IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • какво направихте тука бе
    тука е било и 15лева!!!
    Като намалее дългът да ги чакам ли пак?
    имам малко тук ама на 2,2 може да взема още
    Last edited by tony1975; 03.07.2013, 18:22.

    Коментар


    • Сетила се Мара да се побара....накрая
      Туканка кат гледам почти 9% и капиталова д-ст направих
      Ма и дивидентната си е ОК.

      Коментар


      • Тук имам и не мисля да продавам скоро време Мисля че има доста дивиденти да взимаме и ако пада ще допълвам. Този сектор не ми харесва но в случая с Фармата имаме добра заетост от свързани фирми които ще са за доста напред!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Как ги сметна тия 5% при брефа не знам...
          що бе, е сега като/ако дадат по 6 стинки отива на 54 стинки, пък печалбата е 0.007*4=0.028*0.95 за данъка=0.0266, искаме 5% дивидент значи 0.0266/0.05=53.2 стинки близо съм бил

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
            и аз днеска взех малко, по-нататък може още. чудя се кое е по-добре - тука на 7.5 или брефа на 5%, все пак тая разлика от 2.5% за 4 години са 10%, пък дотогава все ще има раздвижване с на брефа парцелите пък ако тука догодина пак има увеличение на капитала и все пак 7.5% е добре
            Как ги сметна тия 5% при брефа не знам...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • и аз днеска взех малко, по-нататък може още. чудя се кое е по-добре - тука на 7.5 или брефа на 5%, все пак тая разлика от 2.5% за 4 години са 10%, пък дотогава все ще има раздвижване с на брефа парцелите пък ако тука догодина пак има увеличение на капитала и все пак 7.5% е добре

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Може ли един въпрос, който ми е особено интересен, понеже доста често говорите за % диведентна дохнодност. Какво ви интересува сега 8% ли е, 15% ли е или 30%, като ще смяташ дивидентна доходност не ти ли е по-важно догодина каква ще ти излиза доходността. Сегашната така или иначе си е в цената - ако див дето ще имаш с акциите от днес е 42 ст, акцията ще слезе от 2.69 на 2.27, ако беше 22 ст щеше да падне на 2.47 .. значи ти е важно тази цена ниска ли е или висока реално, а не дали ти била дивидентната дохондост 8, 15 или 20%. Е и глобално ако гледаме (с което не намеквам че тук е такава ситуацията) ако утре акцията трябва да падне на 2.27, ама тя падне на 2 лв ... какво става?
                Това са ми едни интересни въпроси, за да мога да схвана какво имате предвид.
                остава да се надяваме да падне до 2 лв и да има големи количества, за да заредим добре. лично аз не очаквам някакво съществено предлагане под 2.30. да видим

                Коментар


                • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                  Днес ли е последният ден за придобиване на акции с право на дивидент 0.4298 лв. Все пак спрямо днешната цена излиза доходност 15.92%.
                  Може ли един въпрос, който ми е особено интересен, понеже доста често говорите за % диведентна дохнодност. Какво ви интересува сега 8% ли е, 15% ли е или 30%, като ще смяташ дивидентна доходност не ти ли е по-важно догодина каква ще ти излиза доходността. Сегашната така или иначе си е в цената - ако див дето ще имаш с акциите от днес е 42 ст, акцията ще слезе от 2.69 на 2.27, ако беше 22 ст щеше да падне на 2.47 .. значи ти е важно тази цена ниска ли е или висока реално, а не дали ти била дивидентната дохондост 8, 15 или 20%. Е и глобално ако гледаме (с което не намеквам че тук е такава ситуацията) ако утре акцията трябва да падне на 2.27, ама тя падне на 2 лв ... какво става?
                  Това са ми едни интересни въпроси, за да мога да схвана какво имате предвид.

                  Коментар


                  • Днес ли е последният ден за придобиване на акции с право на дивидент 0.4298 лв. Все пак спрямо днешната цена излиза доходност 15.92%.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Как 9% при дивидент около 42 стинки? Цената на акцията не е Пънкар.
                      е за следващия дивидент, тоя ясно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                        Тука правилно ли смятам към 9% дивидент на цена от 2.3 без преоценката в края на годината и съответно къмто 7.5 % с нея все пак с 2-3% повече от брефа ма пък нямат парцели като там тука верно освен кулите какво друго имат
                        Как 9% при дивидент около 42 стинки? Цената на акцията не е Пънкар.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Тука правилно ли смятам към 9% дивидент на цена от 2.3 без преоценката в края на годината и съответно къмто 7.5 % с нея все пак с 2-3% повече от брефа ма пък нямат парцели като там тука верно освен кулите какво друго имат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
                            Импе, за Медика имаш ли идея дали са с дългосрочен договор?
                            За какво - дългосрочен договор - за там където живеят сега ли - в кантората на пл. Йоан Павел ІІ-ий ли? Не зная - може да се види по протоколите, защото май сме го гласували, но не ми се търси сега.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Ного ясно - и нея, и Севтополисът, и Унифарм...
                              Импе, за Медика имаш ли идея дали са с дългосрочен договор?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
                                Медика АД ще си я прибираме ли в кулите?
                                Ного ясно - и нея, и Севтополисът, и Унифарм...
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X