на борсата има АДСИЦ-и с доста по-голям потенциал.

                    Коментар


                    • Май този път ще се включа... Ного хляб има в тази акция...
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Интересно че увеличението ще е на цена над пазарната, ако приемем че ще се търгува на 2.10 - 2.20 лв за акция без дивидент.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Itrade Разгледай мнение
                          Извинявам се не го следя това дружество,тези акции ще имат ли право на дивидент за 2012г
                          не

                          Коментар


                          • За трета поредна година увеличават капитала с размера на дивидента.

                            Коментар


                            • Добър сте г-н Донев, за пореден път го доказвате! Появи се интерес към позицията и само за няколко дни виждаме решение за следващото увеличение
                              То е ясно че чисто откъм парични потоци не може да мине без него, но все пак прави впечатление бързата работа. Ще стане позиция тук
                              Успех!

                              Коментар


                              • Нещо тези увеличения хич не ги любя...

                                Коментар

                                Working...
                                X